reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

A to czytałam, że mniej wychodzą jak się ma bardzo jasna skórę, u mnie w rodzinie żadnej kobietce nie wyszły przebarwienia więc liczę na to, że u mnie też nic nie bedzie🙂 Tak samo liczę na brak rozstępów, bo też żadna w rodzinie nie miała.
Ja właśnie mam bardzo ciemną karnację. Nigdy nie miałam przebarwień. Teraz też na to liczę.
Mi też otworzyło oczy to, że po latach spędzonych na słońcu mam kilka podejrzanych zmian do wycięcia. Chyba postawię na samoopalacze.
 
reklama
Ja właśnie mam bardzo ciemną karnację. Nigdy nie miałam przebarwień. Teraz też na to liczę.
Mi też otworzyło oczy to, że po latach spędzonych na słońcu mam kilka podejrzanych zmian do wycięcia. Chyba postawię na samoopalacze.
O kurcze, dużo masz tych zmian? Ja rzadko się w życiu opalałam ale jak mam okazję to korzystam bo mam tak białą skórę, że mi dokładnie wszystkie żyły wszędzie widać, lubię mieć lekko opaloną skórę a nie taką baldzioche jak przez większość roku.
 
Wy

Tak, będziesz zwolniona ze składki zdrowotnej, od pierwszego pełnego miesiąca przebywania na zasiłku. Dostaje się 1000 zł zasiłku macierzyńskiego. Pytanie, czy nie będziesz musiała opłacać składki chorobowej i emerytalnej? Najlepiej jakbyś zadzwoniła po poradę do jakiejś dobrej księgowej.
Ja w sumie o więcej nie pytałam, bo nie planuje przerwy w świadczeniu usług.

Dzięki :)
Napisałam właśnie do zusu z PUE, bo wolę mieć takie info w razie czego na piśmie, a jak niczego się nie dowiem to będę szukać księgowej 🤷‍♀️
 
Ja trochę o czym innym, założyłam działalność pod koniec zeszłego roku, w tym roku niestety zawiesiłam, bo przez koronawirusa nie mogłam jej w ogóle rozkręcić :(. Niedawno dowiedziałam się gdzieś, że jeśli ją odwieszę i będę teraz opłacać składki, w tym chorobową, to po pierwsze dostanę zasiłek macierzyński wyrównany do 1000zł (bo z tych moich najniższych składek i to płaconych tylko przez kilka miesięcy na pewno więcej nie wyjdzie), a po drugie przez rok po porodzie nie będę musiała opłacać składek, a mimo to obowiązuje mnie ubezpieczenie zdrowotne + mogę normalnie pracować płacąc jedynie podatek dochodowy. Wiesz cokolwiek na ten temat, jak to faktycznie jest? Kurczę, jestem na karcie podatkowej, więc księgowej nie mam, nie znam nawet żadnej żeby zapytać, chyba najlepiej będzie zadzwonić na infolinię zusu
Na własnej działalności jest tak jak mówisz. Tylko ta składka jest marniutka na niskim zusie. Ja jestem na zwykłym plus składka dobrowolna na ubezpieczenie chorobowe. Przy L4 będzie brana pod uwagę średnia z 12mcy, a macierzyński będzie wyrównany jak piszesz do 1000zl. Możesz tez dostać becikowe 1000zl, przy niskich zarobkach. I tak, po porodzie opłacasz składkę zdrowotną ok 340zl i możesz pracować ile chcesz.
 
Hmm tak się zastanawiam. Kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Ja ciągle to odwlekam, chociaż lepiej wszystko kupować „na raty”, niż wydać całą wypłatę na zakupy dla dziecka w jeden dzień. Chyba w lipcu/sierpniu zacznę rozglądać się za wózkiem.
 
Ja kupiłam jakiś olejek na blizny i rozstępy, ale raczej traktuję go jako zwykle placebo i sposób na nawilżenie.
Jak mam w genach zapisane rozstępy, to chociażbym się w tym olejku codziennie kąpała, to i tak będę je miała 😉
Zaczęłam za to stosować filtry na ciało i twarz 50, żeby uniknąć przebarwień i nowych zmian barwnikowych. I tak mam kilka pieprzyków do usunięcia w ciąży 😩
o a jakie masz kremy z filtrem do ciała a jakie do twarzy? Tez chce już zacząć używać ale nie moge się zdecydować który jeszcze kupić
 
reklama
Do góry