reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

To nie jest taka 100% informacja, niektórzy mowia że ta bakteria zawarta w serach pleśniowych może coś powołać u dziecka, ale ja miałam już taka ochotę I kupiłam kawałek I zjadłam:p jedni mowia tak drudzy tak i już nie wiadomo w co wierzyć :-D moja zachcianka była wtedy nie doopanowania:-D
 
reklama
Barszcz czerwony zabielany robię i spaghetti na obiad..czekam na mezusia i pojedziemy nad wodę. Do ktorej i tak nie wchodze[emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
 
@lucalew masakra musisz go obserwować w razie co to zawsze karetkę wezwiesz, chłopy to jednak ciężkie przypadki [emoji14] A Ty się nie potrzebnie stresujeszo_O
Dzwoniłam już do tego szpitala to lekarz powiedział że ma przyjechać na SOR ale on już tam nie chce jechać bo mówi że to mordownia. Ja też nie byłam szczęśliwa że trafił akurat do tego szpitala bo ma złe opinie. Będę dzwonić na pogotowie ale wolałabym żeby już pojechał bo wygląda strasznie [emoji24]
 
To nie jest taka 100% informacja, niektórzy mowia że ta bakteria zawarta w serach pleśniowych może coś powołać u dziecka, ale ja miałam już taka ochotę I kupiłam kawałek I zjadłam:p jedni mowia tak drudzy tak i już nie wiadomo w co wierzyć :-D moja zachcianka była wtedy nie doopanowania:-D

To ja na razie odpuszczę, podpytam się gina na najbliższej wizycie jak to z tymi serami jest.
 
Dzwoniłam już do tego szpitala to lekarz powiedział że ma przyjechać na SOR ale on już tam nie chce jechać bo mówi że to mordownia. Ja też nie byłam szczęśliwa że trafił akurat do tego szpitala bo ma złe opinie. Będę dzwonić na pogotowie ale wolałabym żeby już pojechał bo wygląda strasznie [emoji24]

Jak tam był operowany to raczej powinniście pojechać w to samo miejsce. Trzymam kciuki żeby wszystko się wyjaśniło i sprawa nie okazała się poważna.
 
Dzwoniłam już do tego szpitala to lekarz powiedział że ma przyjechać na SOR ale on już tam nie chce jechać bo mówi że to mordownia. Ja też nie byłam szczęśliwa że trafił akurat do tego szpitala bo ma złe opinie. Będę dzwonić na pogotowie ale wolałabym żeby już pojechał bo wygląda strasznie [emoji24]

Ważne,że działacie. Trzymam kciuki za Was a mezowi powiedz ze w razie czego jest wypis na wlasne żądanie. Kontrola jednak bardzo wskazana...

Mialam straszna noc. Nie byko czym oddychać. Budzilam się co chwilę...

Ale i tak sie czuje o niebo lepiej niz wczoraj. Mam wyrzuty sumienia,ze moje dziecko przez moje czasem gorsze samopoczucie ciążowe ma mniej rozrywek niz dotychczas. A przez ten gorac i spacery okrojone.
 
Nic nie czytam, bo na telefonie jestem, kopiuję co wrzuciłam na Facebooka:

Połówkowe ok, Kalafior nieźle uparty, musiałam wyjść na półgodzinny spacer i wrócić na dalsze pomiary
RACZEJ dziewczynka. Cieszę się bardzo, ale studzę jeszcze entuzjazm i garderobę Olka zacznę wymieniać dopiero po USG w Poznaniu

:D:D:D
 
Ja mialam ręczny laktator avent i byl fajny choc duzo nim nie odciągałam bo nie bylo potrzeby. Teraz mysle o elektrycznym i az sie boje jak to bedzie po cesarce bo czytam ze jest ciężko, ze pokarm sie dostaje po kilku dniach bo to nie tak jak po naturalnym porodzie gdzie oksytocyna robi swoje. Mam nadzieje ze jednak nie będzie zle.
A tak w ogóle po cesarce dłużej sie jest w szpitalu czy tak samo??

Moj synek wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł kopniaka, jak sie strasznie cieszył. A Lili nie umiała trafić, co wziela rękę to bylo bęc :-D ale cieszyla sie i tak bo mala bylo wyraźnie czuc, tak sie wypychała.

Mam pytanko choc jeszcze niby czas- jak wygląda wyplata maciezynskiego jeśli umowę mam do polowy marca 2019? Teraz mam 1900 na l4, wiadomo do grudnia a później jak to wyjdzie finansowo jak pracodawca będzie wypłacał maciezynskie a jak później zus? Zielona jestem w temacie bo to moja pierwsza ciąża kiedy pracuje.

Z mężem wczoraj porozmawialiśmy wieczorem i mnie uspokoił, rozwial moje wątpliwości i niepokoje :-p. Uff

Zmykam cos ugotować

Acha a wieczorem mnie dzieci zaskoczyły pytaniem- a dzidzia w brzuszku czuje glod jak Ty jestes głodna? :confused::laugh2:
 
reklama
Ja mialam ręczny laktator avent i byl fajny choc duzo nim nie odciągałam bo nie bylo potrzeby. Teraz mysle o elektrycznym i az sie boje jak to bedzie po cesarce bo czytam ze jest ciężko, ze pokarm sie dostaje po kilku dniach bo to nie tak jak po naturalnym porodzie gdzie oksytocyna robi swoje. Mam nadzieje ze jednak nie będzie zle.
A tak w ogóle po cesarce dłużej sie jest w szpitalu czy tak samo??

Moj synek wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł kopniaka, jak sie strasznie cieszył. A Lili nie umiała trafić, co wziela rękę to bylo bęc :-D ale cieszyla sie i tak bo mala bylo wyraźnie czuc, tak sie wypychała.

Mam pytanko choc jeszcze niby czas- jak wygląda wyplata maciezynskiego jeśli umowę mam do polowy marca 2019? Teraz mam 1900 na l4, wiadomo do grudnia a później jak to wyjdzie finansowo jak pracodawca będzie wypłacał maciezynskie a jak później zus? Zielona jestem w temacie bo to moja pierwsza ciąża kiedy pracuje.

Z mężem wczoraj porozmawialiśmy wieczorem i mnie uspokoił, rozwial moje wątpliwości i niepokoje :-p. Uff

Zmykam cos ugotować

Acha a wieczorem mnie dzieci zaskoczyły pytaniem- a dzidzia w brzuszku czuje glod jak Ty jestes głodna? :confused::laugh2:
Nie ma żadnej różnicy czy pracodawca czy ZUS. Wybierasz czy chcesz dostawać całe macierzyńskie po 80% wypłaty, czy pół roku 100% a później 60%. Ta druga opcja opłaca się jeżeli 60% naszej pensji to mniej niż 1000 zł bo wtedy ZUS musi wyrównać do najniższej kwoty macierzyńskiego czyli do tysiąca.
 
Ostatnia edycja:
Do góry