reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Nie można jeść hurtowo, jedna Ci nie zaszkodzi. Chodzi o to że makrelą ma rtęć. W większej ilości może szkodzić. Ale wszystko z umiarem. Nie dajmy się zwariować.
Dziewczyny zjadłam właśnie makrele wędzona na gorąco z chlebem o niskim ig i szczypiorkiem. A tymczasem wyczytałam że wgl Makreli w ciazy nie powinno się jadac. Co o tym myślicie? Mam się bać?
 
Boze laski jestem wykonczona. Jako ze nie jeżdżę autem wszedzie chodze z buta i juz przeszlam prawie cale miasto.

Bylam u gina na nfz. No i polozna zalozyla karte ciąży, pyta sie mnie czy biore jakies leki. Ja mówię ze tak eutyrox na niedoczynnosc tarczycy. A skad pani je ma? No i mowie ze bylam prywatnie u lekarza i mi przepisał. Ale pani ma w normie tsh ono jest do 4. Więc 3.5 i 2.5 to norma u nich.. mowiw nie dla ciężarnych sa inne normy. I zapisała mi to w karcie. Ide do lekarza. Siadam. Ktory tydzien? 10t5d. Aha. Jakieś badania pani ma? No pan doktor mi nic nie przepisal ostatnio (bylam u niego w tym 7t3d ostatnio, ta szybka wizyta bez usg). Aha ale cos pani ma bo widze ze w karcie jest. No tak zrobilam sobie prywatnie 5go maja. Ok. Kto dal leki na tarczyce? Mowie ze prywatny. A na jakiej podstawie robil pani usg? Mówię ze tak. I sie pyta czy ok mowie ze tak. No to super, to jakies prenatalne chce pani?🤦 Dostalam skierowanie od prywatnego ale ze chodze tu na nfz... Ale to moze byc to obojetne mam przyjsc jak zrobię prenatalne i tyle. Ej laski 3 minutu, żadnych badan nic. Cukier mi wpisal 94 mówię że to duzo nieee norma do 100 jest ok 🤦
Serio ja jestem w takiej kropce prywatny co innego ten co innego. Nie wiem czy mam wybrac 1 lekarza. JeszcE gdyby sie uzupelniali, gdyby dawali te same skierowania i tak samo gadali. A oni sa calkiem inni. Ten nfz to tylko po to zeby jak urodzi sie dziecko takie jak 1 zeby miec zaświadczenie za zyciem bo u syna musielismy jezdzic i sie prosic zeby to ktos wypisał bo chodzilam wtedy prywatnie. Nie wiem co mam robic. Czuje sie olewana z jego strony. Wie jaki mam przypadek, a w ogóle nic. On mi jeszcze zadnego usg na nfz nie zrobił.
Sory za elaborat ale juz sie tym doluje.
 
Hej, wreszcie mam czas coś napisać, ale cały czas poczytuję. Ostatnio mam dużo pracy i na wszystko czasu po prostu nie wystarcza. Czułam się też niespecjalnie ale już jest trochę lepiej.
 
Hej dziewczyny . Ostatnio nie mam sił na nic tak fatalnie się czuje . I jeszcze obowiązki opieki nad 2 latkiem :p
Byłam w poniedziałek u ginekologa . 9t3d ciąży . Założyła mi karte bez jakiegokolwiek badania usg .. mimo ze wcześniej poroniłam i jeszcze moje wyniki na toksoplazmozę są nie bardzo :(
Idę w poniedziałek prywatnie i zobaczymy co powie mi lekarz od zakaźnych :(
No i szukam teraz innego ginekologa który mnie normalnie poprowadzi a nie będzie twierdził ze na NFZ m a tylko 3x usg refundowane :/
Kurde widzisz mam tak samo, tez ten glupi nfz.. ten moj lekarz tez tak podchodzi do tego. Wiem co czujesz. Ja już chodzę do prywatnego tego co z synem i chyba tez bede musiala wybrac.
 
Myślę, że ważne mieć lekarza do którego ma się zaufanie. Tak jak teraz masz to tylko namieszane w głowie
 
reklama
Hej dziewczyny 😁 pierwsza ciąża 7 tydz . Termin na 24 grudnia 🤣🙈. Jak się czujecie? Ja bym mogła non stop spać chociaż się obawiam bo wcześniej miałam mdłości a teraz wszystko minęło. Jak jest u Was ? Następna wizyta u gin za 2 tyg teraz muszę jeszcze tylko wyniki porobić
 
Do góry