reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
Ja chyba po prostu nie lubię polskich filmów ;) No może z wyjątkiem Kolskiego. Chociaż przez Afonię nie przebrnęłam. Ale za to Wenecja - mistrzostwo świata.

A tak ogólnie... Ciężko mi powiedzieć, jakie filmy lubię, bo to zależy od... filmu ;) Tajne przez poufne oglądałam chyba ze sto razy. Ostatnio baaardzo podobały mi się Bękarty wojny. Uwielbiam Ala Pacino (Kupiec wenecki, Strach na wróble, Zapach kobiety, oczywiście Ojciec chrzestny). I wiele wiele innych ;) W ogólnym rozrachunku - stety niestety - mało jest polskich filmów, do których wracam.

Kurcze, Pucek powinien już spać, żeby nie marudzić w żłobku, a on ciągle szaleje... I co ja mam z nim zrobić?
 
Chyba wchodzimy w system jedno-drzemkowy :-( Ida juz drugi dzień odmawia spania o 10. Kurcze, boję się, że jak tylko pójdziemy do absztyfikanta, zacznie być senna i marudzić. No i kurdesz, miałam podłogi umyć, bo całe są wyklejone jakimiś dzidziusiowymi substancjami :wściekła/y:
 
Całuski dla solenizantów!

U nas rano śmieszna historia - dałam małej moją torebkę do zabawy bo późno wstałyśmy i musiałam w pośpiechu (czytaj bez dziecka na rękach albo uwiązanego przy nodze) zebrać się do pracy. Lusia potrafi przez pół godziny wyciągać z torebki wszystkie bibeloty i każdy z nich kontemplować. No więc ja biegam po domu, a po kilku minutach coś mnie tknęło żeby zobaczyć czym się aktualnie zajmuje Miśka. Patrzę, a ta się zażera moją kanapką przygotowaną do pracy :baffled:. Nie wiem jakim cudem ją wywąchała i wyjęła, bo porządnie zapakowałam, ale jakoś się jej udało :-D.
 
Thinka, nieźle :) Musiała być dobra :)

Udało mi się młodego uśpić. Uff... Ma godzinkę, bo po 12 musimy się brać za obiad, żeby zdążyć ze wszystkim. Spakowałam nas na weekendowy wyjazd, Frulo do żłobka też już w zasadzie spakowany - jeszcze mleko dorzucę i będzie ok, ja na studia też spakowana...

A w ogóle to przydają mi się znowu woreczki do mrożenia mleka :) Nie zużyłam nawet połowy karmiąc. Jakoś nie było potrzeby. A teraz wsypuję do nich porcję mleka w proszku jak gdzieś wychodzimy. To wkładam do kubka 360, a wodę mam w termosie. Wcześniej sypałam proszek prosto do kubka, ale oblepiał się na zakrętce i ciężko było to wymieszać w trasie.

Pytanie do osób korzystających z kubka Lovi - zbiera się Wam osad na uszczelce? Dopóki Franek pił z kubka tylko wodę, to było ok, ale teraz - mimo dokładnego mycia po każdym użyciu - uszczelkę trzeba wymieniać co chwilę. Przez 1,5 miesiąca zużyliśmy już 3 czy 4...
 
witam się :-)

tunia Miki też się boi miksera, odkurzacza itp :-D

asia u nas młody na spacerze siedzi grzecznie. wydziera się tylko jak go wkładam do wózka, ale na dworze już jest cisza...za to w wózkach sklepowych masakra. takie akrobacje odpierdziela, że szkoda gadać... ludzie się z niego śmieją a ja wkurzam bo jak się odwrócę to jest w stanie wyskoczyć :wściekła/y:

tutaj bilans jest co 3 miesiące przez pierwszy rok (mierzenie, ważenie, sprawdzanie wzroku i słuchu, wywiad co je i ile itd. itp.)

i jeszcze coś miałam pisać a muszę lecieć bo młody wszystko rozwala :/

ile mleka piją wasze maluchy, ze podajecie w kubku?? bo Mikołaj rano i wieczorem tylko pije i to z min 240 ml wody... kubki tego nie mieszczą hehe przynajmniej te co my mamy. choć mi to, że pije z butli nie przeszkadza
 
Ostatnia edycja:
witam

Tunia- bilans jest raz do roku - czyli pierwszy jest na roczek, potem na dwa lata itd. Jeżeli sama się umówisz w okolicach roczku ( wtedy jest chyba szczepienie ) to nie dzwonią, jeżeli się do nich nie odezwiesz to wtedy dzwonią. Tak przynajmniej jest u mnie
u nas dokladnie tak samo
no i wszystkiego dobrego dla dzisiejszych solenizantów
 
Śpi. Jaka cisza. Ogarnęłam sobie chałupkę i zastawiłam pranie. Asia widzisz chyba tak samo mają nasze chłopaki:tak:. Tylko u nas temperatura powyżej 38. Mój mały prawie 13kg waży dlatego ja podaję dawkę 5 ml syropu. W Twoim przypadku też bym zwiększyła dawkę. Lekarz mi mówił, że tego typu preparaty(w sensie te, które można podawać niemowlęciu) to podaje się zgodnie z masą ciała a nie wiekiem dziecka. Piszesz 11 kg, to ja bym zwiększyła dawkę do chociaż 4 ml na początek, ale to ja. Jak zrobisz tak zrobisz.

Co do polskiego kina to niestety muszę się zgodzić, że schodzi na psy:dry:. Są wyjątki ale generalnie polskie kino nie jest fajne. Ostatnia komedia polska, z której się uchachałam to "ciacho":-D. Natomiast duuuży plus muszę dać polskim serialom tv:tak:.

Thinka uśmiałam sie. Wyobraziłam sobie małą zapychającą tą kanapkę na szybko co by mama nie zabrałam, he he he:-D:-D
 
reklama
Ja mam za to wrażenie że we wszystkich polskich filmach grają ci sami aktorzy ;/ i potem nie mogę sobie przypomnieć tytułu filmu i o czym był bo wszystko się ze sobą zlewa ;/ np oglądając pod rząd Kołysankę, Trick, i Ile waży koń trojański?
 
Do góry