reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Nie wiedziałam że Ty też z Gdańska [emoji3] albo już zapomniałam [emoji14] u kogo ciąże prowadzisz?
A bo chyba jakoś się nie ujawniłam wcześniej :D
Pierwsza ciąże prowadziłam u dr Chwastek, teraz obecnie do października mieszkamy u moich rodziców ze względu na koronawirusa i ze nie chcemy się kisić z córka w naszym małym mieszkanku i na razie ciąże prowadzę tutaj... a jak wrócę do Gdańska to nie wiem do kogo pójdę... ciagle się rozglądam. Chciałabym na pewno do lekarza, który po pierwsze pracuje tez w szpitalu a nie tylko prywatnie, a po drugie jest pro vbac :)
 
reklama
Około 2 cm pod pepkiem, ściskam skórę i wbijam, jak tylko poczuje ze mnie delikatnie boli przy wkłuciu to zmieniam miejsce o np pół centymetra, ja już się tak kłuję 90 dni, brzuch mam strasznie siny mimo że sama sobie robię 😑 czasem jak trafię na naczynko to zdarzy się wielki siniak
To ja póki co żadnych siniaków ani nic ale tak jak mówiłam małż mi dzielnie robi :D
 
Jeśli lubicie kryminały to polecam na Netflixie "Contratiempo" - hiszpański, bardzo dobry film, nietypowo zrobiony więcej nie powiem bo spalę ale oglądałam przyklejona do ekranu a ciężko mnie czymś zaskoczyć w kryminałach 😁
Ogladalam! Jezu mega jest. Dwa razy ogladalam i tego sie nie da odgadnac 🤭🤭
 
@Tymon'sMom @Dolvit @joannatov Gratuluję udanych wizyt dziewczyny :) śliczne te błyskotki od męża Dolvit
I ekstra ten filmik z detektorem tętna!
Pewnie za tydzień więcej tu takich wrzucicie bo widziałam że kilka z Was zamawiało :) ja dzisiaj cały dzień robiłam zdalne lekcje z synem.... Miałam tylko cyknac fotki i wysłać a się okazało że on zgubił zeszyt w którym robił zadania z całego tygodnia i musieliśmy go odtworzyć 🙈 na nic już nie mam siły! A obiad wmusilam w siebie tak mi mięso śmierdziało że szok! A nie jestem wege i zwykle lubię. Wykończy mnie dzisiaj to kłucie w cycku i te mdłości...
Na książki nie mam siły :( ja ostatnio bardzo się interesuje samolotami i katastrofami lotniczymi i bardzo podobała mi się książka "Pilot Ci tego nie powie" czytając od razu uzupełniałam info na bieżąco z Wikipedią haha 😁
Ja zakupiłam 7 książek a nie przeczytałam ani jeden co wiem biorę to jestem tak rozkojarzona, ze nie mogę wole leżę i patrzeć w sufit 😕🤷🏼‍♀️ A zawsze książkę miałam na max 3 dni jak mnie wciągała a teraz dupa. Mysli krążą zupełnie gdzieś indziej....
 
W ogole czuje klucie dzis tej kosci takiej pod wargami sromowymi...nie wiem jak sie ona nazywa 😆 ma ktoras moze cos takiego? Tak jakby kluje podobnie jak wiezadla. To tez zwiazane jest z rozciaganiem sie i zmianami hormonalnymi? Doswiadczylam juz takiego klucia kilka razy w ciagu tej ciazy ale nie wiem...to jest okej? Nie moge znalezc na internecie nic bo nie znam nazwy tego miejsca 🤔
Mnie kłuje trochę tu, trochę tam ogólnie ciągle wędruje to kłucie: jajniki, plecy, podbrzusze trochę te kości przy spojeniu łonowym też. Nie jest to bardzo niekomfortowe i szybko ustępuje po zmianie pozycji. Myślę że nie ma się co martwić ☺Tłumaczę sobie to że tak ma być coś się po prostu dostosowuje chyba 😉
 
Detektor wypróbowany 😂 co prawda po obiedzie a podobno najlepiej godzinę odczekać ale nie mogłam się powstrzymać raz udało mi się znalez powyżej 120 ale szybko mi uciekło wiec potem będę walczyć jeszcze 🤪 @Akuku gdzie mniejwiecej szukalas dzidzi ?

Ja raz znalazlam przy lewej kości biodrowej A po chwili na srodku :o też właśnie nad samym spojeniem.

Jestem też już po - dzidzi 10+6, 4,40cm :o wielka fasola! :DDD

Wow czyli moje bobo 10+3 też jest około tej wielkości :D Ale fajnie.
Gratuluję!

To nie jest jeszcze tak źle:) W pierwszej ciąży z synem tutaj w Norwegii mialam tylko pomiary brzucha , 2 usg i badanie moczu co miesiąc .Wszystko inne ,robiłam w Pl.



Gratulacje ❤😍

Ja w pierwszej drugiej I 3 mialam tak samo.. w czwartek chyba jedno dodatkowe, w piątej kilka..
Latalam do Polski na dodatkowe usg :)

Ja czasem sikam w nocy 5 razy a czasem raz czy dwa więc u mnie różnie to wygląda. Dodam, że nie wiem jak by to było gdyby mnie dziecko w nocy nie budziło ;) a tak sikam przy okazji bo jak już mnie młody obudzi to czuje, że mi się chce 😉


Ale masz dobrze. U mnie by to nie przeszło.


Bolą ale nie same z siebie tylko jak dotkne.


Mogę też poprosić? 🙂


O matko jaki odległy ten termin kolejnego USG. Szkoda, że nie ma drugiego dzidziusia ale dobrze, że u pierwszego wszystko jest ok i rośnie zdrowo 😍


Śliczny brzuszek 😍 jak dla mnie to dzidzia się już rozpycha :)


Na tym etapie to przecież niemożliwe.


Widziałaś różnice w porodzie wywoływanym a takim, który sam sie zaczynał?


Dobrze, że mąż w końcu Cię zaczął wspierać. Oby tak już było zawsze.


Gratuluję 😍


Ja mam nawet dalej niż 40km więc u mnie to też by się nie sprawdziło.

Dziewczyny, które macie wizyty na nfz. Czy dostaliście skierowanie na cytomegalie? Mi nie chciała dać bo zmieniły się wytyczne i już nie ma tego jako badanie obowiązkowe w prowadzeniu ciazy. Ginekolog na prywatnie wymaga więc będę musiała i tak zrobić.

Nie, ale ja mialam tylko żel dopochwowy, plus lekki masaż szyjki (niby sprawdzała rozwarcie Ale bolało jak ... ) potem przebił wody jak już mialam ostre skurcze i 4cm I przy 4 cm urodziłam bo odrazu po przebiciu oparte, Nawet nie peklam.

Ostatnio ciagle sie zle czulam to odpuscilam czytanie ksiazek ktore zamowilam ale dzis jest juz lepiej a do 23 siedze sama...narzeczony wrocil juz do pracy po tym calym wirusie 😭😭😭 jeszcze wyslalam prace licencjacką wkoncu ukonczoną do sprawdzenia przez antyplagiat. Takiego mam stresa ze nie wiem. Niby sama pisalam ale moj temat jest dosc popularny do tego kolezance wyszlo ze ma powyzej dopuszczalnego poziomu plagaiatu bo jej przypisy podkreslilo 😱🤷‍♀️ błagam zeby wyszlo dobrze bo juz mam dosc tego stresu...jeszcze tyle egzaminow do zaliczenia 😭😭😭

Trzymam Kciuki!

Dziewczyny udało mi się 😂 fakt faktem zajęło to trochę i tak się ucieszyłam, ze nie czekałam do ilu wzrośnie tętno bo mąż nagrywał. Jutro na spokojnie zmierzę jeszcze raz ważne, ze wiem ze jest kruszynka. Któraś z dziewczyn pytała jak dostanę czy polecam. Polecam bardzo ma kolorowy wyświetlacz na czerwono są moje tętna a dopiero jak znajdzie dzidzi to na zielono zmienia kolor no i dziś 10+6 a nie 12 tc i słychać dzidzie wiec super ❤️🥰 nie wiem jak wstawić filmik :(

Brawo !

Mi lekarz prywatny cytomegalie zlecał.
Z książek tez czytałam i tatuażystę i te o himalajach. Teraz kończę sagę o wiedźminie - zaczelismy oglądać serial z mężem w grudniu i się wciągnęłam i pochłaniam książki teraz :D

a tak wgl to tak was pocieszałam, ze te plamienia to nie musza oznaczać nic groźnego i sama zaczęłam plamić...
tak coś poczułam nagle mokro, poszłam do łazienki, a tam taka plama ok 1,5x1,5cm krwi. Na szczęście bardziej brązowej niż czerwonej. Teraz jak się podcieram po siusiu to mam minimalnie zabarwiony śluz na brązowo.
Dzwoniłam do ginekologa; przepisał mi receptę na duphaston, wiec tez dołączam do osób, które biorą progesteron.
Mam nadzieje, ze to jakieś chwilowe i we wtorek na wizycie okaże się ze wszystko jest okej... ale do wtorku to chyba zwariuje

Oby się już nie pojawiło.

O NIE....COFAM SLOWA ZE DZIS DOBRY DZIEN. Zaczely sie paskudne mdlosci, znowu odruchy wymiotne, gula w gardle 😭😰 zaczelam pic melisse bo mam stresy straszne ale nie przęłkne...facet w pracy ja sama kto mnie mentalnie wesprze 😭😭😭

Może spróbuj się położyć włączyć jakiś film.

Cześć Dziewczyny, dołączę i ja szczęśliwych przyszłych mam. Obecnie idzie 7 tydzień ☺️ wczesna ciąża jeszcze z terminem na 29.12! Z mężem staraliśmy się 1,5 roku o dzidziusia. Mąż miał fatalne wyniki nasienia (ponad 90% nieruchomych plemników). Ponad pół roku brał leki przepisane przez urologa, zmienił diete, schudł, faszerował się witaminami. Jakie było moje zdziwienie, gdy końcem kwietnia zobaczyłam dwie kreski na teście. Dla nas to Cud, bo inaczej nie mam wyjaśnienia, że przy takich wynikach męża nam się udało! 🙂 Serduszko bije ❤️ bardzo się boję, żeby wszystko było dobrze z maluszkiem. Kolejna wizyta 25 maja. Trzymajcie kciuki🤞

Witaj, rozgosc się.

Jesteś z Gdańska?? Jak ja [emoji3]
Można zrobić pappa i test wolnego beta hcgw diagnostyce za ok. 90 zł każde badanie. Ja chyba zrobię tam bo u mojego gina w klinice nie ma pobierania krwi.
U kogo prowadzisz ciążę?

Ja z Pl też z Gdańska :) na usg jeździłam do dr Doering. Ale ja głównie na sprawdzenie płci A on się nie myli :) ogolnoe wszystko sprawdza I jest dokładny Ale też szybki :)

Przestalam się i odrazu się lepiej czuje.. zjadłam gołąbki na obiad.. godzina minęła I już bym znowu jadła :D
 
reklama
Nadrobiłam Was [emoji847][emoji1787]

Super, najważniejsze że wszystko dobrze [emoji173]
Dziewczyny ja już po wizycie, jest jedna dzidzia, drugi pęcherzyk się wchłoną, nie ma po nim śladu. Gin mówił, że przez to prawdopodobnie to plamienie miałam,ale pewny nie jest.
Ogólnie nie jestem zadowolona z wizyty,słaby sprzęt, na ktorym widzialam tylko rozmytą plamę, nie dostałam zdjęcia:( ,dzidziuś ma 2,4 cm i odpowiada wg usg terminowi z miesiączki.Na nastepną wizytę usg zaprosił mnie u w a g a: w 18 tyg ciąży[emoji38] modlę się,żeby ta kwarantanna w Pl się skończyła,żebym mogła w 12 tyg pojechać do Polski na normalne badania do normalnego lekarza z normalnym sprzętem.
Ładny masz ten brzuszek [emoji173][emoji847][emoji3059]
Wlasnie nie wiem bo wzdec nie mam [emoji23] zauwazylam jakos 3 dni temu ten brzuszek. Nawet facet mowi ze to juz jego bobo [emoji2960] Na poczatku ciazy mialam okropne wzdecia ale w sumie przeszly pozniej. Nie wiem moze one ale nie czuje zebym miala [emoji848][emoji2368] gwizdek mam na szyi bo pilnuje siostrzenca i mecz gramy [emoji23]

Supeer!!! Gratulacje [emoji3059][emoji847][emoji173]
W końcu mogę wrzucić :) 7 tydz, termin na 31 grudnia :D serduszko biło, po plamieniu ani śladu ale do całego zestawu leków dostałam jeszcze luteine dopochwowo i dalej brak seksu :O kolejna wizyta za 3 tyg :) ciąża o tydz młodsza niż to wynika z miesiączki. Także ten 15 maj to super dzień! [emoji7] I jeśli to jest dziewczynka to właśnie się widziałyśmy w jej imieniny [emoji173][emoji173][emoji173]

Jaka już duża fasoleczka [emoji173]
Jestem też już po - dzidzi 10+6, 4,40cm :o wielka fasola! :DDD
Niestety gdzieś mi umknął filmik :-( ale najważniejsze, że Ty słyszałaś [emoji173]
Dziewczyny udało mi się [emoji23] fakt faktem zajęło to trochę i tak się ucieszyłam, ze nie czekałam do ilu wzrośnie tętno bo mąż nagrywał. Jutro na spokojnie zmierzę jeszcze raz ważne, ze wiem ze jest kruszynka. Któraś z dziewczyn pytała jak dostanę czy polecam. Polecam bardzo ma kolorowy wyświetlacz na czerwono są moje tętna a dopiero jak znajdzie dzidzi to na zielono zmienia kolor no i dziś 10+6 a nie 12 tc i słychać dzidzie wiec super [emoji173]️[emoji3059] nie wiem jak wstawić filmik :(
 
Do góry