reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Rany ale mała wariuje mi w brzuszku 😂 obudzila sie chyba bo jem sniadanie 😅 czuje ją najmocniej od kiedy poczulam pierwszy raz. Wiadomo nie są to nie wiadomo jakie kopniaki czy doznania 😂ale niesamowite to jest. Nie wiem czy tylko mnie tak to ekscytuje ale no szok jakie to niesamowite uczucie😂 wlasnie i dzis wkraczamy w 16 tydzien 🥰 co za wspaniale rozpoczecie dnia...nie wiem ale ja az lzy w oczach mam 😂😂😂
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dziewczyny bo zgłupiałam juz. Zna sie któraś z was na prawie do urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego?

Mam umowe o pracę na czas określony. Kończy sie ona 31.12. 2020r. Termin porodu mam na sam poczatek grudnia, wiec urodzę przed zakonczeniem umowy. I teraz pytanie. Czy przysługuje mi pelne 52 tyg urlopu macierzynskiego czy tylko zasilek z zusu przez 20 tyg? Pracodawca na pewno nie bedzie mi przedłużał umowy. Wiem, ze pracodawca musi przedłużać tylko do dnia porodu i wtedy jest tylko zasilek z zusu. Ale ja urodze w czasie umowy o pracę. 🤔
Jest któraś z Was w takiej sytuacji? Na początku myslalam, ze dostane tylko przez pol roku to Kosiniakowe czy jakos tak.. Ale teraz juz sama nie wiem
Po porodzie Twój pracodawca musi wysłać dokumenty do ZUS a Ty dostajesz pełny okres - czyli 20 macierzyńskiego i 32 tygodnie rodzicielskiego.
 
Rany ale mała wariuje mi w brzuszku 😂 obudzila sie chyba bo jem sniadanie 😅 czuje ją najmocniej od kiedy poczulam pierwszy raz. Wiadomo nie są to nie wiadomo jakie kopniaki czy doznania 😂ale niesamowite to jest. Nie wiem czy tylko mnie tak to ekscytuje ale no szok jakie to niesamowite uczucie😂 wlasnie i dzis wkraczamy w 16 tydzien 🥰 co za wspaniale rozpoczecie dnia...nie wiem ale ja az lzy w oczach mam 😂😂😂

Zazdroszczę, że już czujesz ❤️ A jak brzuszek, urósł już coś? 😁
 
Ja tez już nie śpię od 6, myślałam ze po nocnych wyprawach po lekarzach to chociaż pośpie dłużej , ale nic z tego 🤷🏻‍♀️
Teraz pije kawe ☕️ I zastanawiam się co zjeść na śniadanie , nie mam na nic szczególnie ochoty 😕
Co jecie ??


@EvilDesiree trzymam kciuki✊I za resztę wizytujących tez 💪
 
No właśnie przy tym kołatanie taki niepokój jest



Hm to na ust mi nic nie wyjdzie, nic mnie nie boli.



Ja że zwykłego łóżeczka robilam dostawke , sciagala jeden bok łóżko odsunięty do mojego. Jak się oduswalo to m sam przyczepić do naszego :) jak podrosli to bok zaglądalismy .. A wygodnie bo nie ma różnicy wysokości wiec czesto zdarzało mi się leżeć glowa I nawet karmić w łóżeczku odrazu (piersia)



Dzisiaj nie. We wtorek mam przyjechać do szpitala.



My mamy 3 pietrowe Ale to kupione w uk ogólnie dla nas super :)



Z imionami to ja się zniechecilam do 2 imion, bo w każdym dokumencie trzeba wszystko zapisywać.. W szkole każda kartka A że alergicy to dużo wypełniania było.. stąd 2ka ma 2 imiona A reszta po 1.



Kciuki za jutro :)


Też odczuwam większe palpitacje po jedzeniu.. Nie wiem czemu może dla tego że organizm trawie I większy przepływ krwi.
Co do badania na cukrzycę (test z glukoza) w uk robią ok 24 tyg .. cukier mu badali I był niby w normie. Ale w poprzedniej ciazy też na czczo w normie A po obciążeniu glukoza już nie.




No to ja nie mam nic na nogach czy łyżkach.. ani bolu ani opuchlizny. Zaczynam się martwić co jeśli nic nie zjada.. co dalej, skąd te kołatania.

Jestem w domu od ok 13. Na 18 musialam wrócić na zastrzyk, dostalam jeden na rano do domu i jutro mam wrócić po receptę.

We wtorek zrobią usg nog I chyba też klatki piersiowej ( jak nic w nogach nie wyjdzie)

Jutro mam wizytę online z antenatal gliniec.. zapytam czy nie będą chcieli mi zrobić usg we wtorek bo I tak jadę do szpitala.

Jak wróciłam do domu, poszlam spac na 2 godz jakos.. jestem tak zmęczona tym szpitalem.. ciągle coś I prawie nie spalam, nie wiem, ale jakbym miała zostać dłużej i mieliby mi co godz czy 2 mierzyć ciśnienie w nocy to dla mnie to jest chore.. W nocy się spi... dodam że wszystkim mierzyli ehh..glowa mnie boli :( serce wali jak szalone.. mam dość dzisiejszego dnia.
Mam nadzieje, ze w domu uda Ci sie odpoczac, nie dziwie sie, ze jestes wykonczona po tym szpitalu i stresie 🙁😘
Dzień dobry mamuśki! U nas dziś taka ulewa, że od 5 spać nie mogłam, tak nam dudniło w dach 🙈 Skończyłam wczoraj egzaminy i nareszcie mogę odetchnąć... Nie za długo, bo jeszcze obrona pracy przede mną, ale trochę czasu mam, bo u mnie dopiero na jesieni 😁 Więc od dzisiaj odpoczywam na 100%, mam tyle książek do przeczytania, że w sam raz na wakacje 🙂

Od wczoraj tak dziwnie boli mnie prawa pierś, taki trochę piekący, trochę kłujący ból, strasznie upierdliwe. Macie takie dolegliwości?

Kciuki za @EvilDesiree, @Basiola i resztę wizytujących, czekamy na wieści ❤
Gratuluje egzaminow! 😁👍 Zdolniacha!
Rany ale mała wariuje mi w brzuszku 😂 obudzila sie chyba bo jem sniadanie 😅 czuje ją najmocniej od kiedy poczulam pierwszy raz. Wiadomo nie są to nie wiadomo jakie kopniaki czy doznania 😂ale niesamowite to jest. Nie wiem czy tylko mnie tak to ekscytuje ale no szok jakie to niesamowite uczucie😂 wlasnie i dzis wkraczamy w 16 tydzien 🥰 co za wspaniale rozpoczecie dnia...nie wiem ale ja az lzy w oczach mam 😂😂😂
Mnie to zawsze ekscytowalo, no moze na samej koncowce ciazy juz nie, bo wtedy to juz mega bolaly te kopniaki. Ale nie masz pojecia jak ja potem tesknilam za tym uczuciem ❤ Teraz wydaje mi sie, ze pare razy cod poczulam, ale jeszcze leciutko. U mnie dzis 15+2 i sporo tluszczyku, ale mam nadzieje ze za tydzien juz bede lepiej czuc 😉

@EvilDesiree @Basiola trzymam mocno kciuki za Was i fasolki! 😘😘
 
Ja tez już nie śpię od 6, myślałam ze po nocnych wyprawach po lekarzach to chociaż pośpie dłużej , ale nic z tego 🤷🏻‍♀️
Teraz pije kawe ☕️ I zastanawiam się co zjeść na śniadanie , nie mam na nic szczególnie ochoty 😕
Co jecie ??


@EvilDesiree trzymam kciuki✊I za resztę wizytujących tez 💪

Ja dzisiaj chleb razowy z twarożkiem i dżemem :) Odmiana od owsianki 😁
 
reklama
Do góry