reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Frezja bo to komstyk naturalny bez konserwantów z firmy atw krem z żywym srebrem, teraz to uzywam wszystkiego bez chemii, też na rozstepy i cellulit (dobrze napisałam?)choc na rozstepy uzywam tez ziaji z lini dla mam, ale jednak boje sie tej chemii wszędzie jej pełno w żarciu, kosmetykach...

a zauważyłam, że te bez chemii mi tak porów nie zatykają i skóra ładniejsza i szybciej sie goi (całe szczescie bo moje stany ropne bolały...i to bardzo) a ten naturalny kosmetyk pomógł- co w szoku byłam bo działa jak antybiotyk bez szkody dla organizmu i dziecka
 
reklama
Właśnie odkryłam u siebie hemoroidy:-( najpierw miałam mega mdłości, potem zaparcia, niedawno dowiedziałam się o jakiejś infekcji, a teraz jeszcze i to:sad: zaczynam myśleć, że może za mało o siebie dbam...a przecież miałam wrażenie, że odkąd dowiedziałam się o ciąży dbam bardziej no...:-(

Hemoroidy to normalna i częsta przypadłość w ciąży, tylko o tym się nie mówi i nie pisze, bo to wstydliwy temat. W pierwszej ciąży też niestety miałam. Mój gin przepisał mi łagodne czopki ziołowe - Hemorectal. Można je kupić bez recepty. Pamiętam, że bardzo mi pomogły. Można brać bez obaw.
 
Hemoroidy to normalna i częsta przypadłość w ciąży, tylko o tym się nie mówi i nie pisze, bo to wstydliwy temat. W pierwszej ciąży też niestety miałam. Mój gin przepisał mi łagodne czopki ziołowe - Hemorectal. Można je kupić bez recepty. Pamiętam, że bardzo mi pomogły. Można brać bez obaw.

Dzięki wielkie Mandarynko! Bo naprawdę mnie to zmartwiło...a fakt faktem o tym się nie mówi, a chyba jednak powinno- to taka sama dolegliwość ciążowa jak inne.
 
Ciąża przyczyną hemoroidów u kobiet

U kobiet – podczas ciąży - zastój krwi w krążeniu żylnym miednicy i kończyn dolnych może przyczynić się powstania krwawiących żylaków odbytu. Również parcie porodowe powoduje zaciskanie znajdujących się tam naczyń krwionośnych, co utrudnia odpływ krwi. Powstałe podczas porodu guzki krwawnicze mogą być bardzo bolesne i utrudniać wypróżnienie.

ROZPOZNANIE HEMOROIDÓW

Jak rozpoznać czy grożą mi hemoroidy ?

Ważnym objawem sygnalizującym początek choroby jest pojawienie się krwi po normalnym wypróżnieniu. Chociaż może też być wywołane nowotworem odbytu lub jelita grubego, szczeliną odbytu, itp. - stąd należy się bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Same hemoroidy nie bolą – wywołują świąd. Ból hemoroidów występuje na ogół przy współistniejącym stanie zapalnym, współistniejącej szczelinie odbytu, lub zmianach zakrzepowych. Chociaż może być też wywołany tzw. szczeliną odbytu, lub ropniem. (W przypadku, gdy głównymi dolegliwościami pacjenta są bóle, należy wykluczyć inne jego przyczyny m.in.: ropień, przetokę, zakażenie gruczołów odbytowych). Swędzenie może być również wywołane zaniedbaniami higienicznymi, zakażeniem pasożytami. Z różnorodności objawów najgroźniejsza jest krew w stolcu, na papierze toaletowym lub krwawienie z odbytu. Związane z tym podejrzenie raka odbytnicy powinno być poddane dokładnej diagnozie onkologicznej, pomimo, że w 90% tego typu objaw jest wywoływany przez tzw. guzy krwawnicze, czyli krwawienia towarzyszące hemoroidom. Potrzebna jest więc lekarska diagnostyka odbytnicy.

Narząd nadużywany - choruje

Problemy zdrowotne zaczynają się zwykle wraz z zaparciami i spowodowanym tym nadmiernym napełnieniem krwią splotu żylnego odbytu. Wówczas odruchowe sprężyste napełnianie krwią żylaków odbytu jest dodatkowym bodźcem wspomagającym wypróżnienie. Z tego powodu narząd ten jest często świadomie nadużywany dla wspomagania wypróżnień i w tych szczególnych warunkach może ulec uszkodzeniom chorobowym. Zmiany chorobowe są nazwane żylakami odbytu, guzami krwawniczymi lub potocznie hemoroidami.

Przyczyna hemoroidów - zaparcie spowodowane ubogoresztkową dietą

Gdy dotyka nas zaparcie - „naprężamy się”, mając nadzieję wspomóc wypróżnienie przy pomocy obficie wypełnionego krwią splotu tętniczo-naczyniowego odbytu. Zapominamy jednak o przyczynie zaparcia - pokarmach bez substancji balastowych – tj. pozbawionych włóknika roślinnego z niestrawnej celulozy. Włóknik roślinny absorbuje wodę, zapewniając półpłynność masie kałowej. Dzięki półpłynności i skurczom jelita grubego, w którym formułuje się stolec (tzw. perystaltyce) unika się zaparć - masa kałowa jest przez odbytnicę i odbyt bezboleśnie wydalana na zewnątrz. Dieta bez włóknika powoduje szybkie odwodnienie stolca i unieruchomienie zaschłej masy kałowej w jelicie grubym. Odwodniony stolec jak korek hamuje wypróżnienie. Wówczas sprężyste napełnianie krwią żylaków odbytu staje się niezbędnym dodatkowym bodźcem i wspomaganiem wypróżnień.

Mechanizm uszkodzeń splotu naczyniowego odbytu

Wiemy już, że bezpośrednim sprawcą choroby zwanej hemoroidami jest długotrwałe i silne parcie na stolec. Parcie takie powoduje wypełnienie splotu naczyniowego odbytu krwią tętniczą pod zbyt dużym ciśnieniem. Taki stan wywołujemy często sami w czasie zaparcia „natężając się” przy oddawaniu odwodnionego stolca. Wskutek tego wysiłku nadmiernie wypełnione krwią naczynia krwionośne mogą ulec „wyrwaniu z podłoża” tkankowego, które dotąd je stabilnie utrzymywało. Nadmierne wysuniecie się z podłoża (lub wręcz wypadnięcie żylaków odbytu) może je uszkodzić tak dalece, że tworzą się krwawiące guzy, które schodzą ku dołowi, w strefę bardzo wrażliwego kanału odbytu. Duże guzy krwawnicze pociągają za sobą ku dołowi błonę śluzową, która pozostając na zewnątrz jelita podlega stałemu drażnieniu i reaguje na to śluzową wydzieliną.
 
dziewczyny, czy Wasze piersi też już przeciekają? ;-) ja jakieś 3 tygodnie temu zauważyłam krople na koszulce w okolicach lewej piersi, teraz to już są wyraźne plamy i jak przystało na początkującą ciężarówkę, zamartwiam się przeokropnie :zawstydzona/y: bo czy to nie za wcześnie?? no i dlaczego z lewej piersi mi leci jak z kranu a prawa tylko raz na kilka dni "wyda" jakąś kropelkę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ma Lea to normalna dolegliwość ciążowa. Nie chcę cię martwić ale mojej przyjaciółce jak się zaczęła siara sączyć we wczesnej ciąży to sączyła do porodu :sorry2:

Ja miałam poprzednio te wstrętne hemoroidy, a najgorsze było to jak mi guzek wyskoczył na wierzch przy porodzie- ból krocza to w porównaniu do tego bólu nic:no:
 
Do góry