reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hej dziewczyny, parę dni temu pisałam tutaj o lęku przed stratą dziecka. Dzisiaj wpadłam na pomysł przy kolejnych głupich myślach. Za każdym razem jak coś się działo,sprawdzałam na internecie co to może oznaczać. Wiadomo jak w internecie.. Dużo bzdur,przez co strach większy. Stwierdziłam,ze może dobry pomysłem będzie napisać tutaj jakie objawy są "dobre" w ciąży np. Ból brzucha kojarzy nam się źle a moze oznaczac rosnącą macice-czyli nic złego. Fajnie by było gdyby pisaly o tym osoby,które są juz w kolejnych ciążach i maja jakieś "doświadczenie", oczywiście pisać może każdy :) Wiadomo,ze każdy objaw może być zły jak i dobry i powinno sie wszystko konsultowac z lekarzem(choć nie zawsze jest jak) ale może w ten sposób wiele kobiet stresujacych się normalnymi objawami trochę się uspokaja i będą mogły cieszyć się ciąża 😊 Można tez podzielić się zabobonami które są totalnym i bzdurami a niektóre przez innych gadanie boją się,ze moze i to prawda :) Życzę wam wszystkim spokojnej i zdrowej do końca ciąży❤
 
reklama
Dziewczyny kochane..
Czy Wam tez tak mega stopy puchną? Żadne buty nie dobre, chodzę na boso (w miarę możliwości) a i tak czuje w zgięciach jakbym miała je watą wypchane. Staram się mniej chodzić a i tak jak tylko wstanę rano z łóżka to problem rośnie. Od tygodnia problem nie ustępuje.
 
Hej dziewczyny, parę dni temu pisałam tutaj o lęku przed stratą dziecka. Dzisiaj wpadłam na pomysł przy kolejnych głupich myślach. Za każdym razem jak coś się działo,sprawdzałam na internecie co to może oznaczać. Wiadomo jak w internecie.. Dużo bzdur,przez co strach większy. Stwierdziłam,ze może dobry pomysłem będzie napisać tutaj jakie objawy są "dobre" w ciąży np. Ból brzucha kojarzy nam się źle a moze oznaczac rosnącą macice-czyli nic złego. Fajnie by było gdyby pisaly o tym osoby,które są juz w kolejnych ciążach i maja jakieś "doświadczenie", oczywiście pisać może każdy :) Wiadomo,ze każdy objaw może być zły jak i dobry i powinno sie wszystko konsultowac z lekarzem(choć nie zawsze jest jak) ale może w ten sposób wiele kobiet stresujacych się normalnymi objawami trochę się uspokaja i będą mogły cieszyć się ciąża 😊 Można tez podzielić się zabobonami które są totalnym i bzdurami a niektóre przez innych gadanie boją się,ze moze i to prawda :) Życzę wam wszystkim spokojnej i zdrowej do końca ciąży❤
Ostatnio miałam ciężko zrobić siku przez cały dzień. No to oczywiście juz panika, że cos sie dzieje złego, ze znowu poronie, dzis lekarz sie z tego śmiał twierdząc, ze powodem było główkowe ułożenie mojej małej i po prostu naciskała na co nie brak.. Także dużo luzu na wszystko sie przyda bo człowiek by zgłupiał .. 😁 Bralam tez luteinę po której odstawieniu wystąpiło brunatne, jednorazowe poplamienie bielizny. Też juz aby wyczekiwalam kiedy pójdzie krew, ale nic takiego nie miało miejsca.
 
Słuchajcie, tak ostatnio sobie myślałam jak to wygląda ze szkołami rodzenia? Czy one się odbywają teraz za czasów pandemii? Czy na NFZ, czy tylko płatne? Widziałam kilka reklam na fb z opcja online. Ale to kosztuje! I to wcale nie mało😱
Moja koleżanka chodzi do szpitala na NFZ, bardzo sobie chwali, raz w tyg spotkanie, moze zabierać ze sobą męża, ma grupe 8osobową
 
Hej dziewczyny, parę dni temu pisałam tutaj o lęku przed stratą dziecka. Dzisiaj wpadłam na pomysł przy kolejnych głupich myślach. Za każdym razem jak coś się działo,sprawdzałam na internecie co to może oznaczać. Wiadomo jak w internecie.. Dużo bzdur,przez co strach większy. Stwierdziłam,ze może dobry pomysłem będzie napisać tutaj jakie objawy są "dobre" w ciąży np. Ból brzucha kojarzy nam się źle a moze oznaczac rosnącą macice-czyli nic złego. Fajnie by było gdyby pisaly o tym osoby,które są juz w kolejnych ciążach i maja jakieś "doświadczenie", oczywiście pisać może każdy :) Wiadomo,ze każdy objaw może być zły jak i dobry i powinno sie wszystko konsultowac z lekarzem(choć nie zawsze jest jak) ale może w ten sposób wiele kobiet stresujacych się normalnymi objawami trochę się uspokaja i będą mogły cieszyć się ciąża 😊 Można tez podzielić się zabobonami które są totalnym i bzdurami a niektóre przez innych gadanie boją się,ze moze i to prawda :) Życzę wam wszystkim spokojnej i zdrowej do końca ciąży❤
Moja znajoma również po pobraniu cytologii krwawiła.
 
Dziewczyny kochane..
Czy Wam tez tak mega stopy puchną? Żadne buty nie dobre, chodzę na boso (w miarę możliwości) a i tak czuje w zgięciach jakbym miała je watą wypchane. Staram się mniej chodzić a i tak jak tylko wstanę rano z łóżka to problem rośnie. Od tygodnia problem nie ustępuje.
Mi również puchna stopy A nawet cale nogi dobrze że mam regulowane klapki. Dziś pół dnia leżałam więc mam nogi w całkiem dobrym stanie. Ale jak przez cały dzień stoję to jest masakra.
 
Dziewczyny kochane..
Czy Wam tez tak mega stopy puchną? Żadne buty nie dobre, chodzę na boso (w miarę możliwości) a i tak czuje w zgięciach jakbym miała je watą wypchane. Staram się mniej chodzić a i tak jak tylko wstanę rano z łóżka to problem rośnie. Od tygodnia problem nie ustępuje.
W ciąży i przy takiej pogodzone mogą, ale należy i tak skonsultować je z lekarzem.

Z różnych objawów, które zdarzają siw w ciąży i oczywiście nie należy bagatelizować, ale nie wskazane nakręcanie się to
od 20/21t zdarza się, ze brzuch stwardnieje,
w tym samym okresie może wystąpić wysięk z piersi
występują tez drętwienia palców i dłoni, oraz nóg
mogą nas łapać bolesne skurcze (warto sięgnąć po magnes), zwykle nocą
Poza wysiekiem z piersi, wszystkiego zdarzało mi się doświadczyć i nie oznaczały nic złego.
 
Dziewczyny kochane..
Czy Wam tez tak mega stopy puchną? Żadne buty nie dobre, chodzę na boso (w miarę możliwości) a i tak czuje w zgięciach jakbym miała je watą wypchane. Staram się mniej chodzić a i tak jak tylko wstanę rano z łóżka to problem rośnie. Od tygodnia problem nie ustępuje.
Ja od dwóch lat mecze się z bolem nóg, przy czym nie puchną. Byłam dwa razy na dopplerze i niby wszystko ok ale mogę na ból nosić pończochy uciskowe. Pani doktor zaproponowała noszenie także w ciąży. W pończochach nogi nie bolały wcale. Latem może być problem bo ciepło i nie koniecznie chce się je zakładać ale skoro przynoszą ulgę...
 
Czy na wizytach macie robione USG 4D?
Czy dla Was też są one takie niepokojące? Mi teraz lekarz daje zdjęcia właśnie w 4D i na ostatnim owszem widać, że Młody ssie kciuk, ale wyglada jak Lord Voldemort...
 
reklama
Do góry