reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Witam mamusie :-) no jak po kolejnej nocy i dniu z waszymi pociechami? Moja mała na kolację zjadła 60 ml kleiku ryżowego i 90 ml mleka, o 1.30 wciągnęła 180!!!! ml mleka:szok: o 9 zjadła 100 ml mleczka i trochę kleiku ryżowego. Teraz śpi, wsanie i jabłuszko dostanie.
A u was jak??? jakieś postępy:rofl2:
 
reklama
Hej Aga!! No u nas żadnych rewelacji ale źle nie jest.maly wypija w granicach od 100-130,140 nawet w porywach, ale nie zawsez spokojnie. No i wiem , juz gdzie lezy pies pogrzebany..dziąsełka..ewidentnie. Zastanawialam sie dlugo czemu mi raz chce pić to pepti a raz jest nerwowy i nie weźmie butli, a to zalezy czy go swędzi i boli..:-). Ale przynajmniej sie pocieszam, ze w ogole pije i to nawet nie tak mało. A Twoja to widze pobija rekordy hahaha 180! No no no:-D
 
o patrz o dziąsłach nie pomyślałam;-). N o moja na rekord idzie 180 ml ale to w nocy przez sen. Zauważyłam że 150 ml wypija i dalej ciągnie to wczoraj jej 180 zrobiłam i najadła się i już. i Dziś już po jabłku jesteśmy pół słoiczka. i czekam chyba do 13 na butle. i zobaczymy
a dajesz Małemu jakieś herbatki? bo moja to dużo też pije.
 
wiecie co, jedną z najczęstszych przyczyn braku apatytu jest infekcja dróg moczowych, przebiega bez innych objawów, dobrze by było zrobić podstawowe badania, a głównie mocz i posiew.
 
Aguś wiesz co no mój maly ogólnie nie pije zbyt duzo..podaję mu herbatki z hippa, rumiankowa, na trawienie i uspokajającą- ogolnie każdą z nich pije bez problemu, no a samej wody nielubi bo przyzwyczailam go chyba do tych herbatek bo sa troszke słodkie:-D. Pije w zasadzie tyle ile potrzebuje, na siłe mu tego nie wciskam ,ale staram sie mu podawać często .
Asiu co do tych badań to faktycznie moznaby zrobić, mial robione badania moczu ale w drugim tygodniu zycia-i bylo wszystko ok, no a teraz 3 m-c leci i apetytu brak..dziwie się tylko dlaczego moja lekarka wszystko bagatelizuje jak jej mowie ze mój maly mało wg mnie je. Ona twierdzi że maly dobrze wygląda, więc wszystko jest ok...musze sama o to zadbać i poprosić ja o skierowanie na takie porządne badania, bo jak sama sie nie upomne to na nia chyba nie ma co liczyć ;-)
 
Różyczka a spróbuj podliczyć ile przez cały dzień wypija i mleka i herbatek. Moja wody też nie lubi ale ja rumiankową odstawiłam bo potrafi uczulać i dostaje koperek a teraz to jabłko z melisą i soczek jabłkowy rozcieńczony.Ja też myślałam że moja Malwa źle wygląda ale ona waży 6,5 kg!! wiec nie jest źle. O własnie mój potworino wstał idę dać obiadek zobaczymy co będzie
 
Aguś ja pisze sobie ile mi wypija mleka i średnio na dzień wychodzi samego mleka okolo 760 ml ale licze calą dobę razem z nocą...herbatki w sumie może około 100 ml na dzien...wiem że to niewiele ale chyba mu wystarcza haha:-D. Właśnie idę nakarmic malego, ale troche sie obawiam bo w moim bloku poł roku juz trwaja remonty i stukanie i taki łomot że mały sie boi...:-p. Aha a co do wagi-wczoraj go ważyłam i ma 5700 z groszami hehe. E tam jak na niecałe 3 m-ce to wystarczy chyba
 
to nie jest tak źle i je i waży :-D!!
Moja właśnie zjadła pół słoiczka zupki jarzynowej i poprawiła 70 ml mleka :rofl2:.
a po za tym to dzieciaki już coraz dłuższe przerwy w jedzeniu sobie robią i może dlatego nam się wydaje że mniej jedzą:-). najważniejsze ze nie choruje i nie traci wagi:rofl2:
 
oj mamusie, mamusie nie przesadzacie Wy czasem troche;-)dlaczego uwazacie ze dzieciaki nie maja apetytu? przeciez kazdy z nas ma rozne dni i czasem zje wiecej czasem mniej a czasem to wogole nie jest głodny- zwlaszcza przy upałach?- a skoro dziecko dobrze wyglada, przybiera na wadze, jest radosne, skore do zabawy a nie markotne i caly czas senne to chyba nie ma powodow do narzekan? ja tak uwazam, pewnie rozumiem Was bo na poczatku tez nie wiedziałam czy mała sie najada czy nie ale jak widze jak przy kazdej wizycie u lekarza Amelka pieknie przybiera na wadze to wiem ze wszystko jest ok. Troche luzu mamuski;-)
 
reklama
Ach dziewczyny mojemu synkowi ewidentnie przeszkadzają dziąsełka. zaczęłam małego karmić oczywiście się wsytraszył trzaskania, i walenia po scianach (remont elewacji naszego bloku) i przestał pić..:wściekła/y: ale byłam wsciekła, potem paniczny płacz...udalo mi sie go wyciszyć trochę probowalam rozsmieszać ale maly zaczal sie tak slinić ze masakra. Za chiny ludowe nie chcial butli wziąśc do buzi 70 ml wypil i ani rusz wiecej...w koncu poszlam po rozum do glowy i posmarowalam dziąsełka..i wypił pozostałą czesc mleka..:-). Tak apropo znacie jakieś dobre sposoby oprocz maści aby ulzyć maluszkowi w czasie takiego bolesnego zabkowania? Ja mam maść ale ona dziala w sumie może na chwileczkę, a przez to moj synek nie może pić:crazy:. ja mam maść Dentinox-żel...
 
Do góry