reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Z tego co tak czytam to wiekszosc z Was juz gotowa z wyprawka :) ja musze sie do tego zabrac zrobić liste i wgl i bede kompletowac. Dla malego mam pojedyncze rzeczy a dla siebie tylko laktator i biustonosz do karmienia.
Tak zapytam podaja wam dlugosc szyjki na USG? Bo mnie sie ciagle zmniejsza i teraz juz mam 30 mm i nic lekarka nie mowila ze to zle czy cos a w internecie jak to zawsze strasza ze 3,8 to takie minimum 🤔
 
reklama
Dziewczyny jakie imiona planujecie nadać swoim Dzieciaczkom :)?
U mnie góruje Blanka, ale obawiam się aby nie kojarzyla się z Anka....
Mnie się absolutnie nie kojarzy. Bardzo ładnie. U nas Aleksander, choć zaczynam się zastanawiać nad zmianą bo już okazało się że koleżanka tak dała, i jej sąsiadka też, a mieszkamy na wsi, mała szkoła i będzie trzech w jednej klasie....coraz większe mam wątpliwości.
 
Z tego co tak czytam to wiekszosc z Was juz gotowa z wyprawka :) ja musze sie do tego zabrac zrobić liste i wgl i bede kompletowac. Dla malego mam pojedyncze rzeczy a dla siebie tylko laktator i biustonosz do karmienia.
Tak zapytam podaja wam dlugosc szyjki na USG? Bo mnie sie ciagle zmniejsza i teraz juz mam 30 mm i nic lekarka nie mowila ze to zle czy cos a w internecie jak to zawsze strasza ze 3,8 to takie minimum 🤔
Mnie sprawdza szyjkę n każdej wizycie ale nie podaje długości. Podawana miałam na połówkowych ostatnio to było 4 cm. Ale nie panikuj myślę, ja miałam w poprzedniej skracająca się od 30 czy 32 tc i bez leków ani pessaru urodziłam 4 dni przed terminem. To nie jest zła długosc.
 
Ja prawdopodobnie zaczne po prenatalnych. Bede juz wtedy na zwolnieniu wiec wiecej czasu bedzie. Problem w tym ze nie wybralam jeszcze szpitala.. :(
Też jeszcze nie wybrałam szpitala,w okolicy są 3, czekam na echo serca,bo położna powiedziała że jak mały będzie miał z nim jednak coś nie tak,to będę skierowana do Olsztyna,a to jeszcze inny szpital- 90 km od domu- poród czwarty... wiec też sie boje że nie zdążę 😅
Dziewczyny jakie imiona planujecie nadać swoim Dzieciaczkom :)?
U mnie góruje Blanka, ale obawiam się aby nie kojarzyla się z Anka....
W końcu wybrałam Jasia 🙂
Co do wyprawki to praktycznie nie mam nic dla siebie,a dla małego tylko kilka ciuszkow,w domu nadal remont i syf wszędzie,mam nadzieję że majster skończy sie bawić do końca września i wtedy zacznę coś kompletować, chociaż możliwe że w przyszły weekend przywiozę już wózek i nosidełko od siostry 🙂
 
Dziewczyny jakie imiona planujecie nadać swoim Dzieciaczkom :)?
U mnie góruje Blanka, ale obawiam się aby nie kojarzyla się z Anka....
My planujemy Henio :)) ale ostatnio Rozenek dala swojemu i chyba Kurdej-Szatan tez planuje bo niedawno cos pisala wiec troche boje sie ze beda gadac ze odgapiam od celebrytek.. a my od dawna chcielismy Heniutka. Zobaczymy co z tych planow wyjdzie ;) a Blanka bardzo ladne :)
 
Dziewczyny jakie imiona planujecie nadać swoim Dzieciaczkom :)?
U mnie góruje Blanka, ale obawiam się aby nie kojarzyla się z Anka....
Ja po przeanalizowaniu imion wszystkich urwisów przedszkolnych, a przez kilka lat pracy w przedszkolu się ich trochę uzbierało, zdecydowałam się na Mateusza i mąż też się zgadza:) chociaż to może jeszcze nie być ostateczna decyzja :)
 
U nas będzie Krzysio :)

Już po prenatalnych - młody waży 1400g i leży już główką do dołu, stąd czasem boli mnie "podwozie". Mam śliczne zdjęcie buźki młodego :) ogólnie głównie sprawdzała łożysko, pępowinę, przepływy i żołądek. Potwierdziła się też płeć :)
 
reklama
U nas będzie Krzysio :)

Już po prenatalnych - młody waży 1400g i leży już główką do dołu, stąd czasem boli mnie "podwozie". Mam śliczne zdjęcie buźki młodego :) ogólnie głównie sprawdzała łożysko, pępowinę, przepływy i żołądek. Potwierdziła się też płeć :)
Super! Rosnie dzieciaczek :) a takie zdj to swietna pamiatka :)
 
Do góry