reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny :)

Ja miałam co 3 tyg,od tego tygodnia będą już co 2 tyg- lekarz powiedział,że końcówke ciąży woli widzieć częściej
Co do nocnego wstawania to ide raz albo dwa i dość szybko usypiam,nie mam poduszki ciążowej,ale pod brzuch podkładam sobie zrolowany mały koc i brzuch nie ciągnie tak do dołu,no chyba że wtulam sie w partnera to wtedy nie mam problemu z brzuchem ;)
W sobote przywiozłam wózek od sis-jednak wybrałam opcje przywozu pociągiem w stanie rozłożonym-szwagier wsadził go do pociągu ,a partner nas odebrał,wózek całą droge stał w miejscu dla rowerów-nikomu nie przeszkadzał i nie musiałam go przestawiać,a opłata takiego wózka bez dziecka to kwota jak za rower czy dodatkowy bagaż-całe 5,10 zł👍
Od sis dostałam też dziś pierwszą paczke z ciuszkami,jutro powinna przyjść paczka od bratówki-jak przejrzę to bede decydować co dokupić ;)
Byłam dziś na pobraniu krwi-morfologia,hbs i mocz,a do tego toksoplazmoza po raz drugi...tokso miałam zrobić prywatnie,nie wiem dlaczego ale ten lekarz ponoć tak daje....zapłaciłam za te dwa toksa(dwa badania dziś) razem z usługą pielęgniarki 102zł :( i jestem w lekkim szoku...pielęgniarka powiedziała mi,że bede też pewnie mieć badanie na hiv prywatnie :oops:...też tak płacicie?
Ja też chodzę prywatnie więc każdą wizyta to 300 zl I dodatkowo badania krwi moczu I inne ok 100 miesięcznie więc ciąża to spory wydatek na nfz w poradni brak wolnych terminów I dodatkowo koronawirus więc dominują teleporady gdyby nie prywatnie nie wiem jak wyglądałoby prowadzenie ciąży na nfz
 
Ja też chodzę prywatnie więc każdą wizyta to 300 zl I dodatkowo badania krwi moczu I inne ok 100 miesięcznie więc ciąża to spory wydatek na nfz w poradni brak wolnych terminów I dodatkowo koronawirus więc dominują teleporady gdyby nie prywatnie nie wiem jak wyglądałoby prowadzenie ciąży na nfz
Gdzie mieszkasz jak mogę zapytać ? 300 to ja płacę za usg to specjalistyczne, a normalna wizyta 150.
 
Hej wszystkim, trochę się nie odzywałam, miałam dość pracowity wrzesień, nawet nie wiem kiedy minęły ostatnie tygodnie. Niestety okazało się ostatnio, że moja szyjka dość znacznie się skróciła, ujście wewnętrzne nie trzyma. Mam leżeć, wstawać tylko do toalety i jedzenie, dostałam luteinę, magnez i nospę i od wczoraj mam założony pessar. Jakoś liczyłam, że w tej ciąży ominą mnie takie atrakcje, do tej pory było wszystko dobrze, a teraz kiepsko to wygląda. Mam nadzieję, że wytrzymam chociaż te 6 tygodni jeszcze w tym stanie. Stresuję się, trzymajcie kciuki. Wczoraj miałam też trzecie prenatalne, z małym wszystko ok, waga 1780☺️
Co do NFZ to zapisałam się na początku ciąży do ginekolog w szpitalu w którym chcę rodzić, słyszałam, że łatwiej tam wtedy się dostać w razie porodu. Pierwszą wizytę miałam tydzień temu - to był najszybszy możliwy termin😏 Od początku chodzę prywatnie, wszystkie badania tak robiłam i potwierdzam, ceny potrafią zaskoczyć, no ale czego się nie robi😉
Ktory masz aktualnie tydzien i dzien? Niech maly jeszcze posiedzi ale wage ma juz piekna :)) jakie dlugosci szyjki mialas ze stwierdzono skracanie? Ja za kazdym razem place 200 jak na okolice Krakowa to i tak nie jest drogo ;)
 
Ktory masz aktualnie tydzien i dzien? Niech maly jeszcze posiedzi ale wage ma juz piekna :)) jakie dlugosci szyjki mialas ze stwierdzono skracanie? Ja za kazdym razem place 200 jak na okolice Krakowa to i tak nie jest drogo ;)
Wczoraj w dniu badania 30t 4d.
Szyjka pod koniec sierpnia ok 30mm, tydzień temu 27mm, a wczoraj tylko 18mm i na usg to ujście wewnętrzne źle wygląda. Przez ten ostatni tydzień już się starałam leżeć jak najwięcej a mimo to się skróciła. Teraz leżę już plackiem, jestem mocno zmotywowana
 
Wczoraj w dniu badania 30t 4d.
Szyjka pod koniec sierpnia ok 30mm, tydzień temu 27mm, a wczoraj tylko 18mm i na usg to ujście wewnętrzne źle wygląda. Przez ten ostatni tydzień już się starałam leżeć jak najwięcej a mimo to się skróciła. Teraz leżę już plackiem, jestem mocno zmotywowana
Ja 30 mm mialam w 26+1.. mam nadzieje ze jak pojde 9.10 to sie nie skrocila. A sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
 
reklama
Ja 30 mm mialam w 26+1.. mam nadzieje ze jak pojde 9.10 to sie nie skrocila. A sa jakies objawy skracajacej sie szyjki?
Przepraszam, chyba coś pomyliłam tydzień temu miałam już ok 20mm, zależało jak dr przystawiła głowicę usg. Co do objawów to najczęściej ze skracaniem szyjki wiążą się skurcze macicy. Szczerze mówiąc, czułam trochę skurczy już od jakiegoś czasu, chociaż nie wydawały mi się bardzo uciążliwe. Bardziej teraz, jak już leżę zwracam na to uwagę i czuję więcej tego napinania.
 
Do góry