reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

@PannaAdrianna ja miałam w piątek prenatalne i trwało to ok 15 minut, później tylko wyszłam na pobranie krwi. A powinno trwać 40minut??? Moja kol miała i była podobnie jak ja ok 20minut.
Tylko tak słyszałam więc nie przywiązywałabym do tego jakiejś szczególnej wagi. Podejrzewam, że jak dzidzia współpracuje to i 10-15 minut wystarcza na zrobienie wszystkich pomiarów i sprawdzenie czy wszystko OK. Sama jestem ciekawa ile będą trwały moje prenatalne, napiszę Wam w środę 😍
 
reklama
Tylko tak słyszałam więc nie przywiązywałabym do tego jakiejś szczególnej wagi. Podejrzewam, że jak dzidzia współpracuje to i 10-15 minut wystarcza na zrobienie wszystkich pomiarów i sprawdzenie czy wszystko OK. Sama jestem ciekawa ile będą trwały moje prenatalne, napiszę Wam w środę 😍
No moje usg w piatek trwalo dosyc dlugo, chyba nawet wiecej niz 40 minut. Pomiary dzidzi nawet szybko, ale potem wyszukiwaly tych przeplywow roznych i tu pomiary trwaly dosyc dlugo.
 
No moje usg w piatek trwalo dosyc dlugo, chyba nawet wiecej niz 40 minut. Pomiary dzidzi nawet szybko, ale potem wyszukiwaly tych przeplywow roznych i tu pomiary trwaly dosyc dlugo.
Ja właśnie tez jestem bardzo ciekawa jak z tym czasem będzie. Ale to chyba tez zależy od tego czy dziecię współpracuje.
Coś tam u mamy ginekolog czytałam, ze najłatwiej pomiary robić w 12+ Bo 11+ to jeszcze małe a 13+ to już się bardziej wierci i zaczyna prostować i trwa to dłużej. może tez stad te różnice między kilkanascie minut a czterdzieści ;)
 
Ehhh wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. Dziś zauważyłam u siebie pierwsze rozstępy na brzuchu, to straszne jestem załamana -dopiero15tc 🙄😢
Na nogach mam straszny cellulit. Zatrzymuje mi się woda.
W pierwszej ciąży rozstępy tylko na pośladkach i biodrach, a teraz... az się boję co to będzie 😕😟
 
Ehhh wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. Dziś zauważyłam u siebie pierwsze rozstępy na brzuchu, to straszne jestem załamana -dopiero15tc 🙄😢
Na nogach mam straszny cellulit. Zatrzymuje mi się woda.
W pierwszej ciąży rozstępy tylko na pośladkach i biodrach, a teraz... az się boję co to będzie 😕😟
Smarować! Intensywnie, kilka razy dziennie, preparatami przeznaczonymi na rozstępy w ciąży, one mocno uelastyczniają skórę i wygładzają te już powstałe rozstępy. A po porodzie dalej smarowac, tylko już mocniejszymi kremami, a jak będzie trzeba to są i lasery i inne kosmetyczne zabiegi które minimalizują widoczność rozstępów. I się nie przejmować :) nie Ty pierwsza i nie ostatnia będziesz mieć rozstępy :) takie życie, robić co się da ale nie rozpaczać ;) (ja też mam ich mnóstwo, a i blizny całkiem spore więc luz ;) da się z tym żyć ;) i nawet w bikini się dobrze czuć ;) ).
 
Ehhh wiedziałam, że to kiedyś nastąpi. Dziś zauważyłam u siebie pierwsze rozstępy na brzuchu, to straszne jestem załamana -dopiero15tc 🙄😢
Na nogach mam straszny cellulit. Zatrzymuje mi się woda.
W pierwszej ciąży rozstępy tylko na pośladkach i biodrach, a teraz... az się boję co to będzie 😕😟
Kochana mi się też woda zatrzymuje. W fisyz z Córeczka rozstępy miałam na brzuchu udach i pośladkach teraz też mnie nie ominą a dodam że rozstępy z ciąży poprzedniej dopiero robiły się blade a tu kolejna ciąża 🤦‍♀️
 
Ja właśnie tez jestem bardzo ciekawa jak z tym czasem będzie. Ale to chyba tez zależy od tego czy dziecię współpracuje.
Coś tam u mamy ginekolog czytałam, ze najłatwiej pomiary robić w 12+ Bo 11+ to jeszcze małe a 13+ to już się bardziej wierci i zaczyna prostować i trwa to dłużej. może tez stad te różnice między kilkanascie minut a czterdzieści ;)

U mnie samo USG trwało może z 15 minut, albo i krócej. Lekarz bardzo szybko wszystko namierzył 😁 Troszkę się młoda wierciła, ale ogólnie współpracowała ładnie :)

Ja biorę Prenatal Duo :) tam są az 3 kapsułki dziennie - 2 z DHA i jedna z postawowymi witaminkami.

Od którego tygodnia bierzesz? Zostało mi jeszcze kilka tabletek Prenatal Uno i zastanawiam się, czy je wybrać, czy już się przerzucić na Duo, a jestem już w 14 tygodniu :)
 
U mnie też padało 2 nocy. A dzisiaj już ciepło i słonecznie 😁
Ale fajny zielony teren. U nas sam beton niestety..

Cześć dziewczyny :)
Gratuluje wszystkich wczorajszych wizyt niech bobaski rosną zdrowo 😍 😍 😍
My wczoraj korzystaliśmy z pieknej pogody zrobiliśmy grila. Dziś niestety zachmurzenie, ale póki co nie pada więc siedze na tarasie.
@Sabina17 ja biorę Femibion 1 w przyszłym tygodniu przechodze na Femibion2 (dostałam opakowanie od koleżanki, która urodziła a miała większy zapas). Poza tym ginekolog kazał brać Acard 150mg ze względu na moje nadciśnienie przed ciązą - obecnie nie biorę leków na nadciśnienie żadnych (moich nie wolno stosować w okresie ciąży) ale codziennie pomiar rano i wieczorem, póki co jest książkowe.

@PannaAdrianna ja miałam w piątek prenatalne i trwało to ok 15 minut, później tylko wyszłam na pobranie krwi. A powinno trwać 40minut??? Moja kol miała i była podobnie jak ja ok 20minut.
Moja wizyta trwała z 10 minut :) długość badania zależy czy dziecko współpracuje i jak szybko da się zmierzyć różne parametry ;)
 
reklama
Do góry