reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Gratulacje świeżo upieczone mamy. Jak się czujecie? Ale mamy urodzaj
ja odpoczywam po porodzie to krotka notka
Więc skurcze zaczęły mi się w czwartek koło 23. O 17;00 przyjechała położna okazało się że mam dopiero 1.5 cm rozwarcia. Dziś koło 2;30 zadzwoniłam do położnej że już czas ze czuje potrzebę parcia przyjechały do nas koło 3.35 i już miałam pełne rozwarcie pozostało rodzic. Najgorsze dla mnie były 24 h skurcze. Mąż był przy mnie cały czas co naprawdę bardzo dużo mi dało. Nie nacinali mnie pękłam w środku po obydwóch stronach i mam po dwa szwy a tak to wszystko w porządku.
 
Ja się zdziwiłam bo w ciąży przytyłam w sumie 5kg, a po porodzie -11kg 😎 nie żebym narzekała ;p
Witaj w klubie 🙂, w ciąży przybrałam 5kg,a teraz mam 9 mniej. Ale to pewnie szpital i stres zrobiły swoje...
Dziewczyny ja juz po 💙 maly Henio prawie 3900 gram 55 cm dlugi :) urodzony wczoraj o 10:37 przez CC. Maly ma straszny problem ze ssaniem, ale bedziemy walczyc.. nawet butle slabo ssie. Ja czuje sie okropnie nie bede ukrywac.. samo ciecie wiadomo nic nie czujemy, ale po masakra.. dobrze ze laduja ciagle przeciwbolowe.. po CC jakos po 1,5 h moglam lezec z malym az do pionizacji ❤️ Zabierali tylko na badania i na noc wzieli zeby odpoczac a ja juz tesknie za nim 😍
Gratulacje! Ssanie na pewno sie rozkręci 🙂
z Jasiem o ssanie walczyliśmy ponad półtorej tygodnia...teraz cyca czasem pociągnie,ale to raczej potrzeba bliskości- raczej zostaniemy przy karmieniu moim mlekiem z butli. Nie ważne jak ani co, ważne że pije 🙂
Urodziłam dziś mojego synka . Poród w domu cudowne przeżycie. ;)
Gratulacje 🙂
Witam ja już po w nocy odeszły mi wody ale nie miałam skurczy i zdecydowano o CC Piotruś przyszedł na świat o 3:10 z wagą 3670g i 56 cm
Gratulacje 🙂

Jaś wczoraj skończył 3tygodnie 😀
Wczoraj odwiedziła nas położna- mały w 2dni przybrał 40g,czyli mniej niż w szpitalu,ale potrzeba czasu na aklimatyzacje,no i waga też inną więc się nie stresuje 🙂
 
ja odpoczywam po porodzie to krotka notka
Więc skurcze zaczęły mi się w czwartek koło 23. O 17;00 przyjechała położna okazało się że mam dopiero 1.5 cm rozwarcia. Dziś koło 2;30 zadzwoniłam do położnej że już czas ze czuje potrzebę parcia przyjechały do nas koło 3.35 i już miałam pełne rozwarcie pozostało rodzic. Najgorsze dla mnie były 24 h skurcze. Mąż był przy mnie cały czas co naprawdę bardzo dużo mi dało. Nie nacinali mnie pękłam w środku po obydwóch stronach i mam po dwa szwy a tak to wszystko w porządku.
Gratulacje! I na prawdę szczerze zazdroszczę, w takim oczywiście pozytywnym sensie. Gdyby się kiedyś zdążyła u mnie trzecia ciąża to zrobię wszystko żeby jednak udało się w domu....
 
Dziewczyny po CC.. macie pokarm? Jak go rozkrecalyscie? Maly nie chce ssac i juz nie wiem co robic a ma soadek wagi :( caly czas dokarmiam a z piersi nic nie pije. W ktorej dobie pojawil sie u was?
 
Dziewczyny po CC.. macie pokarm? Jak go rozkrecalyscie? Maly nie chce ssac i juz nie wiem co robic a ma soadek wagi :( caly czas dokarmiam a z piersi nic nie pije. W ktorej dobie pojawil sie u was?
Miałam malutkie ilości od razu. Musiałam bardzo często go przystawiać do piersi. Po ok 4-5 dniach się rozkreciło. Pierwsze doatawiałam do piersi na jak długo chciał a później dokarmiałam mlekiem mm.

Teraz ładnie ssie pierś ale mam taki problem, że ma ogromny apetyt i tak co ileś godzin muszę,,dopchać " go mm bo inaczej drama
 
Dziewczyny po CC.. macie pokarm? Jak go rozkrecalyscie? Maly nie chce ssac i juz nie wiem co robic a ma soadek wagi :( caly czas dokarmiam a z piersi nic nie pije. W ktorej dobie pojawil sie u was?
Ja jestem po sn,ale pokarm miałam dopiero w 5tej dobie. Doradca laktacyjny zalecała odciągać w trybie 7-5-3 obie piersi na zmianę,a jeśli odciągane są obie na raz to 15min
Nie martw się- pokarm na pewno sie pojawi 🙂
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie do tych już rozpakowanych.. Czy przy przyjęciu do szpitala robiono Wam usg i ważono dziecko? Czy przy porodzie potwierdziła Wam się ta waga dziecka? Ja wczoraj byłam w szpitalu by sprawdzić wody i lekarz słysząc że ostatnie usg miałam w 32tyg podjął decyzję by je zrobić.. No i się załamałam. Wtedy dziecko ważyło 1900g (więc dolne widełki wagowe) a teraz mam 38+5 i najpierw lekarz zważył dziecko na 4kg i nie dowierzał, więc zrobił to drugi raz i wyszło 3600g (+/-400g).. Jestem załamana, bo wiem, że 4kg to wskazanie do CC, na co nie jestem w ogóle przygotowana psychicznie 😔
 
Do góry