reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysplazja szyjki macicy - konizacja elektropetlą

reklama
@doma212507 miałam zabieg dokładnie 9 lutego 2022 😊 tego samego dnia wyszłam do domu, chociaż w szpitalu musiałam się stawić dzień wcześniej bo wpisane było, że to operacja. Sam zabieg super, szybko mnie uśpili więc niewiele wiem, ale po zabiegu przyszla Pani doktor powiedziała co robiła i że pobrała bardzo mały wycinek właśnie z uwagi na to, że nie rodziłam 😃
Po 4-6 tygodniach miałam się pokazać na kontrolę i tak też zrobiłam. U mnie goiło się bardzo ładnie, po **** a 4 tygodniach dostałam takie globulki z kwasem hialuronowym (chyba) na szynka regenerację i później wizyta kontrolna i pozwolenie na staranie się o dziecko. W ciążę zaszłam w kwietniu, niestety nie udało się donosić. W lipcu zaszłam po raz kolejny i obecnie 14 tydzień skończony 😊

Sama konizacja elektropetla nie jest straszna, kwestia tego jak dużo trzeba wyciąć ta pętla bo jeśli zmiana nie jest duża to i szyjka będzie później w bardzo dobrej kondycji 🙂 im szybciej zdecydujecie z lekarzem o zabiegu tym lepiej. Po samej konizacji trzeba się oszczędzać, nie dźwigać, nie ćwiczyć i nie współżyć ok 6 tygodni
Dziękuję Ci tak szybką odpowiedź. Dobrze słyszeć że jest szansa na ciążę, chodź ja jeszcze nie mam pojęcia jaka zmiana u mnie jest. Muszę szybko umówić się z Panią Doktor bo chce to już mieć za sobą. Cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze. Też masz HPV?
 
Hejka ja miałam w piątek konizację ale chirurgiczna. Pytałam czy nie lepiej pętla. Lekarz mówił że wtedy może się spalić tkanka i będzie trudniejsza do oceny. Wyciął mi w kształcie małego stożka. Mówiłam mu że chce mieć jeszcze dziecko. U mnie to trudna sytuacja. Jestem po cesarce i mam silną niewydolność szyjki macicy. 17 listopada idę po odbiór wyniku histopatologicznego. Ja z wycinków miałam cin 1/cin 2. Dużo zależy też od tego gdzie ta zmiana jest umiejscowiona. Ja się zastanawiam czy w ogóle da się pozbyć tego HPV. Podobno organizm sam może zwalczyć ale czy to prawda🤔 w każdym razie nie martw się im szybciej pójdziesz tym będzie mniej do wycięcia 🙂
 
Hejka ja miałam w piątek konizację ale chirurgiczna. Pytałam czy nie lepiej pętla. Lekarz mówił że wtedy może się spalić tkanka i będzie trudniejsza do oceny. Wyciął mi w kształcie małego stożka. Mówiłam mu że chce mieć jeszcze dziecko. U mnie to trudna sytuacja. Jestem po cesarce i mam silną niewydolność szyjki macicy. 17 listopada idę po odbiór wyniku histopatologicznego. Ja z wycinków miałam cin 1/cin 2. Dużo zależy też od tego gdzie ta zmiana jest umiejscowiona. Ja się zastanawiam czy w ogóle da się pozbyć tego HPV. Podobno organizm sam może zwalczyć ale czy to prawda🤔 w każdym razie nie martw się im szybciej pójdziesz tym będzie mniej do wycięcia 🙂
Z tego co kiedyś czytałam to tak można i niby dużo osób się go pozbyło i zawsze miałam przeświadczenie że jakoś mi się nie udało byłam w tym małym % że ze mną został. Ja w 2009 byłam szczepiona mimo wszystko bo stwierdzili że mi nie zaszkodzi a może pomóc. Już dzwoniłam do przechodni o szybką konsultację. Gdyby nie dziecko mogłabym zgodzić się na wycięcie wszystkie co jest możliwe ale chciałabym móc urodzić jeszcze dziecko 😓
 
Z tego co kiedyś czytałam to tak można i niby dużo osób się go pozbyło i zawsze miałam przeświadczenie że jakoś mi się nie udało byłam w tym małym % że ze mną został. Ja w 2009 byłam szczepiona mimo wszystko bo stwierdzili że mi nie zaszkodzi a może pomóc. Już dzwoniłam do przechodni o szybką konsultację. Gdyby nie dziecko mogłabym zgodzić się na wycięcie wszystkie co jest możliwe ale chciałabym móc urodzić jeszcze dziecko 😓
Na pewno będziesz mogła idź szybko i wytną niewiele 🙂 no powiem Ci że coraz więcej jest tych przypadków kobiet z cinami. W tym szpitalu co mi robili to jest bardzo częsty zabieg
 
Dziękuję Ci tak szybką odpowiedź. Dobrze słyszeć że jest szansa na ciążę, chodź ja jeszcze nie mam pojęcia jaka zmiana u mnie jest. Muszę szybko umówić się z Panią Doktor bo chce to już mieć za sobą. Cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze. Też masz HPV?
Nie, ja nie mam HPV u mnie była inna zmiana, histopatologicznie bez zarzutu. Jednak nie wiadomo było co to jest i profilaktycznie lekarze (konsultowałam z kilkoma) zalecili wyciąć przed planowaną ciążą.
Nie żałuję zabiegu, nie wiem jak by to teraz wyglądało jakobym się nie zdecydowała na konizacje
 
Nie, ja nie mam HPV u mnie była inna zmiana, histopatologicznie bez zarzutu. Jednak nie wiadomo było co to jest i profilaktycznie lekarze (konsultowałam z kilkoma) zalecili wyciąć przed planowaną ciążą.
Nie żałuję zabiegu, nie wiem jak by to teraz wyglądało jakobym się nie zdecydowała na konizacje
O kurcze to można to mieć bez HPV? To nawet nie wiedziałam. Ale co miałaś na tym wycinku napisane? Bo ja cin1 cin 2 i białk dodatkie
 
O kurcze to można to mieć bez HPV? To nawet nie wiedziałam. Ale co miałaś na tym wycinku napisane? Bo ja cin1 cin 2 i białk dodatkie
No ja właśnie mam dylemat jeśli chodzi o ten zabieg jeśli oczywiście zostanie mi zlecony. Opinie są podzielone ja mam HPV 16 więc nie ciekawie. Na poniedziałek mam wizytę u mojej Pani Doktor to będę wiedzieć.
 
O kurcze to można to mieć bez HPV? To nawet nie wiedziałam. Ale co miałaś na tym wycinku napisane? Bo ja cin1 cin 2 i białk dodatkie
Widocznie można 😅
Nie pamiętam co tam było napisane jeśli mam być szczera. Wyniki histopatologii miałam w połowie marca lekarz powiedział, że jest dobrze, więc uznałam ten temat za zakończony. Później skoncentrowałam się na ciążach 🙂
 
reklama
No ja właśnie mam dylemat jeśli chodzi o ten zabieg jeśli oczywiście zostanie mi zlecony. Opinie są podzielone ja mam HPV 16 więc nie ciekawie. Na poniedziałek mam wizytę u mojej Pani Doktor to będę wiedzieć.
To musisz zrobić jak już jest cin 2 tego niestety nie da się uniknąć
 
Do góry