reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

No to sie podzialo...
@MatkaPolka85 doskonale Cie rozumiem, sama mam lacznie 4 facetow w domu i jedna panne...faktycznie w 13 tyg to wczesnie, mi tak potwierdził na 90proc dziewczynke, ale potwierdzilam w 19 tyg u innego doktorka takze na 90proc i jak sie cos zmieni, to oszaleje ;)

Dzis przespalam cala noc! Trzeba to zapisac w gazecie, bo ostatnio sypiam strasznie zle :( budze sie w srodku nocy i dwie godz z glowy...sny mam straszne, dzis mi sie snilo ze urodzilam..pamietam jak corcia wyglądała, problem w tym, ze urodziła sie jako 2latka, miala sliczne wlosy blond (!?) I byla strasznie niegrzeczna! Szlam z Nia za raczke i mowie do M, ze jednak zostaje Maja i tak bedziemy ja nazywac a mala mowi do mnie " a moge nazywac sie Diabeł??" I taki wzrok na mnie...matko co za pierdoly.

Co z ta polozna dziewczyny? A jak sie chodzi prywatnie, to skad wytrzasnac taka polozna przed porodem?
Ze swojego szpitała lub ośrodka zdrowia/przychodni, do ktorej chodzisz normalnie do internisty w ramach nfz.
Chyba, ze wszedzie chodzisz orywatnie? To wtedy wydzje mi sie, ze musisz wypisać deklaracje w przychodni i tak jakby zapisać się do niej.
 
reklama
No to sie podzialo...
@MatkaPolka85 doskonale Cie rozumiem, sama mam lacznie 4 facetow w domu i jedna panne...faktycznie w 13 tyg to wczesnie, mi tak potwierdził na 90proc dziewczynke, ale potwierdzilam w 19 tyg u innego doktorka takze na 90proc i jak sie cos zmieni, to oszaleje ;)

Dzis przespalam cala noc! Trzeba to zapisac w gazecie, bo ostatnio sypiam strasznie zle :( budze sie w srodku nocy i dwie godz z glowy...sny mam straszne, dzis mi sie snilo ze urodzilam..pamietam jak corcia wyglądała, problem w tym, ze urodziła sie jako 2latka, miala sliczne wlosy blond (!?) I byla strasznie niegrzeczna! Szlam z Nia za raczke i mowie do M, ze jednak zostaje Maja i tak bedziemy ja nazywac a mala mowi do mnie " a moge nazywac sie Diabeł??" I taki wzrok na mnie...matko co za pierdoly.

Co z ta polozna dziewczyny? A jak sie chodzi prywatnie, to skad wytrzasnac taka polozna przed porodem?
Idź do swojej przychodni popytać o położną środowiskową. Albo z polecenia dowiedz się telefon i dzwoń. A jeśli nie chcesz przed porodem to ze szpitala jakąś przyślą po porodzie.
 
Jakby przyszła byłoby fajnie ale to niestety ja się do niej muszę pokulac na 10.20 (mojego czasu) :(
Tak I teoretycznie do 36tc będę miała pracować.... Inaczej mi się strasznie skróci okres płatnego macierzyńskiego i za krótko będę z małym nim będę musiała wrócić so pracy :/

Póki co zjadłam banana i czekam czy mdlosci wrócą czy nie.
Zasypiam na siedząco :/
Ja rozumiem, ze ciaza to nie choroba, ale to jest niepowazne w Anglii zeby tak dlugo kobiety musialy pracowac! To jest jedyny moment kiedy moze poswiecic czas sobie i dziecku, odpocząć, a tym bardziej jak sie gorzej czujesz.. No ale ... Pozostaje mi zyczyc cierpliwosci [emoji6]
 
Ja rozumiem, ze ciaza to nie choroba, ale to jest niepowazne w Anglii zeby tak dlugo kobiety musialy pracowac! To jest jedyny moment kiedy moze poswiecic czas sobie i dziecku, odpocząć, a tym bardziej jak sie gorzej czujesz.. No ale ... Pozostaje mi zyczyc cierpliwosci [emoji6]
Popieram. Szczerze mówiąc ja już nie bardzo mam siły i chęci chodzić do pracy a gdzie dopiero w 36tc, szok.. strasznie to mało promacierzyńskie :/
 
To ta położna po porodzie to nie jest ta z przychodni?bo mnie sie zdaje ze jak urodziłam córkę(12lat temu)to przyszła do mnie położna z przychodni.....
 
Ja rozumiem, ze ciaza to nie choroba, ale to jest niepowazne w Anglii zeby tak dlugo kobiety musialy pracowac! To jest jedyny moment kiedy moze poswiecic czas sobie i dziecku, odpocząć, a tym bardziej jak sie gorzej czujesz.. No ale ... Pozostaje mi zyczyc cierpliwosci [emoji6]
Niestety tak wygląda ostra selekcja naturalna zarówno kobiet jak i ich ciąż :( najgorsze, że od 28tc mogą mnie z automatu dać na macierzyńskie jeśli coś się będzie działo i będzie wymagane zwolnienie lekarskie. Także strasznie by mi się srocil czas z maluchem :/ mam nadzieję że nic takiego się nie stanie.
 
Czesc dziewczyny ☺
Leze i gnije od 8 w mym łożu!
Celebryta na dole dalej spi z moim piesełem..
Ksiezniczka daje mi tak popalic w brzuchu.. w sumie od wczoraj... chyba ma adhd po mnie ☺
Kam dostal wczoraj cała serie kopniakow.. chcial dac buziaka w brzuch i dostal kopniaka, ale smiechu bylo ☺
Moi rodzice szykuja niespodzianke o ktorej oczywiscie juz mi siostra doniosła i kupuja ksiezniczce wozek..
Mowie ze nie trzeba.. moja siostra poinformowala ich ze napewno nie bede chciala... bo Ja zawsze wszystko sama...po czym ojciec podsymował... ze "to je pierwszo wnuczka bydzie prinseska (smiech) i nic nie majom ( ja i Kam) do godanio..." on kupuje wozek! Tzn funduje ☺a moj mowi tak...kochanie mamy 3x dziady (dziadki czytac prosze) mozemy im liste zrobic.
I na dobra sprawe sobie uwsiadomilam że My juz duzo mamy ☺ potrzebuje tylko wozek, fotelik do auta, wanienke jakies bodziaki, pajacyki i kosmetyki reszte mam.
I moge rodzic☺
I juz mam sobry humor!
Miego dnia ☺
 
reklama
Ja rozumiem, ze ciaza to nie choroba, ale to jest niepowazne w Anglii zeby tak dlugo kobiety musialy pracowac! To jest jedyny moment kiedy moze poswiecic czas sobie i dziecku, odpocząć, a tym bardziej jak sie gorzej czujesz.. No ale ... Pozostaje mi zyczyc cierpliwosci [emoji6]
Ja pracowałam w magazynie chłodni (temperatura 4-5 stopni) do siódmego miesiąca. Po 12h, pod koniec skróciłam do 10h. Jeszcze ostatniego dnia przerzucałam pudła, co prawda we własnym tempie, ale przerzucałam :p
 
Do góry