reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

no więc
no i jeszcze to że strasznie sie hihiii boję tych jąderek
z dziweczynkami prościej jest a z chłopcami-jąderkami-stulejkami, mam fefra
no dokładnie takie same mam obawy:tak::-D pewnie dlatego w ciąży mocno trzymałam kciuki za druga córę, a tu proszę - fiutek:-D:-D no i teraz nie wyobrażam sobie, żeby mogło nie być syneczka;-)
ewa86 twoi znajomi w rodzicielstwie widza chyba tylko ciężkie utrapienie, zero radości:no: dziwne zachowanie (szczególnie z tymi korkami i gniazdkami)
 
reklama
Hejka
Ja juz dzis w lepszej formie i fizycznej i psychicznej:) sporo w domku porobiłam, Milusia ładnie je i śpi, w dzień znakomicie opróżnia cycki, najada się a w nocy dziamdoli i coś jej nie pasuje:/// spać poszłam dziś o 5 rano dopiero bo spać pchła nie chciała...
Najbardziej mnie martwi bo mam odkad wróciliśmy ze szpitala to Wiktor mój chory na zapalenie gardła, bierze antybiotyk ale wiadomo - pcha sie do małej chucha na nią, czasem kaszlnie przy niej...eeech zawsze coś...mam nadzieję że maleńka nic nie załapie, byłoby tragicznie:(

ewa Twoi znajomi są stuknięci ale to już pisałam poprzednim razem hehe, moja rada - nie zapraszajcie ich więcej hehe, po co psuć sobie nerwy;pp

kiedy wyszłyście z maluchami na pierwszy spacer? z początku "werandowaliście" się???
ile macie w domu stopni?
kiedy odpadł maluchom pępuszek?
wkładacie czapeczkę w domu na główkę?
kogo jeszcze bolą cycki tak jak mnieeee???
Trochę pytań ale tak to jest że jak przyjdzie co do czego to człowiek ma wątpliwości:)

cieżaróweczki trzymam za Was kciuki. Niech was pokrzepi mój przypadek - brak jakichkolwiek objawów, aż tu nagle trach - od pierwszych bóli mała w 1h i 45 min. była na świecie;p
musze opisać poród jak cały oddział postawiłam na nogi rodząc dziecko w korytarzu hehehe
 
Witam.Cos mnie dopadlo, najpierw zaczelo sie okropnym bolem piersi a pozniej goraczka.Od wczoraj 38.Mam takie dreszcze ze za chwile kozuch naloze.Kurcze a tu dzidzia trzeba sie zajmowac a ja nie mam sil.Glowa i kark, z reszta boli mnie wszystko.Dzwonilam do poloznej no i pradopodobnie jakis zator w piersi sie zrobil.Sama nie wiem.
Nie wiem co zrobic z Jasiem bo bardzo mu oczko ropieje.Myslicie ze sol fizjol. wystarczy czy moge tez czyms innym przemywac?
Wczoraj sprobowalam mizerii no i niestety skutek byl okropny.Przez kilka godzin kolki:no:No ale czlowiek uczy sie na bledach i na mizerie nawet nie spojrze:tak:
 
Nową mamusie witam. Ja całą ciąże trzymałam kciuki za chłopaczka bo miom zdanie z nim łatwiej. ;-)
Szwarou gratulacje. Śliczny syneczek.
Ewa dziś stwierdziłam, że jednak nie cole tylko olej na tego mojego skrzypiąco-zardzewiałego syna.
sarka witaj kochana. No czekam z niecierliowścią na Twój opis.
Ja mam w domu koszmarnie duzo stopni ale Mały najlepiej sie czuje do plus 25 potem już zaczyna marudzić.
Na spacer wyszłam po 1,5 tygodnia wcześniej się werandowaliśmy.
Czapke teraz zakładam tylko po kapieli ale na poczatku zakładałam. Tylko szybko przestałam.
Cycki mnie juz nie bola ale bolały.
Nie nie dam rady!!!!!!!!!!!! Lolo tak kocha braciszka, że ciągle go budzi bo mu buzi daje, za łapke trzyma, na brzuszek chce...No i jak mu wytłumaczuć, że nie można??
 
asia - to chyba rzeczywiscie zator ... a na zaropile oczka to przydalyby sie jakies krople z antybiotykiem

sarka - ja mam w domu ok. 23 st. czapeczki ani razu nie zakldalam. Alicja ma dzis 9 dni i jeszcze ma pepek. o werandowanie spytam we wtorek polozna albo lekarza, bo tez ma przyjsc

ja mam jakis kryzys laktacyjny chyba - wczoraj prze kapiela mala zjadla jedna piers, po kapieli druga i wola o jeszcze. poprzystawialam ja troche, ale pusto bylo ... wiec dalismy jej butle. zjadla 90 ml :szok: bylam w szoku. potem jeszcze poprawila cycem. myslalam, ze bedzie spac jak zabita, a ona standardowo po 3 godzinach pobudka :baffled: dzis przystawaimy sie jak najwiecej i mam nadzieje, ze laktacja sie jakos unormuje ...
 
melduje się jeszcze w dwupaku :D hehe
aggie, ainah nie ma co, nasze maluchy wiedzą, że nie mają po co się pchać na ten "cudowny" świat i korzystają z okazji że moga posiedzieć tam gdzie im dobrze :D
Ja już wiem, że za tydzień przynajmniej Mała będzie ze mną :) na 6.01 mam się zgłosić na wywołanie.
 
Sarka - cieszę się, że już lepiej :-)
Zarazkami w domu się nie martw na zapas. My oboje z Małżonem byliśmy chorzy, a Ida niczym się nie zaraziła. Myślę, że mleko mamy chroni maluszka, a Ty przecież też karmisz piersią.
Z niecierpliwością czekam na Opis porodu, ale chyba niewiele masz do opisywania, skoro tak ekspresowo to przebiegło ;-) Cos mi się wydaje, że jesteś rekordzistką wśród grudniówek :-) Gdzie w końcu rodziłaś?

A teraz odpowiedzi na pytania ;-)
Pierwszy spacer zaliczyliśmy jak mała miała ok 1,5 tygodnia, bo trzeba było iść do lekarza. Nie werandowaliśmy wcześniej.
W domu jest ok 23 stopni - tyle jest na dole, a w sypialny troszkę chłodniej - z 21 będzie.
Pępek trzymał się Idy długo i puścic nie chciał, ale po ok 16 dniach w końcu się odczepił.
Czapeczkę zakładamy jedynie po myciu główki, żeby małej nie zawiało, bo podczas kąpieli w łazience robi się bardzo ciepło i boje się różnicy temperatur. Jak włoski podeschną, czapeczka jest zdejmowana.
Piersi mnie już nie bolą - uff, ale też na początku było średnio - sutki tak piekły, że koszulka mnie drapała, a po szpitalu nie wypadało śmigać topless :-D
 
Izu ja się boję wywoływania, wiele się nasłuchałam na temat skurczów po oxy :/ Mam nadzieję, że nie będzie mi to potrzebne :(
ja nic nie słyszałam oprócz tego, że trochę bardziej bolą :D czy powinnam o czymś jeszcze wiedzieć :) ??? Nie wiem, czy być świadoma tego czy lepiej nie wiedzieć :D
 
reklama
asia1981 możesz przemyć Jasiowi oczka naparem z czarnej herbaty, u nas lekarka tak zaleciła. Jednak jeśli nie przejdzie, to pewnie krople z antybiotykiem będą niezbędne.

Kurczę moje dziecko najmłodsze dziś prawie cały dzień śpi... tak go przekładam i siak i nic - nie daje sie rozbudzić. Juz mnie ciarki przechodzą, jak pomyślę o dzisiejszej nocy,...
 
Ostatnia edycja:
Do góry