reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
Zapo miałam w uk z granitu, ale bardzo ciemny, wiec do czyszczenia taki jest ok, nie wiem jak jasny. Poza tym po pierwszej zbitej szklance opanowałam uzytkowanie:-D. W pl zrobiłam blaszany i jestem zadowolona tylko wiadomo trzeba czyscic na bieżąco:-p.

Kaja nie obejrzymy sie a bliźniaki będą tupać małymi nuszkami:-D i wtedy dopiero sonia bedzie wiać:-D.


Vive zmień ta lekarke, wycieńczysz organizm tymi antybiotykami. A masz wynik tego antybiogramu? Gdzies musi byc powód tych infekcji....zaintrygowałas mnie, no bo jak mozna tyle chorowac:-( zdrówka kochana:tak:
 
Cześc słoneczka.
Mieliśmy zaliczyć saneczki, ale nici z tego, bo pada deszcz :dry:

A zlew bym chciała jasny właśnie i to z tych do 400 zł na allegro. Bo tysiaków nie wydam :sorry2: za skąpa jestem.

A kuchnia zaczyna powoli wyglądać i jestem zadowolona.
 
Zapo miałam w uk z granitu, ale bardzo ciemny, wiec do czyszczenia taki jest ok, nie wiem jak jasny. Poza tym po pierwszej zbitej szklance opanowałam uzytkowanie:-D. W pl zrobiłam blaszany i jestem zadowolona tylko wiadomo trzeba czyscic na bieżąco:-p.

Kaja nie obejrzymy sie a bliźniaki będą tupać małymi nuszkami:-D i wtedy dopiero sonia bedzie wiać:-D.


Vive zmień ta lekarke, wycieńczysz organizm tymi antybiotykami. A masz wynik tego antybiogramu? Gdzies musi byc powód tych infekcji....zaintrygowałas mnie, no bo jak mozna tyle chorowac:-( zdrówka kochana:tak:

anoli-wynik będzie w tym tygodniu. Sama się zastanawiam, co mi jest. Mam nadzieję, że cokolwiek to jest, da się wyleczyć ;)

Dzięki wszystkim za dobre słowa. A co do gorączki, to próżna była ma nadzieja ;), bo wróciła wczoraj wieczorem....
 
Vive no całe szczęście ze w domu bo już miałam trasy na konstantynów szukać :) bidulko tak mi ciebie szkoda ...tobie kobitko by się przydało tak 1 lub 2 w domu w ciepłe wysiedzieć i najlepiej banki postawic. Gdybym umiała albo miała to już bym z nimi tam u ciebie była
 
Vive- dużo zdrówka, oby szybko wyszło co Ci dolega i żebyś szybko wróciła do pełni sił...
My póki co tylko z katarami i pokasływaniem, ale mam nadzieję że na tym się skończy.
Co do sprawy szkół- o różnych rzeczach słyszałam. Począwszy od tego, że w Szczecinie 6-latkom uniemożliwia się zapisanie do zerówki (zmniejsza się ilość miejsc tak, żeby rodzice musieli je zapisać do 1 klasy:wściekła/y:), a na tym że ogólnie- dyrektorzy przedszkoli mają zakaz mówienia o tym, że w ogóle jakiś 6-latek może być niegotowy na szkołę:-( (to w tej chwili dotyczy rocznika 2007, bo ich próbują na siłę pchnąć do szkół). A ani na profilu MENu na FB, ani na ich stronie internetowej, ani na profilu pani minister Szumilas nie widziałam informacji o tym, że z naszymi dziećmi z 2008 będzie jakiś wybór. Ba- jak rodzice zadawali pytania jak to będzie z higieną pracy, bo szykują się wtedy niemal 2 roczniki i w zerówkach i potem w pierwszej klasie (o kolejnych nie wspomnę...) a już teraz w wielu szkołach zerówki i pierwsze klasy mają zajęcia na dwie zmiany- przy czym druga zmiana kończy się koło 17.30, to pytania zostały wykasowane- bez odpowiadania na nie, a osoba prowadząca profil napisała że rodziców którzy mają tyle pytań zaprasza na spacer i niech tyle nie siedzą przed komputerem:no:.
O tym że mają rozdzielić rocznik pierwszy raz tu przeczytałam, choć ogólnie- biorąc pod uwagę dostosowanie szkół, nauczycieli i programu to dla większości sześciolatków szkoła to problem (nie mówię że dla wszystkich, bo i wcześniej, w latach 90 bywały 6-latki które mogły iść do szkoły wcześniej, bo do tego po prostu dojrzały, ale dla koło 60-70% dzieci to jeszcze nie ten moment). Jak któraś z Was chce poczytać więcej o tym jak przygotowane są szkoły i co piszą rodzice dzieci które poszły wcześniej, to niech zajrzy tutaj: Ratuj Maluchy, sześciolatki do szkół, likwidacja zerówek, protest - Start . Wiem że teraz myślicie głównie o tym jak będzie z naszymi grudniowymi szkrabami, ale przecież wiele z nas ma też młodsze maluchy (niektóre jeszcze w brzuszkach) i jeśli psychologowie mówią że dla dziecka 6-letniego szkoła (taka jak jest w Pl, bo np. we Francji to wygląda inaczej) może stanowić duży problem- myślę że warto robić co się da by jednak z tej reformy się wycofali i by było tak jak wcześniej- rodzic przy współpracy z psychologiem, nauczycielami przedszkolnymi dziecka mógł zdecydować by dziecko posłać do szkoły wcześniej, jeśli wychodziło poza ramy.
Wracam do malowania, bo mnie dziecko w zabawy plastyczne wciąga :biggrin2:. Dobrego popołudnia :biggrin2:
 
Vive no całe szczęście ze w domu bo już miałam trasy na konstantynów szukać :) bidulko tak mi ciebie szkoda ...tobie kobitko by się przydało tak 1 lub 2 w domu w ciepłe wysiedzieć i najlepiej banki postawic. Gdybym umiała albo miała to już bym z nimi tam u ciebie była

tygrysku-bańki juz były i nie pomogły :( Uratuje mnie już chyba tylko WIOSNA!!!!

A co do wcześniejszego pójścia naszych dzieci do szkoły, to też sobie nie wyobrażam-przecież mój Olek dopiero od kilku miesięcy potrafi zdania składać :confused: Co prawda zna literki, cyferki, umie liczyć, ale mimo wszystko jakoś w szkole go nie widzę :-(
 
reklama
Hej hej u nas leci....dzisiaj byłą położna u nas, Lenka przybiera na wadze...wiec byle do przodu...

ja czekam na wiosnę a wy mam dosyć tej szarugi...
 
Do góry