reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

kankiya" nie jestes sama ja i Tygrysek tez mamy takie terminy luzik"




kankiya ile przytylas w ciazy do tej pory?? i co ile chodzisz do lekarza? ja dzis mam taka werwe do pracy ze szok z rana wysprzatalam dom ,ugotowalam obiad i wyprasowalam wszytkie rzeczy dla mojego meza i malego Alessandro do szpitala przygotowalam torbe a wogole to jutro ide na zakupki moze jeszcze cos upoluje dla malego.
 
reklama
Pytia witaj kochana :-):-):-):-):-):-) jeszcze raz ogromniaste gratulki za sliczna coreczke;-)

Landryneczko przytylam 14kg:zawstydzona/y: na razie stanelo oby tak dalej:tak:a do lekarza brykam co dwa tyg raz do jednego a raz do drugiego:-D
zazdroszcze Ci werwy, ja moze i bym miala, jakbym mogla normalnie funkcjonowac a musze lezec przez skrocona szyjke:zawstydzona/y: ale spoko juz przywyklam:-D a to czego mi jeszcze brakuje kupie najwyzej po porodzie;-)
 
Ide do szpitala, mam podejrzenie zatrucia ciążowego!!!

Co u Dagulli bo nie mam czasu szukac wiesci?
Twardnieje mi brzuch. A to zatrucie to ja nie wiem, jedynym objawem jest moja opuchlizna, nogi mam jak balony. Przytyłam 28kg!!!! z czego pewnie połowa to woda!Ciśnienie mam ok, wynik z moczu i krwi tez ok.

Spokojnie kobietko nie stresuj się to jeszcze nie zatrucie. Pewnie trafiłas na takiego konowała jak ja w poniedziałek na izbie przyjęć. Ja w poprzedniej ciązy przytyłam o wiele więcej od Ciebie i tez byłam spuchnieta jak balon i nie miałam zatrucia. Cisnienie w normie, białaka w moczu brak więc wszystko ok. Jak już idziesz do szpitala to mam nadzieje że się wreszcie rozpakujesz i przestaniesz denerwoać. Powodzenia kochana i trzymam kciuki....
Agawar - mam pytanko - czy czujesz jakieś skurcze??? jakieś przepowiadające, czy co???
Ja nic nie czuję :(( i jestem przyłamana - bo termin blisko a tu się poród nie szykuje...
A może Wy - dziewczyny - wiecie jak to jest??????????
Czy ja muszę mieć już skurcze jakieś przepowiadające, czy coś... Czy po prostu samo przyjdzie w jednym dniu?????

Ewlew ja w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych objawów, żadnyc skórczy, i po prostu pewnego dnia rano zalały mnie wody. I najpierw to sob ie pomyślałam że siuku nie moga utrzymac :-):-) i sobie mówie no to już ze mną źle chyba, dopiero jak to nie chciało przestac lecieć to sobie uświadomiłam że to pęhcerz pękł.

Tosia - córeczka Eager:)

Jak zwykle następna piekności....

Ewelw WIELKIE DZIĘKI za radę-ale kiedyś chyba któraś pisała, że można w ciąży brać APAP-więc zobaczę czy zadziała:tak:
Tak .....apap można w ciązy barć, sama go barałm...
 
apropo wagi mam pytanie do rozpakowanych mamusiek:-) ile kg Wam ubyło po samym porodzie???
;-) jestem chole... ciekawa:-)
:-):-)
 
ja przytylam tylko 7 kilo w tym jak robilam w 34 tygodniu ciazy usg maly mial juz 2.500 kilo i byl o tydzien do przodu z waga jak mowila doktorka.
 
No ja mam tez twardniejacy brzuszek...coraz częściej i nasila sie głownie wieczorkiem chociaz ostatnio niekoniecznie..... i tak w ciągu dnia czasem do okolo20-30 razy na pewno mi twardnieje.....
Ja tez sie boje,ze jak sie zacznie to nie bede wiedziała:p hahaha chociaz podobno nie da sie nie wiedziec:p

ewelw ja narazie nie ma skurczów, a mój lekarz twierdzi, że nie donoszę do 3 grudnia :-) No zobaczymy jak będzie. Nie martw się, bo u Ciebie to jeszcze trochę czasu zostało. Bliżej terminu lekarz powie Ci, czy coś się zaczyna. Moim zdaniem możesz mieć bardzo delikatne skurcze przepowiadające (albo tylko w nocy) i nawet ich nie poczuć. No ale może się myle, bo to też mój pierwszy dzidziuś :-)
Dzięki - kochane. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Cześć kochane brzuchatki i rozdwojone mamusie :-)
Meldujemy się w domeczku :tak::tak::tak:
Nie śmiem myślec nawet o tym, że nadrobię wszystko, co napisałyście przez ten czas, ale w wolnych chwilach postaram się przeczytać jak najwięcej.

Póki coto przede wszystkim GRATULACJE DLA WSZYSTKICH NOWYCH MAMUŚ I ICH DZIECIACZKÓW!!!

My mamy się póki co dobrze. Hanusia pije dość często, choć raczej krótko. Ale myślę, że krzywdy nie da sobie zrobić. W nocy była grzeczniutka i wcale nie płakała. Ja pokarm mam, nawału jeszcze nie było, ale brodawki zaczynają mi pękać i bolą jak cholera.
Ale humor nam dopisuje. Miło być znowu z wami. Relację z porodu zdam oczywiście na właściwym wątku.
Pytia!!! Witamy!!! Mam pytanko - jak myślisz? Tak już po porodzie - pomogły te masaże co robiłaś, herbatka z malin itp? Tak już po fakcie - to poród się udał - no czy był lżejszy np. po tych sposobach - które wypróbowywałaś?? No bo ja też stosuję - i chciałabym wiedzieć - czy będzie jakoś lepiej dzięki temu
Wy juz ze swoimi dzieciaczkami jestescie a mnie jeszcze ponad miesiac zostal...
termin mam na 31.12.2008 jak ja dotrwam...
Współczuję - bo naoglądasz się tych przesłodkich "mordeniek" i Ci szkoda się robi, ale z drugiej strony - nie ma tak łatwo - wszystkie musimy ten sam długi czas przebyć...
Ewlew ja w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych objawów, żadnyc skórczy, i po prostu pewnego dnia rano zalały mnie wody. I najpierw to sob ie pomyślałam że siuku nie moga utrzymac :-):-) i sobie mówie no to już ze mną źle chyba, dopiero jak to nie chciało przestac lecieć to sobie uświadomiłam że to pęhcerz pękł.
OOOOOO!!!!!!! Też bym tak chciała!!!!!! I to na początku grudnia...:tak: Ale pocieszyłaś mnie że nie miałaś też za bardzo skurczy... bo się przejęłam - ale może tak musi być. Dzięki
 
Ostatnia edycja:
Witam
Skończyłam 36tydz, Tomcia caly czas czuję po prawej stronie, właśnie skończył czkawkę. Czy Wy też macie bule pachwin i krzyża, bo ja czasami wymiękam? I jak dajecie sobie radę ze zgagą?
 
Witam
Skończyłam 36tydz, Tomcia caly czas czuję po prawej stronie, właśnie skończył czkawkę. Czy Wy też macie bule pachwin i krzyża, bo ja czasami wymiękam? I jak dajecie sobie radę ze zgagą?
Jesli chodzi o zgagę to mi najbardziej pomaga mleko, jest naprawdę niezastąpione. Chociaz ostatnio zgaga mnie już nie męczy :tak:
A bóle w pachwinach niestety mam i są starsznie nieprzyjemne, nasilają sie jak kłade sie do łóżka ale po chwili mijają więc się bardzo nie przejmuję

Pytia ciesze sie ,że juz do nas wróciłaś no i masz cudowna dziewuszkę:tak:
Agwar nie martw sie napewno wsytsko będzie dobrze, a to że masz opuchniete nogi to nic jeszcze nie oznacza, jeśli ciśnienie jest ok i nie ma białka to wcale nie musi byc zatrucie...a lekarz to jakis okropny będzwał:-p
 
Witam
Skończyłam 36tydz, Tomcia caly czas czuję po prawej stronie, właśnie skończył czkawkę. Czy Wy też macie bule pachwin i krzyża, bo ja czasami wymiękam? I jak dajecie sobie radę ze zgagą?

Ja również mam takie bóle i też juz czasami wymiękam :-(
A co do zgagi to ja stosowałam różne rzeczy. Na początku pomagało mi mleko potem to już tylko migdały,później pomagał mi Reni , czasami teraz pomaga mi mięta ale nie zawsze no i odkryłam ostatnio że jabłka mi pomagają:tak:nie wiem od czego to zależy ale raz pomaga jedna rzecz a raz druga;-)

Pytia bardzo sie cieszymy że jesteś już z córeczką w domku :-)

Agawar trzymam kciuki za Ciebie!!!! Wszystko będzie dobrze,musi być dobrze!!!!:tak:
 
reklama
NAPISALA ewelw
Cytat:


Współczuję - bo naoglądasz się tych przesłodkich "mordeniek" i Ci szkoda się robi, ale z drugiej strony - nie ma tak łatwo - wszystkie musimy ten sam długi czas przebyć...


OJ MASZ SWIETA RACJE JA JUZ CHCE KOTA DOSTAC W TYM DOMU!!! JAK BYM CHCIALA JUZ MALEGO MIEC PRZY SOBIE...


Kigna
Witam
Skończyłam 36tydz, Tomcia caly czas czuję po prawej stronie, właśnie skończył czkawkę. Czy Wy też macie bule pachwin i krzyża, bo ja czasami wymiękam? I jak dajecie sobie radę ze zgagą?
MOJ maly Alek tez kopiie jak szalony az dostalam czerwonych pajaczkow na brzuszku kopal z prawej strony na dole. Pachwiny mnie bola i to normalne tak mowil doktorek ze dziecko napiera glowka i dlatego booli, a na bolacy krzyz to najlepszy masarzyk polz sie na bolu i kaz sie masowac mezulkowi ja co wieczor tak robie i pomaga relaksuje miesnie. A zgage to mam co wieczor jak podjem za dnia za duzo ale co najmniej 4 godziny przed snem staram sie nic nie jesc przynajmniej nic kwasnego. a jak mam zgage wieczorkiem jem mandorle i to pomaga na 100%.
ja koncze 35 tydzien i juz nie moge sie doczekac malenstwa na tym swiecie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry