reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzidziusiowe boleści

iwa - ja mialam podobny problem z Kaja. Zaczelo sie od poczaku drugiego miesiaca. Kaja caly czas odwracala glowke na prawo. Dlugo z tym walczylam, staralam sie z nia bawic i prowokowac aby sama obracala glowke w lewo, ciezko bylo, jak uspalam ja na lewym boczku z krzykami oczywiscie to ona po paru minutach na snie obracala sie w prawo.
Lekarka stwierdzila iz trzeba nad tym pracowac gdyz dzieci maja jeszcze miekkie glowki i mogla by miec splaszczona prawa strone jesli tylko na niej bedzie spala.
Tak wiec po cwiczokach po 3 tygodniach zauwazylam poprawe :-D
A teraz juz sama uklada sie na dwie strony.
 
reklama
Oskarek nasz kochany tak cierpi, biedaczek. Duzo zdrowka dla malego no i cierpliwosci dla maluszka. Trzymajcie sie Wiolciu:tak: :-)
 
Reamonn, a czy to były jakieś konkretne ćwiczenia, które pokazała ci lekarka, czy np. podczas zabawy prowokowałaś do odwracania główki?
 
Dziewczynki co zrobić, żeby dzidzia, polubiła pozycje na brzuszku, jak przewracam Mikołaja na brzuch to po 5 min. rozdziera się w krzyk, leżenie na brzuchu to dla niego prawdziwa udręka, może znacie jakieś sprawdzone sposoby?

Bedę wdzięczna. :tak: :-)
 
KASIULLLKA ,mój szkrab też nie chce na brzuchu ,zaraz się wścieka:wściekła/y: :wściekła/y::wściekła/y:

Najlepsze Wioletka z tego wszystkiego jest to, że jak Go położysz na pleckach, budzi się w nim mały cwaniaczek, z długo też na pleckach nie uleży, jest na etapie próbowania skłonu do siadu, chce już siadać, a najlepiej jakbym pozwoliła mu, z moją pomocą stać...skubany chce siadać...
 
Kasiulllka u nas to samo ,dzisiaj jak go karmiłąm marcheweczką ,to siedział w leżaczku i jeszcze głowę podnosił ,todałam mu pod główkę poduszkę -jasia:-) :-) :-) .Oj lecę ,bo wstał
 
Kasiulllka u nas to samo ,dzisiaj jak go karmiłąm marcheweczką ,to siedział w leżaczku i jeszcze głowę podnosił ,todałam mu pod główkę poduszkę -jasia:-) :-) :-) .Oj lecę ,bo wstał

Wiesz co Wioletka, z tym leżaczkiem to chyba w naszych przypadkach poroniony pomysł, myślałam że będzie nu lepiej bedzie szcześliwy, ale zamiast cieszyć się, z faktu pół leżenia na leżaku, on i główkę i nóżki zadziera do góry, robi taką kołyskę...momentami jestem tak na niego wkurzona...:wściekła/y: no i oczywiście sama na siebie...:wściekła/y: że skusiłam się na ten leżaczek...bo zamiast sobie ulżyć to jest jeszcze gorzej...muszę Go brać z leżaczka najlepiej odrazu na ręce, a o moim kręgosłupie już nie wspomnę...:-) :tak:
 
Olu , gdzieś czytałam, że twój Oliś ma asymetrię i nie lubi odwracać się w lewą stronę. Mój Szymek ma to samo. Nie wiem, czy jest moje zaniedbanie, bo może za mało leżał na lewej stronie, czy to rzeczywiście jakiś przykurcz. Czy byłaś Olu ze swoim skarbem z tym u neurologa? Bo ja chyba pójdę. Za bardzo mnie to dręczy.
U neurologa nie byłam,ale za to w poradni rehabilitacyjnej,ta asymetria musże przyznać jakoś się wyrównała,teraz już raczej nie widzę róznicy,Oliwier kręci główką na wszystkie strony,ale pani doktor poleciła dużo układac na brzuszku i układac przedramionka równo żeby się podpierał na obu ,pokazywac mu zabawki po lewej stronie i żeby dziecko po prawej stronie w łózeczku miało ścianę a pokój po lewej,to samo z zabawkami-wszystkie niech ma po lewej stronie łózeczka,poza tym robimy takiećwiczonko: łapię prawą ręką za lewy bark dziecka,lekko dociskam do podłoża,jednoczesnie zakładam sobie na zgięcie łokcia prawą nózkę malego i delikatnie go zmuszam do obrócenia się na bok na lewą stronę,jesli główka nie idzie równo z ciałem tylko malec ją zostawia na wprost to lekko dotykam jej łokciem swojej lewej ręki,zeby była w jedej linii z ciałem,potem to samo na druga stronę,ale jesli synek ma klopot z lewą stroną to cześciej rób własnie na tą stronę,naprawdę pomaga! wiem,że to skomplikowanie brzmi ale spróbuj tak jak opisałam,krok po kroku.Powodzenia!
 
reklama
Wioluś,buziaczki dla Oskarka,biedniutki z tą alergią jest:-(
Mój Oliwcio znów nie robi 3 dni kupki,od pamietnego osrakania ani sladu kupy:eek: Chyba znów dam mu Lakcid...
martag,spróbuj synka czymś zabawiac jak lezy na brzuszku,stawiaj przed nim zabawki,albo np duże lusterko,może sie zainteresuje,mój Olis się wstydzi i smieje jak ogląda w lustrze dzidziusia;-) :-D
 
Do góry