reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Dzięki Sabi.
Jestem juz w domku. Dochodze do siebie po porodzie.... Dostałam antybiotyk i tabsy na zatrzymanie laktakcji. Fizycznie nie jest zle. Gozej psychicznie....
Nie bede opisywac szczegółów bo chce Wam tego oszczedzic.... W kazdym razie Borysek bedzie pochowany po badaniach przez szpital a dzisiaj maz byl w urzedzie i u mnie w pracy z aktem urodzenia martwego dziecka dzieki czemu mam 8tyg maciezyńskiego.
Za 3tygodnie lecimy do Bulgarii odreagowac....

Ściskam Was mocno.
Ściskam mocno. Biedulka ile musialas wycierpieć. Wierze ,ze uda ci sie urodzic zdrowego dzidziusia.
 
reklama
Motylku ja nie chciałam widziec ciałka po... Własnie ze względu na traume... O pochówku zdecydowaliśmy jednoznacznie z męzem. O mszy bedziemy poinformowani tel i napewno pojedziemy.....
Musze myslec teraz o Szymonie....
Co się stalo to się nie odstanie....

Oczywiście <3 dobrze , że masz w domu swoją pociechę , łatwiej jest stanąć na nogi ciutke ;* jeszcze będzie rodzeństwo jestem pewna !
 
To fakt, nie wiem jak to jest miec problemy w ciazy jakiekolwiek, dlatego tez tak nie panikuje. Ja to wrecz teraz odwrornie, piszecie o skurczach czy stawianiu sie brzucha i mysle czy to dobrze, ze ja tego nie mam :D
Mala jest taka aktywna ostatnio, ze ja sie zastanawiam czy Ona w ogole spac bedzie jak sie urodzi...no od rana dzis juz szaleje, wczoraj polnoc a wiercipieta sie kreci w brzuchu..no to z M ja uspalismy delikatnym bujaniem :tak:

Dobrze , że nie masz ! ja tez nie mam i nie chce miec ... chce ze spokojem dojść do terminu :)
hahaha moja to samo :D ale to cieszy , bo wolę , żeby była ruchliwa niż leniwa ;p
Wez nie pisz o kołysaniu i takich tam haha bo jak czytam , że Wy po 3 razy dziennie tom zazdrosna :D :D :D hahahah
 
Mój lekarz zaleca ostrożność z suplementacją zarówno witaminą D jak i magnezem gdy nie ma niedoborów i takiej konieczności, w szczególności witamina D teraz gdy jest tak słonecznie może być niezbyt bezpieczna - warto pamiętać że hiperwitaminoza jest dużo szkodliwsza niż awitaminoza a zatrucia witaminaną D należą do wyjątkowo niebezpiecznych więc lepiej badać krew i na tej podstawie uzupełniać niedobory :)

No jasne :) ale mało kto ma nadmiar , raczej w drugą stronę :) cięzko jest D przekroczyć , cięzko się ją u nas magazynuje :)
Ja ograniczyłam B , bo miałam hoho :) magnez się wysikuje nie da się przedawkować z tego co wiem :) oczywiście wszystko z głową , ale jeszcze magnez nigdy nie zaszkodził nikomu raczej , tym bardziej w ciąży , jak zapotrzebowanie rośnie :)
 
Ja też nie brałam magnezu w żadnej ciazy. Żaden gin mi jej nie zalecil. Tylko witaminy :)
Chyba że w tych witaminach jest hmm :)
Jakby potrzeba była to ginekolog by zalecil, w końcu po to do nich chodzimy :)

Niby chodzi się do lekarza , ale jak to lekarz nie zawsze wszystko powie , sama wiem po swoich , jak sie nie dopytam to powie co powie :) ja się nie spotkałam żeby o magnezie lekarz nie mówił , zawsze mówili standardowo kwas foliowy magnez , chyba , że myslą , że bierzecie . Dlatego mnie to dziwi :)
 
To w takim razie wrócę do mama DHA, lepiej dmuchać na zimne. Co dzis gotujecie? Ja juz jem czwarty talerz placków z cukinii... mniam. Strasznie mnie na słone i tluste bierze :D @agula trzymaj sie kochana!!:*
 
Hej hej, robila ktoras z Was badania prenatalne na NFZ? Powiecie mi jak to wyglada? Trzeba miec skierowanie?
Tak, ja dostałam od gina do ktorego chodze prywatnie skierowanie na refundowane prenatalne. Pokiwrował mnie w ktorym osrodku.mam je wykonać, wcześniej telefonicznie sie zapisałam- pani w rejestracji na podstawie daty om znalazła odpowiednią date na wykonanie badania. Miałam pobierana krew na test Pappa i w tym samym dniu usg u certyfikowanego ginekologa. wiec mysle, ze niczym sie to badanie refundowane nie rozniło od tego płatnego, chodzi tylko o to czy są wskazania do skierowania na nfz.
 
reklama
Tak, ja dostałam od gina do ktorego chodze prywatnie skierowanie na refundowane prenatalne. Pokiwrował mnie w ktorym osrodku.mam je wykonać, wcześniej telefonicznie sie zapisałam- pani w rejestracji na podstawie daty om znalazła odpowiednią date na wykonanie badania. Miałam pobierana krew na test Pappa i w tym samym dniu usg u certyfikowanego ginekologa. wiec mysle, ze niczym sie to badanie refundowane nie rozniło od tego płatnego, chodzi tylko o to czy są wskazania do skierowania na nfz.
Ale mialas jakies kwalifikacje do tego? Tzn wiek, poronienia? Bo z tego co wiem to nie chca robic prenatalnych na nfz -.-
 
Do góry