reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

hej hej !!!!

ja dzis z moją córcią byłam u fryzjera i ma śliczną fryzurkę potem połaziłyśmy po sklepach, potem do pizza hut poszłyśmy a potem znów po sklepach i na lody !!! fajne takie babskie popołudnie :-) no i za namową Liwii kupiłam nieśmiało dwie sztuki body na dzidziusia :-)


no i gratuluje synków !!! ależ nam sie chłopaki teraz posypały :-D


A poza tym to strasznie sie zdenerwowalam . Wczoraj bylam na wizycie u lekarza i zapytalam o glukoze poniewaz powinnam dostac juz na nia skierowanie. A babeczka mowi do mnie ze na poczatku ciazy mi robili i wyszlo dobrze wiec nie potrzebuje teraz sprawdzac :wściekła/y: Ja to sie z nimi nadenerwuje w tej ciazy. A teraz lepsze: dala mi natomiast skierowanmie na przeswietlenie klatki piersiowej. Mam dwa wyjscia robic je teraz alboi po porodzie. Warunek jest taki ze jezeli " nie dam sie" teraz , to nie dostane dziecka!!!! poniewaz potraktuja mnie jak matke z gruzlica. .................................teraz moze wyjasnie o co chodzi z ta gruzlica. Jako Europejskie kobiety bylysmy szczepione na gruzlice i mamy w sobie przeciwciala. Amerykanie nie byli i jak robia na poczatku ciazy probe turbikuleniowa (czy jak jej tam ) to wychodzi jakbysmy byli chorzy. Przeswietlenie jest poto zeby potwierdzic lub wykluczyc . Oczywiscie ze nic nie znajda ale w dokumentacji musi byc:crazy: Takze wszystkie Polki, Rosjanki itp jestesmy na to narazenia.....................strasznie sie boje!!!!!:baffled: Ale dziecko chce dostac po porodzie. HELP, bo mnie az trzesie ze zlosci:no:

to mnie tylko utwierdza w przekonaniu że ten kraj jest porąbany !!! ( z całym szacunkiem ) Ja bym miała strach iść na to rtg ! a jak inne dziewczyny to robią ? przeciez nie jesteś tam sama ?! a rozmawiałąś z innym lekarzem na ten temat ??? moze ta lekarka jakaś inna :baffled: ale Ci nerwów napsują !!!
 
reklama
Anka34, rzeczywiście przy usg 4 d widać że Dzidzia jest w ruchu.
Niestety nie zawsze wszystko dobrze widać, mój Dzidziolek skutecznie zasłaniał buźkę rączką, usg trwało około 30 minut, doktorek majtał mi brzuchem na wszystkie strony, aby Dzidzia zmieniła pozycję, no to zakryła się jeszzce drugą rączką, ale za to dokładnie obejrzeliśmu sobie rączkę i policzyliśmy paluszki.
Lekarz był taki fajny, że stwierdził że nie moze nas skasować za takie usg, bo praktycznie nic nie zobaczyliśmy i nie nagrał płytki. Byliśmy w szoku, bo stracił na nas 30 minut, w każdym razie spróbujemy jeszcze raz, może wtedy Dzidzia będzie aktywniejsza i uda się więcej zobaczyć i nagrac płytkę na pamiątkę.
 
Dziewczyny gratuluję Syneczków.
Byłam dzisiaj u fryzjera i zrobiłam sobie odrosty, bo w piątek idziemy do teściowej na imieniny. Niech widzi, ze w ciąży też można jako tako wyglądać, a nie tak jak jej córeczka, która chodzi w workach, wiecznie stęka, że zmęczona, a siedzi w domu i nic nie robi, nawet obiadu nie ugotuje, ale ona już taka jest mumia egipska, nawet przed ciążą tak miała. Ja nie mam zamiaru robić z siebie takiej męczennicy.
W czwartek idę do lekarza i mam nadzieję, ze zrobi mi usg i potwierdzi, ze jest Dziewczynka, bo jak nie to synek będzie miał większość różowych ubranek, nie mogłam się powstrzymać i trochę pokupowałam pod dziewczynkę. mam nadzieję, że tamten doktorek sie nie pomylił.

Oby nie musiał sukienek nosic hihih, ale nie dziwię Ci się że nie mogłaś się powstrzymac. Jesli mi powiedzą że to dziewczynka to pierwsze co robię to idę kupic sukienkę.
 
Anka34, rzeczywiście przy usg 4 d widać że Dzidzia jest w ruchu.
Niestety nie zawsze wszystko dobrze widać, mój Dzidziolek skutecznie zasłaniał buźkę rączką, usg trwało około 30 minut, doktorek majtał mi brzuchem na wszystkie strony, aby Dzidzia zmieniła pozycję, no to zakryła się jeszzce drugą rączką, ale za to dokładnie obejrzeliśmu sobie rączkę i policzyliśmy paluszki.
Lekarz był taki fajny, że stwierdził że nie moze nas skasować za takie usg, bo praktycznie nic nie zobaczyliśmy i nie nagrał płytki. Byliśmy w szoku, bo stracił na nas 30 minut, w każdym razie spróbujemy jeszcze raz, może wtedy Dzidzia będzie aktywniejsza i uda się więcej zobaczyć i nagrac płytkę na pamiątkę.

Ja tak miałam w poprzedniej ciąży przy USG 3D. W sumie to mam zdjęcia i jak dla mnie było widac ( tyle że ja nie mam porównania) a lekarz stwierdził że " są ciężkie waruki" (tzn. że według niego marne zdjęcia) i kazał mi przyjśc po 4 tygodniach na kolejne USG 3D gratis.

Powiedzicie mi jeszcze dziewczyny ile płaciłyście za USG 3D/4D?
U nas chcą za 3D 250zł a 4D 350zł. Koleżanka robiła we Wrocławiu i zapłaciła za 3D 130zł. Czy to mozliwe żeby były az takie różnice cenowe?
 
A poza tym to strasznie sie zdenerwowalam . Wczoraj bylam na wizycie u lekarza i zapytalam o glukoze poniewaz powinnam dostac juz na nia skierowanie. A babeczka mowi do mnie ze na poczatku ciazy mi robili i wyszlo dobrze wiec nie potrzebuje teraz sprawdzac :wściekła/y: Ja to sie z nimi nadenerwuje w tej ciazy. A teraz lepsze: dala mi natomiast skierowanmie na przeswietlenie klatki piersiowej. Mam dwa wyjscia robic je teraz alboi po porodzie. Warunek jest taki ze jezeli " nie dam sie" teraz , to nie dostane dziecka!!!! poniewaz potraktuja mnie jak matke z gruzlica. .................................teraz moze wyjasnie o co chodzi z ta gruzlica. Jako Europejskie kobiety bylysmy szczepione na gruzlice i mamy w sobie przeciwciala. Amerykanie nie byli i jak robia na poczatku ciazy probe turbikuleniowa (czy jak jej tam ) to wychodzi jakbysmy byli chorzy. Przeswietlenie jest poto zeby potwierdzic lub wykluczyc . Oczywiscie ze nic nie znajda ale w dokumentacji musi byc:crazy: Takze wszystkie Polki, Rosjanki itp jestesmy na to narazenia.....................strasznie sie boje!!!!!:baffled: Ale dziecko chce dostac po porodzie. HELP, bo mnie az trzesie ze zlosci:no:

Ewushka ja nie muszę robić zdjęcia klatki piersiowej a test na cukrzyce mam za miesiąc więc nie rozumiem dlaczego oni Ci każą, może dla pewności zadzwoń do jakiegoś innego lekarza. Ja bym się nie zgodziła:no::no:. Dziecko i tak muszą Ci wydać to tylko straszenie.
 
dobrze dziala
we wrocławiu USG 3D kosztuje 100 złotych, na klinikach płaciłam 50:-)

a teraz pytanie - pękające naczyńka - czy borykacie się z podobnym zagadnieniem? Byłam w sklepie kosmetycznym pytałam o skuteczne kremy na pękające naczyńka na skórze ud - ale nic konkretnego nie usłyszałam. Jutro mamy wizyte u gina więc i jego podpytam ale ciekawa jestem waszych doświadczeń na tym polu.
Miłych snów :-)
 
Ewushka szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego nie chcą respektować polskiej dokumentacji.....
Decyzja należy do Ciebie,ale ja nie zrobiłabym tego badania....:-(
A możesz zrobic je na koniec ciąży???

yoka ...mowila mi nawet ze oni wiedza ze " u nas " (europejek) tak jest ale musza tak , biurokracja. Ida poprostu wedlug swojego schematu i systemu jak barany :crazy: A tymi objawami to mnie przybilas i juz jestem zdecydowana , ze bede udawala , ze ich nie zrozumialam po angielsku:laugh2:Smiechem , zartem , ale poinformuje was jak bedzie przebiegac ta sprawa z kazda kolejna wizyta.

Renia200...takze widzisz , tu nie ma zadnych zasad, regol, poprostu wolna amerykanka i to jest bardzo denerwujace. Przeciez NJ i NY sa obok siebie.Zmieniac szpitala juz nie bede, bo moze byc podobnie a przeraza mnie ten ogol papierkowej roboty. Sedno ich istnienia, papiery , biurokracja......

Justyna...jestem podobnego zdania ;-) Juz nie moge sie doczekacx az moje sprawy sie wyjasnia i pokoncza i zmykamy stad. Zajmie to wedlug obliczen niecalee 2 lata i do POlski:-)
 
Dzień dobry :tak:

Mój dzień dzisiaj rozpoczał sie skórczem łydki :baffled:

Morbital to u Was tanio, u nas za normalne usg place 100zł.za 3D 250 sobie zyczą.

U Nas piękna deszczowa pogoda, cała noc padalo, teraz jest szaro-buro... Czekam na kolezanke i wypadam na spacerek ;-)

Co sąsidziecie o imieniu Iwan?
 
reklama
Marzycielka, przecież ja tylko żartowałem, więcej dystansu poproszę :-):-)

Ja patrze jakby z drugiej strony barykady i zazwyczaj prawda jest gdzieś pośrodku, ale ja swojej Klusce przeważnie ustępuje ale widze jak się zmieniła pod wpływam hormonów :-p:-)

Także troszkę generalizując chciałem atmosfere rozładować....
 
Do góry