reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Cześc mamuśki.Wetaj Kunda po długiej nieobecności.Dobrze,że z dzieczaczkami jest ok.Wiecie co widac ,że te nasze wcześniaczki mimo tak ciężkiego startu rozwijają się nawet lepiej niż dzieci urodzone o czasie.Byłam z małą ostatnio w poradni tak tylko dla sprawdzenia jej i lekarz powiedział mi,że umysłowo przegoniła rówieśników nawet o rok.Wiecie jaka jestem z niej teraz dumna.Mam małą cwaniare w domu.Ze wszystkim radzi sobie super-oby tak dalej.Ostatnio nauczyła się zapinac guziki a teraz kombinuje wiązanie butów- czasami jej wychodzi.KLAUDYS ja również moge ci pomóc.Mam wcześniaczke z przełomu 25/26 tyg. ciąży.
 
reklama
Wszystkim życzę duzo zdróka na Nowy Rok...aby troski i zmartwienia nas omijały aby szczęście nam sprzyjało...aby był ten rok o stokroć lepszy od starego...i wogóle wszystkiego najlepszego....
Pozdrawiam serdecznie ......tym którzy będą "balowali"...szampanskiej i udanej imprezy.....
 
Witam was kochane mamusie,mam do was tylko jedno male putanko,kiedy wasze wczesniaki zaczely mowic?moj ma juz rok po skorygowaniu niecale 10 msc i nie mowi nic tylko piszczy i krzyczy po swojemu,duzo do niego mowimy i obserwujemy ale narazie nasz syn milczy...pozdrawiam.
 
Roczne dziecko jeszcze nie musi mowic.Kazde dziecko rozwija sie w indywidualny sposob.Moj synek jak mial 18 miesiecy mowil calymi zdaniami,A moje dziewczynki maja prawie 20 miesiecy(urodzily sie w 34 tyg ciazy-wedlug lekarzy 31/32)i tez mi za duzo nie mowia.Maja swoje ulubione wyrazy typu mama,tata,daj,am,nie,tak itd ktore dopiero teraz probuja skladac w proste zdania typu nie dam,mama tam,tata nie ma itd.
Zdarza sie ze jak im mowie zeby powiedzialy cos nowego to mowia,a czasami to nic nie chca powtarzac:-)
Teraz sa na etapie nauki mowienia swoich imion czyli Wiktoria i Klaudia i idzie im calkiem niezle:tak:
 
Adas MA 15 MIESIECY I MOWI 3 WYRAZY WG PSYCHOLOGA JEST Z MOWA NA ETAPIE 9-10MZ Macius zaczoł mowic dopiero jak miał 2,5 roku wczeniej mowił bardzo mało i trzeba sie go było domyslac
 
Witam was jeszcze raz mam jeszcze jedno pytanie,dwa dni temy wyszlismy z malym ze szpitala po zachlystowym zapaleniu pluc bylismy tam miesiac i tak dlugo nie byl rehabilitowany teraz mamy tez przerwe w rehabilitacji bo maly musi nabrac sil i dojsc do siebie,cwicze z nim metoda bobatha w domu tak jak na rehabilitacji ale chcialam zapytac czy mozecie mi polecic jakies jeszcze cwiczenia ktore moge sama wykonywac w domu?w ciagu tego msc moj syn bardzo znowu stanal w miejscu i trudno mu znowu ruszyc....moze znacie jakies fajne cwiczonka pozdrawiam!
 
Witaj:-)
Ja rowniez cwiczylam z dziewczynkami glownie w domu.Na rehabilitacje jezdzilysmy tak raz w miesiacu.Rehabilitantka nauczyla mnie Vojty i mialam robic sama ja w domu i szlo nawet super!!!Rehabilitantka byla zachwycona postepami dziewczynek.
Jesli chodzi o cwiczenia to jets ich duzo ale sa one trudne do opisania i zaleza glownie od etapu rozwoju na ktorym jest Twoj maly.
Ja mialam cwiczenia stymulujace i zachecajace do czegos co dziewczynki mialy sie nauczyc,jak rowniez niepozwalajace robic im czegos co umialy a nie powinny

Jak chcesz to pisz na priv lub na gg 4275378 moze uda mi sie cos podpowiedziec
Pozdrawiam
 
reklama
dziekuje za dorade i informacje..:)..sluchajcie mamusie ja juz pisalam na innym poscie ale nikt mi nie odpisal moze wy mi pomozecie,ze szpitala dostalam skierowanie do alergologa z malym na badanie pHmertii bo moj syn ma podejrzenie odplywu żołądkowo-przełykowego a w szpitalu mial badanie USG na refluks ale go wykluczyli wiec po co ta pHmertria?????? oprocz tego malemu wykazalo w wymazie glebokiego gardla bakterie e-coli,jestem przerazona tym wszystkim co to oznacza? czy to jest cos bardzo zlego?nasza lekarka twierdzi ze teraz wszystko mozna wyleczyc ale ja sie naprawde strasznie boje!!!!bardzo prosze o odpowiedz!
 
Do góry