reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Hej!!!

Od wczoraj jesteśmy z Jaśkiem w domku, mieliśmy mały problem z jedzonkiem bo mały nie chciał ssać, ale powoli już łapie o co chodzi :-) dziś już cały dzień na cycku:-)

Jak będe miała chwilkę to opiszę mój poród który był ekspresowy i nie powiem żebym go niemile wspominała :-)

Wszystkim rozpakowanym mamą GRATULUJE!!!!!!!!!!!

Witam Kochani:-)


A my dzisiaj fajny dzionek mieliśmy no i teraz ja Was nadrabiam jak zwykle po całym dniu hehe :-)

Mała Oli wykąpana i ja zaraz też sobie kąpiel urządzę.


Brzuchatki na PORODÓWKĘ raz dwa trzy!!!
 
reklama
Witajcie Kochane :-) Jejku, ale się stęskniłam... Ale dzisiaj tylko tak ekspresowo, bo w domku jesteśmy od wczoraj no i sporo zaległości się porobiło... Zwłaszcza w spaniu :-D Tak więc gratuluję Mamusiom rozpakowanym w międzyczasie, a za pozostałe trzymam kciuki... I dziękuję wszystkim za pamięć... Nie próbuję w ogóle nadrabiać tego, co tutaj naprodukowałyście w międzyczasie... Postaram się zajrzeć w wolnej chwili...
 
Kiedy zrobić KTG?
Od którego tygodnia ciąży i jak często powinno się robić KTG? Słyszałam, że badanie przeprowadza się tylko w szpitalu.
W prawidłowo przebiegającej ciąży pierwsze KTG zalecamy około 38. tygodnia. Później raz w tygodniu aż do porodu, a po wyznaczonym terminie – częściej.

Jeśli ciąża nie przebiega prawidłowo, to zdarza się, że monitorowanie stanu płodu rozpoczynamy już w 32. tygodniu ciąży. Często zalecamy je, gdy kobieta skarży się na skurcze macicy lub słabo odczuwa ruchy dziecka.

KTG jest łatwo dostępnym i prostym sposobem na ocenę stanu płodu. Można je wykonać nie tylko w szpitalu, ale też w poradniach ginekologicznych czy przyszpitalnych.
DZIEWCZYNY NIE MA SIE CZYM MARTWIC...
 
Hejka kochaniutkie mamuski;-)
Moja malenka juz wykapana spi, wiec mam chwilke zeby Was poczytac i cos napisac... Mam takie pytanko do mamus w dwupaku, wiem ze wszystkie chcialybyscie juz miec maluszki przy sobie, ale czy nie boicie sie porodu? Bo mnie to szpital i porod to ze dwa miesiace przed po nocach sie snil, normalnie horrory :zawstydzona/y:
Hmmm... w duzej mierze pewnie dlatego ze to Anglia i po angielsku slabo kwekam.... A jak jest z Wami?
A jak tylko znajde wiecej wolnego czasu to opisze swoj porod na odpowiednim watku, powiem Wam tylko ze ten kto wynalazl epidural to Nobla powinien dostac:-):-):-)
 
Hejka kochaniutkie mamuski;-)
Moja malenka juz wykapana spi, wiec mam chwilke zeby Was poczytac i cos napisac... Mam takie pytanko do mamus w dwupaku, wiem ze wszystkie chcialybyscie juz miec maluszki przy sobie, ale czy nie boicie sie porodu? Bo mnie to szpital i porod to ze dwa miesiace przed po nocach sie snil, normalnie horrory :zawstydzona/y:
Hmmm... w duzej mierze pewnie dlatego ze to Anglia i po angielsku slabo kwekam.... A jak jest z Wami?
A jak tylko znajde wiecej wolnego czasu to opisze swoj porod na odpowiednim watku, powiem Wam tylko ze ten kto wynalazl epidural to Nobla powinien dostac:-):-):-)

ja tez po nocach nie moge spac, snia mi sie glupoty...
tez tak jak ty nie mieszkam w polsce i dlatego to dla nas dodatkowy stres ale mam nadzieje ze bedzie wszystko ok dam rade musze nie mam innego wyjscia...
nie jestesmy pierwsze i nie ostatnie ktore beda rodzic tym sie pocieszam:-D
nikita28 a co to jest ten epidural ???
 
Landryneczko- pewnie ze dasz rade, wszystkie dacie rade!!!!:-)
Epidural to znieczulenie w kregoslup, naprawde fajna sprawa, zero bolu, a skurcze czuc wyraznie, jesli macie mozliwosc to polecam, nie warto cierpiec, zwlaszcza jesli ktos ma slaba tolerancje na bol....
Dobrej nocki wszystkim zycze:-)
 
witajcie z rana,.....jakos wstałam :crazy:bardzo niechetnie ale trzeba...w nocy jak sie przebudzałam to miałam nadzieje ze moze mały sie ruszy po tym moim maratonie ale najwyraxniej miał inne plany niz ja i do wyjscia nie łaska ehhh
lece na ktg,usg :-) miłego dnia
 
WITAJCIE MAMUNIE:-)

Wpadlam szybciutko pokazac Wam zdjecie Filipka od Tygryska, jest slodziutki
i wiadomosc :
"A to nasz Filipek kochany:)jutro wychodzimy do domku:)(czyli dzisiaj , bo mesa dostalam w nocy)pozdrawiam wszystkie brzuchatki!"
 

Załączniki

  • Zdjecia-0046.jpg
    Zdjecia-0046.jpg
    17,4 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Nikita ja sie strasznie boje ale jestem po terminie wiec juz strasznie mnie meczy to czekanie :no: a w ktorym szpitalu rodzilas jesli mozna wiedziec?? I czekam niecierpliwie na opis porodu w UK :)):happy2:
 
Do góry