reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Kurcze.. mysle, ze moze byc juz za pozno na ten sposob :( Ale te wszystkie kremy olejki co kupilam i stosowalam to strata kasy. Moja mama miala rozstepy, wiec moglam sie z tym liczyc. W koncu na calych piersiach juz mialam w 3 msc..
Niestety, rozstępy to też w dużej mierze genetyka :( u mnie też kilka pojawiło się na dole brzucha, ale jakoś się nie przejmuję - będą jaśniejsze kiedyś :)

Co do śluzu - mój lekarz mówił że to normalne i pod koniec ciąży może go być dość dużo. Czytałam że lepiej jak przeszkadza to wymieniać bieliznę niż chodzić we wkładkach higienicznych bo to zwiększa tylko wydzielinę.
 
reklama
Ja już też po. Waży jakieś 2784g, zaraz 38 tydzień. Szyjka miękka ale jeszcze długa. Zapomniałam się zapytać ile dokładnie. Teoretycznie porodu jeszcze nie widać :).

Co do rozstępów- z początku bardzo dużo się smarowałam, teraz trochę to zaniedbałam ale nie mam ani jednego. Ale słyszałam, że w dużej mierze to kwestia genetyki i moja mama nie ma nic
 
Ja mam cały brzuch po pierwszej ciąży a teraz jeden w pachwinie widzę. Liczyłam że genetyka, moja mama też nie ma, i się przeliczyłam. Ja czekam na wizytę, dopiero w przyszłym tygodniu. I mam nadzieję że nic się zapowiada na poród w najbliższych dniach
 
Wczoraj miałam wizytę i zdjęcie pessara, jakoś wydawało mi się że po tym od razu coś się zacznie, albo ta szyjka pod spodem już będzie ledwo trzymać a tu się okazało, że szyjka w porządku, brak rozwarcia a mały z wagą ok 3500. Odstawiłam już wszystkie leki, ruszam się w miarę intensywnie- wreszcie mogę bez wyrzutów sumienia i mam wrażenie, że mam mniej skurczy niż jeszcze tydzień temu😏 No cóż, czekamy, najważniejsze że donoszony, jutro kończę 38 tydzień, w żadnej ciąży nie skończyłam 39 tygodnia do tej pory, ostatnia prosta przed nami😁 Torbę mam niby spakowaną, ale ciagle coś tam zmieniam i przekładam. Bardzo śpiąca jestem ostatnio, bez drzemki w ciągu dnia nie daję rady, też tak macie?
 
Wczoraj miałam wizytę i zdjęcie pessara, jakoś wydawało mi się że po tym od razu coś się zacznie, albo ta szyjka pod spodem już będzie ledwo trzymać a tu się okazało, że szyjka w porządku, brak rozwarcia a mały z wagą ok 3500. Odstawiłam już wszystkie leki, ruszam się w miarę intensywnie- wreszcie mogę bez wyrzutów sumienia i mam wrażenie, że mam mniej skurczy niż jeszcze tydzień temu😏 No cóż, czekamy, najważniejsze że donoszony, jutro kończę 38 tydzień, w żadnej ciąży nie skończyłam 39 tygodnia do tej pory, ostatnia prosta przed nami😁 Torbę mam niby spakowaną, ale ciagle coś tam zmieniam i przekładam. Bardzo śpiąca jestem ostatnio, bez drzemki w ciągu dnia nie daję rady, też tak macie?
Tak to jest z tymi szyjkami... waga super🙂 A co do spanie to ja też tak mam od jakiś 2 dni... drzemka obowiązkowa... chodź dziś nie spałam nic w dzien i czuje jak mnie łamie spanie chodź u mnie dopiero 36+2...
 
Cześć dziewczyny,
wczoraj miałam pobrany wymaz gbs, nie miałam pojęcia, że muszę się do tego jakoś przygotować (Nie wiedziałam że w ogóle będę miała już pobierany taki wymaz), a dzisiaj czytam, że przed pobraniem wymazu nie powinno się do trzech dni przed pobraniem materialu współżyć, a bezpośrednio przed badaniem powinno się podmyc tylko wodą bez żadnych chemicznych dodatków. Ja nie dość że dzień przed wizytą współżyłam to jeszcze przed badaniem podtarłam się chusteczką do higieny intymnej. Czy myślicie że wynik będzie sfałszowany? Czy wy wiedzialyscie o tym przed Waszymi badaniami?
 
Bardzo śpiąca jestem ostatnio, bez drzemki w ciągu dnia nie daję rady, też tak macie?
Już od dłuższego czasu muszę sie zdrzemnąć w ciągu dnia,bo inaczej nie da rady 😉
Cześć dziewczyny,
wczoraj miałam pobrany wymaz gbs, nie miałam pojęcia, że muszę się do tego jakoś przygotować (Nie wiedziałam że w ogóle będę miała już pobierany taki wymaz), a dzisiaj czytam, że przed pobraniem wymazu nie powinno się do trzech dni przed pobraniem materialu współżyć, a bezpośrednio przed badaniem powinno się podmyc tylko wodą bez żadnych chemicznych dodatków. Ja nie dość że dzień przed wizytą współżyłam to jeszcze przed badaniem podtarłam się chusteczką do higieny intymnej. Czy myślicie że wynik będzie sfałszowany? Czy wy wiedzialyscie o tym przed Waszymi badaniami?
Też o niczym nie wiedziałam i nie byłam uprzedzona, że będę miała robiony wymaz. Na szczęście wyszedł ujemny 🙂
 
Cześć dziewczyny,
wczoraj miałam pobrany wymaz gbs, nie miałam pojęcia, że muszę się do tego jakoś przygotować (Nie wiedziałam że w ogóle będę miała już pobierany taki wymaz), a dzisiaj czytam, że przed pobraniem wymazu nie powinno się do trzech dni przed pobraniem materialu współżyć, a bezpośrednio przed badaniem powinno się podmyc tylko wodą bez żadnych chemicznych dodatków. Ja nie dość że dzień przed wizytą współżyłam to jeszcze przed badaniem podtarłam się chusteczką do higieny intymnej. Czy myślicie że wynik będzie sfałszowany? Czy wy wiedzialyscie o tym przed Waszymi badaniami?
Nie stresuj się :) ja miałam pobierany wymaz przy przyjęciu na IP bo z nienacka polozyli mnie w 33tyg na patologię ciąży na 3 dni. Wynik wyszedł ujemny ale przy przyjęciu do szpitala nawet nikt nie pytał kiedy ostatni raz współżyłam czy coś takiego :)
 
reklama
Do góry