reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

Ale amh też nie do końca pokazuje jakość, a bardziej ilość. Wysokie amh nie zawsze oznacza dobrą jakość komórek. Ale pogadam jutro z tą lekarką jeszcze i podzielę się z Wami tym co mi powie na ten temat.
Tak, AMH co do ilości, nie jakości. Ale, jeśli dobrze zrozumiałam, powodzenie in vitro jest zdaniem tego lekarza zależne od zachowania zdolności do własnych owulacji. No a przy AMH=0, do owu nie dochodzi i jajniki nie funkcjonują. Przy niskim AMH z kolei wiadomo, że trzeba się spieszyć ze stymulacją itd.
 
reklama
Betty White Drinking GIF
Drunk That 70S Show GIF by PeacockTV
 
Co w takim razie poprawia jakość jajeczek, oprócz unormowania hormonów? Są jakieś suple?
Słyszałam o inozytolu, witamina C podobno ma wpływ, NAC?
 
No ok, tylko co chcesz przez to powiedzieć? Bo ja kojarzę jedynie, że nie da się podnieść AMH, np. suplami czy dietą. Są przypadki dziewczyn, które AMH mają, np. na poziomie mniej niż 1 i chciałyby to jakoś podnieść lekami itp., ale podobno na tę chwilę nie da się tego skutecznie zrobić.
To, że AMH jest patologicznie wysokie w przypadku choroby, to jednak coś innego, do czego nikt nie chce zmierzać
Mam na myśli, że nie można patrzeć na opisaną sytuację przez pryzmat, że komuś wzrosło AMH. Bo ten wzrost nie jest normalny tylko wynikający z choroby. Jeśli ktoś nie ma PCOS to można próbować podnieść AMH jakimiś suplami czy czymś ale to raczej ciężki temat. Natomiast przy tego typu zaburzeniach hormonalnych skoki AMH, jakiekolwiek by nie były, są sprawą normalną.
 
reklama
Co w takim razie poprawia jakość jajeczek, oprócz unormowania hormonów? Są jakieś suple?
Słyszałam o inozytolu, witamina C podobno ma wpływ, NAC?
Unormowanie hormonów to kluczowa sprawa i niełatwa.
Poza wymienionymi przez Ciebie kluczowa jest dieta (ponoć - jestem w trakcie testowania ;) ). Podobno u niektórych kobiet z PCOS udało się wyregulować hormony dietą po 2-3 latach.
 
Do góry