reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny a jeśli chodzi o badania prenatalne to one są darmowe fundowane przez NFZ tylko od 30 któregoś roku życia? Bo tak słyszałam od lekarza i już nie wiem co lekarz to inaczej mówi
 
reklama
A co to za badanie?
Nieinwazyjne badanie z krwi matki wykrywające wiele chorób genetycznych w tym zespół Downa, wykonywane o ile się nie mylę ok 10, 11 tyg ciąży. Cena badania ok 2500zl. Czułość testu dla zespołu Downa 99%

 
Dziewczyny a jeśli chodzi o badania prenatalne to one są darmowe fundowane przez NFZ tylko od 30 któregoś roku życia? Bo tak słyszałam od lekarza i już nie wiem co lekarz to inaczej mówi
Mi lekarz powiedział, że trzeba mieć skończone 35 lat. Ja kończę 35 za 2 miesiące, więc się nie załapie. Ale, że jestem po dwóch poronieniach, więc się kwalifikuje na NFZ. Tylko muszę mieć przy sobie dokumentację medyczną.
 
Dziewczyny a jeśli chodzi o badania prenatalne to one są darmowe fundowane przez NFZ tylko od 30 któregoś roku życia? Bo tak słyszałam od lekarza i już nie wiem co lekarz to inaczej mówi
Tak za darmo od 35roku na NFZ lub jakieś wskazania medyczne
Ale Gyncentrum często ma pakiety z Uni Europejskiej i dwa prenatalne są darmowe
 
A ja mam inne pytanie Sory tak za szczerość i bez owijania w bawełnę ale jak teraz to wszystko wyglada ?
Tzn kiedyś było tak ze jeśli na badaniu prenatalnym coś wyszło nie tak ... dużo wad to lekarze przerywali ciąże a co teraz jest ? Ktoś się orientuje ?

Ciążę musisz donosić, obecnie tylko w 2 przypadkach można ją przerwać: gdy do ciąży doszło w wyniku gwałtu i gdy zagraża ona życiu bądź zdrowiu kobiety. Jeżeli są wady genetyczne i kobieta chce ciążę terminować jedyną drogą jest psychiatra i powołanie się na tą drugą przesłankę ale podejrzewam że to też będzie utrudnione
 
Nieinwazyjne badanie z krwi matki wykrywające wiele chorób genetycznych w tym zespół Downa, wykonywane o ile się nie mylę ok 10, 11 tyg ciąży. Cena badania ok 2500zl. Czułość testu dla zespołu Downa 99%

Z tego co czytam to badanie najlepiej wykonać gdy usg i pappa będą wątpliwe.
 
ja nie dopuszczam wogole takich myśli do siebie jak poronienie czy taki wybór nie mam ochoty stresować się przez koleinę miesiące tylko cieszyć się swoim pierwszą ciąża 🌸jeśli coś się wydarzy wtedy będzie czas na myślenie i przeżywanie teraz chce mieć spokojny czas
Świetne podejscie. Ja się staram też tak podchodzić do sprawy ciąży, jednak czasem mam chwile zwątpienia i duże obawy. Ale one mijają. Ja się nie zdecyduję raczej na dodatkowe badania, wierzę, że będzie dobrze
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja nawet nie chce myśleć co by się stało, chyba się nie zdecyduje na nifty..nie wiem czy chciałabym podejmować tą decyzję. Po drugie ten stres do urodzenia jak już wiesz. Na pewno nie stać nas ( jak kolwiek brzydko to nie brzmi) na chore dziecko ;/ codziennie się modlę żeby było wszystko dobrze ale życie zweryfikuje jak będzie. Właśnie tak jak pisałam marzyłam o ciąży i chce się cieszyć nią ale non stop się martwię.
Pamietaj chore ciaze zdarzaja sie rzadko!!! Norma sa zdrowe !
 
Do góry