reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Hello;)

Co do kawki to ja pije codziennie jedna z mlekiem, ja lubię kawke choć to prawda, nie tak jak przed ciązą;)
Też staram się jęść rozsadniej ale prawda taka że po prostu mam ochotę na te zdrowe rzeczy, owoce, warzywa, mięso też niekoniecznie, widac orgaizm sam wie co robi:)
Ja wczoraj spedziłam dzień u siostry, ma dom za miastem, bajka, wypoczełam sobie, dzis jadę do rodziców, tez maja dom i ogród więc znów sie pobyczę,...urki L4:)), choc sniła mi sie dziś praca... :/ ospa mojemu urwisowi schodzi pięknie, podejrzewam że taki łagodny przebieg mamy dzięki lekowi jaki mu podałam - przeciwwirusowy Hewiran (podpowiadam jakby którąś mame ospa dopadła)(w tym sensie że jej dziecko bo mamie nie zyczę oczywiście;))
 
reklama
ja myslalam ze jak w tamtej ciazy slodkiego nie jadlam a wczesniej bardzo duzo to mi tak zostanie ...niestety jak tylko urodzilam moze 3-4 dni i znow pochlanialam czekolade i slodycze i dlatego mi przybylo duzo kg :/ oby wam zostalo bo mi nie zostalo niestety ... ale teraz postaram sie tak nie rzucic na slodkie po porodzie :)

umieram!!!!! gorąco!!!!!!!!! :(
 
Dziewczyny pomóżcie!
Mój partner jest chory, coś grypopodobnego,oczywiście jak chłop choruje to jak dziecko więc nie spałam pól nocy,
no ale mnie już tez bierze, zażywam wit C i osscilococinum, wczoraj i dzis wzięłam jedną tabl paracetamolu 500 mg
jak mogę się uchronić przed chorobą?
Cały czas myślę o dzidziusiu, że mu to wszystko zaskoczy, jesteśmy strasznie zmęczeni w tym tyg i już płakałam rano, że jak ja si ę tak czuję to wszystko się na nim odbija.
a w ogóle siedzę w pracy, wolałam wyjść z domu żeby mój C. trochę się wykurował żebym w tych bakteriach nie siedziała,,,
poradźcie coś...
jak mnie zacznie rozkładać porządnie to pójde do lekarza, ale jak się teraz na zapas chronić?
 
tunia przed snem herbatka zduza iloscia cytryny i miodku troche. albo porpostu sok z cebuli, mleko z maslem i czosnkiem... z takich domowych sposobow. a niemoglabys zamieszkac u rodzicow na czas choroby twojego c?? trzymam kciuki zebys szybko doszla do ciebie i by cie nie rozlozylo &&&&
 
Ja kawę zawsze bardzo lubiłam. Na początku ciąży mnie od niej zupełnie odrzuciło i dopiero od dwóch tygodni popijam sobie jedną filiżankę z mleczkiem. Moja pani doktor stwierdziła, że do póki mam ciśnienie w porządku to nie ma żadnych przeciwwskazań. Mówiła także, że ciśnienie po mocnej herbacie wzrasta dużo szybciej niż po kawie!
A tak poza tym nie wiecie czasem czym mogłabym smarować wysypkę uczuleniową? Od czterech dni ją mam i nie nie wygląda na to żeby chciała mnie opuścić :-(
 
dzieńdoberek:)

Ja się dziś wyspałam. Aż do teraz :) ale oczywiście o 4 rano miałam pobudkę, tak mnie strasznie rwały więzadła, że myślałam,że umrę:) że jak wstanę to brzuch będzie po prostu ogromnyyyy.Ale ani nie umarłam jak widać, ani brzuch nie wyskoczył większy niż był, więc wszystko po staremu:)

Dziś na śniadanie zaserwuję sobie właśnie kawę i bułkę z żółtym serem:D jeden z moich ulubionych zestawów:D

No i dziś moje drogie.....Idę na wieczór panieński do mojej przyjaciółki:D:D Ależ się cieszę, że się trochę "odchamię" :) tylko przeżywam dramat, bo nie mam co na tyłek włożyć...tzn mam....długie dżiny:[ eghhh muszę coś wymyślić:)
 
do rodziców mam 400 km i raczje chwilowe u nich zamieszkanie jeste możliwe bo przecież pracuję,
C. śpi na podłodze na materacu,
właśnie się boję, że domowe sposoby mogą zawieść, bo ja zawsze choruje dwa razu ciężej od mojego C.
a myślicie, że ten paracetamol nie zaszkodzi, wziełam go z ciężkim sercem :(
 
Tunia - paracetamol nie zaszkodzi, ale bierz tylko jak bedziesz miala goraczke. nie jestem pewna czy mozna wit. C ... ja nigdy nie bralam.

wpadam tylko na chwile, bo dzis w pracy ostatni dzien przed urlopem przysszlotygodniowym i mam kupe roboty.

Milego dzionka!
 
mozna witamine C, byle rozsadnie i sama tzn nie z rutyna np ;) a jesli Ci Tunia domowe srodki nie pomoga to pojdziesz do lekarza i dostaniesz jakies lekarstewko jak bedzie konieczne, nic sie dziecku nie stanie wazne bys duzo odpoczywala i faszerowala sie naturalnymi antybiotykami.

a u mnie znowu jakies sensasje typu plamienia i skrzeplinka:/ leze teraz plackiem i czekam na rozwoj wypadkow wczoraj jak kichnelam poczulam piekacy bool w dole brzucha :(
 
reklama
Salomii - ty to masz przejścia :shocked2:- trzymaj się.

Dziewczyny co do kawy to nie przejmujcie się i pijcie jesli macie ochotę. Badania wykazały (powstała nawet praca doktorska w wykonaniu mojej przyjaciólki), że kawa szkodzi dziecku dopiero jak cięzarna wypije ok 150 filiżanek dziennie:-D Naprawdę takie były wyniki badań.

Poza tym kawa nie podnosi ciśnienia, tzn. ma takie działanie, ale jednocześnie działa moczopędnie, wiec bilans wychodzi na zero;-)
Ja - nawiedzona kawoszka i miłośniczka espresso - odkąd jestem w ciązy wypiłam chyba 3 filiżanki :confused:- nie mam ochoty.
 
Do góry