reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

No właśnie trudniej dojść, który uczula :-D Przy różnych kosmetykach trzeba odstawiać po kolei - jeśli się okaże, że dopiero ostatni kosmetyk jest tym uczulającym, to trochę potrwa to sprawdzanie.

Widzę, że co mama, to inne zdanie...
 
reklama
dzięki gaaliyah - dopiszę do rzeczy jeszcze nie zakupionych :tak:
W domu może się nie przydadzą - mam zamiar trzymać kosz na balkonie, ale w "gościach" mogą faktycznie okazać sie pomocne ;-)
 
Jak kupuje pieluchy Happy to tam zawsze jest paczuszka z woreczkami, niewiem ile ale jakies 15 sztuk może, te mam w kieszonce jak gdzies sie wybieramy a w domu na pampersy z kupką mam sterte jednorazówek:tak:
 
dziewczynki, trochę dzisiaj posiedziałam sobie na bb ( zadek z lekka mnie boli:-D) i na podstawie tego, co przeczytałam sporządzam listę ( oczywiście do dyskusji)

do pielęgnacji pupy:
  • linomag ( ponoć najlepszy)
  • alantan
  • bephaten ( bardzo chwalony)
  • ziaja ( bardzo chwalona)
  • pentacrem ( podobny do sudocremu, ale tańszy i ma lepszą konsystencję)
  • bambino ( b.b. chwalony)
do całego ciałka:
  • oilatum ( dodajemy do kąpieli i wystarczy;b. b. chwalony)
  • oliwka linomag
  • Balnaum Intensiv
  • Emolium
  • oliwka Bambino
  • parafina ( dodajemy do kąpieli)
do główki (ciemieniucha):
  • oliwka Bambino
  • Olejuszka ( z serii Skarb Matki)
( nie stosować za często; stosować po kąpieli, rozczesać)

chusteczki do pupy:
  • Nivea Sensitive ( z misiami) ( prawie najwięcej pozytywnych opinii)
  • Bambino ( również b. polecane, minus: z opakowania wyciągają się trudno, po kilka sztuk)
  • Cleanic ( dobre, ale ...)
  • Pampers ( dobre, ale....)
krem na bliznę po cc: ( no to może nie dla dziecka....:baffled:)
  • Cepan
  • Contractubex ( chwalony)
proszek do prania:
  • dzidziuś
  • bobas
  • lovela
  • jelp
pieluchy:
  • pampers ( ogólnie b. dobre opinie)
  • rossmanowskie
  • tescowe ( seria fioletowa)
  • huggies ( ale seria flex, nie classic)
  • bella happy
 
Troszkę tylko zweryfikuję, jeśli ustawiacie się na serię kosmetyków to faktycznie linomag na pupę + oliwka do całego ciałka, nie trzeba wtedy kupować odzielnie oliwki na główkę, bo po pierwsze nie każde dziecko będzie miało ciemieniuchę( Karolka nie miała), a po drugie można ją zlikwidować nawet olejem słonecznikowym ( tak radziły sobie nasze babcie), więc oliwka linomagu spokojnie wystarczy, a można ją dodawać też do kąpieli i nie trzeba wtedy smarować maluszka po kąpieli.
Chusteczki- dla mnie ważne było, żeby były dobrze nawilżone, to że się łatwo wyjmują z pudełka,zazwyczaj oznacza, że są dość suche, a takie nie zmyją porządnie smółki która na początku się pojawia. Najlepiej przetestować kilka rodzai, macie jeszcze trochę czasu, a zawsze przydadzą się w samochodzie czy na spacerze, można zużyć samemu.
Cepan-strasznie śmierdzi cebulą, jest dobry ale śmierdzący, podobno pomaga też na rozstępy, janie miałam cc ale rozstępy spędzały mi sen z oczu, niestety jestem mało systematyczna.
Reszta według gustu i eksperymentów niestety, bo każdej mamie pasuje coś innego.
 
Oczywiscie w kwestii kosmetykow nadal jestem niezdecydowana :baffled:

galliyah - fajna lista ;-) Skoro bambino jest chwalony to mzoe po prostu kupie Bambino i tyle... Ale jesli chodzi o pupe to jest to ten "zwykly" krem tej firmy????? Ten w metalowym pudelku??? Czy musi byc jakis inny????

Jesli chodzi o kapiel to moze faktycznie jednak kupic to Oilatum skoro nie trzeba po nim juz dodatkowo natluszczac calego cialka? Ale moze skoro do kapieli bede ta firme uzywac to moze do pupy tez???? :confused: :confused: :confused:

chusteczki mam Pampers - jesli nie beda dobre to sama bede ich uzywac a Maluchowi kupie inne...


widze ze na Twojej liscie w ogole nie ma kosmetykow firmy Hipp, wiec czyzby nie byly dobre??? A juz zaczelam je brac pod uwage bo wachalam je dzis w sklepie...:eek:




Nigdy w zyciu zakup kosmetykow nie spedzal mi snu z powiek tak bardzo jak w tym przypadku... :-D
 
reklama
krupka a może się okazać, ze od razu trafię na ten, który uczula:-D ,ale masz racje, ze ile mam tyle opinii. same się przekonamy poźniej jak to wszystko wygląda w końcu mamy też mogą się mylić:-)


 
Do góry