reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dyskusje na tematy ciężkiego kalibru ;o)

Zjadę trochę z tematu bo teraz i mnie zdenerwowałaś tym stwierdzeniem.
Całą ciążę mówiłam lekarzowi, że coś jest nie tak, to samo mowiłam przy porodzie. A oni wszyscy jak jeden Bóg - ŻE TO WSZYSTKO JEST NORMALNE... i co ? Okazało się, że mam nowotwór złośliwy szyjki - guza 5,5cm na 2,5cm - przecież nie urósł mi w miesiąc po porodzie, nie?

A wracając do sprawy - to ja do tej metody zapłodnienia nic nie mam, i cieszę się, że medycyna poszła do przodu i pomaga ludziom, którzy nie mogą mieć dzieci...

No ręce opadają jak czytam co piszesz

Ty to akurat przypadek w drugą stroną. Nie napisałam, że lekarze zawsze mają racje - właściwie to poznałam takich, ze strach się bać. Ale mi chodziło coś innego - chodziło mi o procedury, o to, że w momencie kiedy poddawana jesteś badaniu to apropos tego badania, zabiegu, procedury lekarz nie mówi Ci o wszystkim.
Tak z tego tematu, to na przykład lekarz każe Ci zrobić cytologię i na jej podstawie ocenia Twoje zdrowie - ale w Polsce te badania są tak wykonywane, że poziom błędu jest olbrzymi.Powie Ci to ktoś?że to badanie często lekarze źle pobierają?
 
Ostatnia edycja:
reklama
to na przykład lekarz każe Ci zrobić cytologię i na jej podstawie ocenia Twoje zdrowie - ale w Polsce te badania są tak wykonywane, że poziom błędu jest olbrzymi.Powie Ci to ktoś?że to badanie często lekarze źle pobierają?

Możliwe, tylko co roku inny lekarz pobierał mi cytologię. Nie chce już o tym mówić, bo to żenada. Z drugiej strony guz często siedzi głęboko, i zwykła cytologia może go nie wykryć. Pewnie wykryje dopiero po kilku latach, ale to już wtedy rak zje człowieka żywcem. Ja mam to szczęście, że lekarz zauważył, że coś jest nie tak, bo objawów nie miałam żadnych

Ale nie rozumiem jednej rzeczy - jak miałam CC to lekarze nie widzieli guza na szyjce??
 
No właśnie, ja też jestem w szoku z tym guzem - kurcze, przecież miałaś i cytologię i usg, jak mogli nie zauważyć??

A wydawałoby się, że kobieta w ciąży jest pod kontrolą, jak nigdy :no:
 
Możliwe, tylko co roku inny lekarz pobierał mi cytologię. Nie chce już o tym mówić, bo to żenada. Z drugiej strony guz często siedzi głęboko, i zwykła cytologia może go nie wykryć. Pewnie wykryje dopiero po kilku latach, ale to już wtedy rak zje człowieka żywcem. Ja mam to szczęście, że lekarz zauważył, że coś jest nie tak, bo objawów nie miałam żadnych

Ale nie rozumiem jednej rzeczy - jak miałam CC to lekarze nie widzieli guza na szyjce??

Moim zdaniem powinni, szczególnie biorąc pod uwagę rozmiar Twojego guza...
 
mysiaczek, a y\myślisz,że jakby kobieta wiedziała wszystko (cyt:w żadnym szpitalu i na żadnym oddziale pacjentowi nie mówi się wszystkiego.....pacjent nigdy nie będzie wiedział wszystkiego zabiegu, badaniu)to by się nie poddała takiemu zabiegowi? Pragnienia posiadania dziecka nie da się porównać do żadnego innego uczucia i potrzeby i sądzę że to bi nie uchroniło żadnej kobiety zdecydowanej na taki zabieg,żeby od niego odstąpić. (Chociaż wydaje mi się,że tych czasach kobiety są odpowiednio informowane)
Powiedz szczerze gdybyś nie mogła mieć dzieci a instynkt macierzyński nie dawałby spokoju,in vitro byłoby jedyną szansą, miałabyś na koncie wolne środki nie poddałabyś sie zabiegowi? Jeżeli powiesz ,że nie to ja nie uwierzę.......
 
misaczek

No prosze cos ty moga ciekawego napisac .... poproszono cie o medyczne argumenty a ty co z ... z opowistka z wykladow wyskoczylas :-D:-D:-D:-D:-D i do tego nie uwarznie tej opowiastki sluchalas skoro takie bzdury piszesz. kolejny post i dalej brak medycznych argumentow .No ale coz tego mozna bylo sie spodziewac. na co liczylas na oklaski za glupote:-D:-D:-D
Wiesz co idz i popartz przez chwile na swoje dziecko po czym je przytul a potem powiedz do uszka , ze dziekujesz bogu ze mozesz je tuli i powiedz rowniez ze gdybys nie mogla miec dzieci to ono bylo by tylko marzeniem.
Dziewucho jesli daruj juz sobie swoje madrosci bo sie osmieszasz. Doprawdy wszyscy twoji pacjeci maja przej...ne.
A i jeszcze jedno MILCZ JUZ i zmien forum:tak: tu furrory nie zrobilas. SZKODA MI CIEBIE JESTES ZALOSNA
 
Może wykaż się odrobiną kultury?


a do Viola Pop - a myślisz na prawdę, że nie ma kobiet, które nie zdecydowały by się na tą metodę z przekonania? to znaczy będące przeciw niej? wiesz, ja opisałam pewne powody, ale są osoby mające więcej, religijne przesłanki...uważasz, że takie osoby, też zdecydują się na tą metodę?
 
Mysiaczek nie tylko tak uważam ale znam taką osobę,jest bardzo religijna i kiedyś była przeciw ale po tym jak 6 lat się leczyła i codziennie prosiła Boga żeby się udało,żeby mogła być w ciąży i urodzić dziecko zmieniła zdanie i poddała się zabiegowi,ma śliczną 4 letnią córeczkę i cały czas chodzi do kościoła z tym że teraz dziękuje Bogu za Kornelkę.
 
dziewczyny ja mysle ze trzeba wyluzowac. Przeciez mialo byc kulturalnie a jest....same widzicie jak. Przeciez nie musimy sie zgadzac i gadac jednym glosem zeby sie lubic. Mysiaczek wyrazila swoj poglad czy musi przez to ze ma takie zdanie a nie inne obrywaac po uszach. Gkvip pojechalas po niej po calosci,za co za to ze napisala co mysli? Jej prawo przeciezz nie musi myslec tak jak ty.

tez jestem za kulturalna wymiana zdan, ale nie dziwie sie, ze gkvip zareagoawala tak emocjonalnie. Moze gdyby nie pisala na goraco uzylaby innych slow. Jednakze duzo tu pada stwierdzen , ktore nie sa prawdziwe....ot , gdzies zaslyszane, przeczytane, powtorzone po innych, niesprawdzone...mnie to bardzo wkurza.
I nie chodzi o odmienne zdanie, tylko wlasnie nie majac pojecia, doswiadczenia wiele osob sie wypowiada i potem powstaja niestworzone teorie i tak po nitce do klebka slyszymy potem o mordowaniu zarodkow :szok::angry::growl:
 
Ostatnia edycja:
reklama
a do Viola Pop - a myślisz na prawdę, że nie ma kobiet, które nie zdecydowały by się na tą metodę z przekonania? to znaczy będące przeciw niej? wiesz, ja opisałam pewne powody, ale są osoby mające więcej, religijne przesłanki...uważasz, że takie osoby, też zdecydują się na tą metodę?

uwazam, ze kobieta, ktora ma instynkt macierzynski i calym jej pragnieniem, marzeniem jest chęc posiadania dziecka..zrobi wszystko, da sobie obciac nawet rekę.
 

Podobne tematy

Do góry