reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Mam pytanie do Was.
Rubens ulewa- nie ciagle, zwykle po jedzeniu. Nie jest to normalne ulewanie, ale tak jakby sie przejadl. Ulewa takim mlekiem czystym albo na zolto.
Zastanawiam sie czy to nie jest jakis refluks czy cos tego typu, chociaz z drugiej strony jest bardzo lapczywy, dojada ciagle itd... Chyba, ze to marchewka ktora nadal jem codziennie...
 
Harsh mi babki w szpitalu mowiły ze jak ulewa czystym pokarmem(jasnym bez grudek) to jest przejedzony(to raczej plucie niz ulewanie) a takim przetrawionym z grudkami to ulewanie.Ponoc wiele takich maluchow ma refluks.
 
Mam pytanie do Was.
Rubens ulewa- nie ciagle, zwykle po jedzeniu. Nie jest to normalne ulewanie, ale tak jakby sie przejadl. Ulewa takim mlekiem czystym albo na zolto.
Zastanawiam sie czy to nie jest jakis refluks czy cos tego typu, chociaz z drugiej strony jest bardzo lapczywy, dojada ciagle itd... Chyba, ze to marchewka ktora nadal jem codziennie...
Harsz - poczatkowo zwieracz przełyku może słabo trzymać i stąd ulewanie. Musi dojrzeć:) Jęsli przybiera na wadze nic się z tym nie robi po za czekaniem. Kładź tez małego pod kątem 30 stopni w łóżeczku po jedzeniu, a nie na zupełnie płasko, też trochę powinno pomóc. A jesli je łapczywie to zawsze łyka trochę powietrza i wtedy też łatwiej się ulewa
 
Malina własnie tego szukam w internecie;)Gosce na brudce wyszły takie krosteczki,podobne do tych zmian hormonalnych ale tak sie boje czy to nie alergia bo one sa od wczoraj w tym samym miejscu a tamte znikały,hmmm
 
Mam pytanie do Was.
Rubens ulewa- nie ciagle, zwykle po jedzeniu. Nie jest to normalne ulewanie, ale tak jakby sie przejadl. Ulewa takim mlekiem czystym albo na zolto.
Zastanawiam sie czy to nie jest jakis refluks czy cos tego typu, chociaz z drugiej strony jest bardzo lapczywy, dojada ciagle itd... Chyba, ze to marchewka ktora nadal jem codziennie...
Harsh - Zosia też ulewa i ma nakaz leżenia na klinie, też ulewa takim świeżym mleczkiem...
a marchewka jej szkodzila, więc już nie jem w takiej ilości jak na początku ;) i kto by podejrzewał karotkę ;p heh

A przybrała nieźle /dziś położna ważyła/ urodziła się 3300g, 1 doba 3120g, 2 doba 2940g, a dziś po 11 dniach 3590g!!!

Ola
- Zosia ma rumień i powiedzieli, że to wskaźnik alergii - ma też pęcherzyki na czole i główce, tam gdzie miała zostawione dużo mazi płodowej i powoli to schodzi, ale powoli. Kąpiemy i przemywamy to oilatum, niczym innym nie smarujemy. Dziś położna sprawdzała i wykluczyła potówki.


czy waszym maluszkom tez tak strasznie schodzi skóra? Mojej wszędzie gdzie ma szwy /przy mankietach, szyi, od skarpetek, pieluszki/ schodzi i pęka skórka. Tylko buzia nie jest mega sucha. Pomimo oilatum.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pastelka Emilce tez bardzo schodzi skorka z brzuszka i nozek i krostki tez mam trudno mi okreslic jakiego typu sa te krostki ale w pt mamy pediatre ;-)
 
Do góry