reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Już jestem :) a właściwie jesteśmy;)
wszystko ok, dzieciątko ma 11 mm, serduszko pięknie bije, ma 174 uderzen na minutke.... wyszlo ze niby jest ciut młodsze niz można by przypuszczać od OM ale i tak jest ok :)

tylko nie wiem jak wytrzymam do nastepnej wizyty, do 1 czerwca....
To super że wszystko w porząsiu, gratuluję:)
a do wizyty spokojnie wytrzymasz, zobaczysz jak szybko ten czas upłynie:)

Ja zmykam już bo uczę się - sesja, następnienie wieczorne karmienie, mycie i usypianie mojej Niuni a potem Mężulek spragniony czułości;)
Trzymajcie się dziewczynki!:)
 
reklama
Kaczucha cudowne nowiny! ogromnie bardzo się cieszę, że wszystko w porządku i gratuluję! :-) A tam do 1 czerwca.... idź 20 maja i będzie dobrze. Oni zlecają co miesiąc wizyty bo niby nie trzeba częściej ale jeśli matka ma takie potrzeby, zeby iść wcześniej to dla nich jeszcze lepiej a dla ciebie czyste sumienie :tak: Ja sama mialam isc 25 maja a idę 14 maja ;-)

Dziewczyny czytałam teraz na necie, że wiele kobiet poznalo pleć dziecka ok 12-13 tygodnia ciąży, myślicie że to możliwe???? to by oznaczało, że 25 maja poznam płeć :D:D:D:D
 
Ostatnia edycja:
Wiolcia mysle, ze w pierwszej ciazy to jest srednio mozliwe chociaz to wszystko zalezy od dziecka, od aparatu usg (ja nie spotkalam sie z kims kto poznal w 12 czy 13 czy nawet 16 tygodniu robiac zwykle usg). Spotkalam sie za to z tym, ze rodzice poznawali plec w okolicy 15 tygodnia ale to bylo na usg 3d a Ty sie wybierasz na zwykle czy na 3D?

Kaczucha to super, ze z malenstwiem wszystko w porzasiu, po co to sie denerwowac ;-)
 
Dziewczyny czytałam teraz na necie, że wiele kobiet poznalo pleć dziecka ok 12-13 tygodnia ciąży, myślicie że to możliwe???? to by oznaczało, że 25 maja poznam płeć :D:D:D:D

raczej się nie nastawiaj...
moja się tak ułożyła, że w pierwszej ciązy płeć poznałam dopiero jakoś na przełomie 7 i 8 miesiąca!! tak, tak, już się pogodziłam, że wtydnica nic nie pokaże i bedzie niespodzianka na porodówce
 
A ja się dowiedziałam w 16 tygodniu, syn tak się rozkraczył do monitora że gin wątpliwosci najmniejszych nie miał:-D:-D:-D i tak juz zostało, to było zwykłe USG ale fakt sprzęt najlepszy chyba w całym mieście i lekarz jeden z lepszych w Polsce;-)
Dlatego i tym razem mam nadzieję że pod koniec czerwca będzie można juz podgladnąć co tam świta, o i ile bejbi się nie zawstydzi i pokaze ale posladki hehe
 
Ostatnia edycja:
Vileyka strasznei mi przykro... całym sercem jestem z toba, trzymaj sie mocno :*

Fajnie jest tu wchodzic... po calym dniu biegania (praca itd.) teraz mam co czytac :-) Własnie jem zupke z kalarepki, ktora sobie ugotowalam przed chwila, a potem chyba do łózka ;-) Spałam 12 h wczoraj a i tak caly dzien zmeczona chodze...
 
Wiolcia mysle, ze w pierwszej ciazy to jest srednio mozliwe chociaz to wszystko zalezy od dziecka, od aparatu usg (ja nie spotkalam sie z kims kto poznal w 12 czy 13 czy nawet 16 tygodniu robiac zwykle usg). Spotkalam sie za to z tym, ze rodzice poznawali plec w okolicy 15 tygodnia ale to bylo na usg 3d a Ty sie wybierasz na zwykle czy na 3D?
Mam skierowanie od lekarza na badania wiec pewnie zwykle chyba ze nie trzeba będzie wiele dopłacić ale wątpię bo to pewnie z 250 zł kosztuje. Nastawiam się więc że może poznam płeć ok 22 tygodnia, mój ginekolog ma dobry sprzęt i wszystko wyraźnie widziałam przy ostatnim USG nawet serce bijące w ciele maluszka. Cóż czas pokaże ale w sumie wole poznac ok 22 tygodnia i byc pewna na 100 niz teraz ze to dziewczynka a okaze sie chlopak :-D
 
Wiolcia - zobacz czy nie ma jakichs akcji z darmowym 3D - w Poznaniu robią takie co jakis czas. Nigdy sie nie wybrałam, bo nie miałam potrzeby, ale jeśli chcesz to możesz iśc i miec fotki i filmik z takiego badania.
A co do pewności - hehe - kuzynka męża urodziła w marcu dziewczynkę - 3 razy na usg lekarz jej mówił CHŁOPAK!! i no wtopa....
 
Antylopka nie wiesz przypadkiem co u Szwarou?
Anka:) No super informacje!
U nas syn się rozkraczył w bodajże 17 tyg.

Na usg 4d w 13 tyg miał rączkę między nóżkami :D

Dzisiaj rzygam jak kot co zjem to mnie zaraz opuszcza...bleee
 
reklama
Wiolcia odnosnie Norwegii to nie jest to normalne w maju ze jest snieg:crazy: tzn miejscami moze sobie zalegiwac tam gdzie gory sa wysokie, i to jest calkiem normalne ale to ze pada juz nie jest. Ja mieszkam przy oceanie wiec tu jest to wrecz chore, w zeszlym roku np w maju juz od wielu tygodni opalalam sie na tarasie, na majoweczke mielismy grila i siedzielismy sobie w bikini i slipkach, natomiast teraz co wstaje to mam zasniezona auto, co prawda to topnieje dosc szybko ale w gorach pozostaje, jest wiele pieknych miejsc do ktorych chcielismy pojechac na weekend z 17maja(wolne bo swieto konstytucji) ale nie pojedziemy bo drogi ktore tam prowadza sa w gorach wysoko a ze wzgledu na warunki w tym roku wszystko jest nieprzejezdne:baffled: Norwedzy sa zaskoczeni:baffled: aa poza tym... czesto kiedy zaswieci slonce i okryje blaskiem pokryte sniegiem szczyty gor, zalsni w tafli atlantyku.. kiedy przyroda tak bardzo tu bujna i surowa ozywa i kusi kolorami wiem ze nie moglabym juz zyc bez tego kraju:tak:
 
Do góry