reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dodatkowe kilogramy - jak tam u Was dziewczyny?

reklama
Niestety te końcowe 3 miesiace najwiecej sie przybiera na wadze więc pewnie jeszcze jakieś 10kg na plusie mnie czekam. Przy poprzednich ciążach w całym okresie prztyłam po 14 i15kg więc sie łudzę że i tym razem nie będzie za dużo na plusie, ale wiadomo każda ziąża jest inna

Co do piersi to mi aaardzo urosły w obwodzie też kupiłam większe o 5cm ale same piersi to ze 3 rozmiary większe a do tego takie bardzo bardzo płne
 
moze komuś sie przyda :-)


Dieta w ciąży


Prawidłowe odżywianie w ciąży to bardzo ważna sprawa, gdyż zapewnia dobre samopoczucie i zdrowie, a przede wszystkim gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka. Należy uświadomić sobie jeszcze jeden ważny aspekt stosujemy dietę dla dwojga, a nie za dwoje!


Warto dbać o prawidłowy, nienadmierny wzrost wagi podczas ciąży.
Podręcznikowo jest to od 8-13kg. Małe odchylenia są także akceptowalne, bo każda kobieta jest inna i wyjątkowa:)


Zapotrzebowanie kaloryczne kobiety ciężarnej wzrasta dopiero po 3 miesiącach i jest to wzrost o około 300kcal, a po kolejnym trymestrze do 600kcal. 600kcal to około 1/4 tego co w normalnym stanie fizjologicznym kobieta w wieku rozrodczym potrzebuje.


A więc: nie jemy podwójnej ilości tylko o czwartą cześć więcej :)
Każdy dodatkowy kilogram nagromadzony podczas ciąży nie jest łatwy do zrzucenia.
Oczywiście nie znaczy to, że należy się głodzić podczas ciąży aby tylko zmieścić się w
granicach ustalonych w podręczniku!!

Wszystko zależy od stanu zdrowia i sposobu racjonalnego żywienia.

Urozmaicenie:

Dieta powinna być różnorodna - zarówno na przestrzeni tygodnia, jak i w ramach każdego dnia. Urozmaicając posiłki w tygodniu, zadbaj, aby nie powtarzać tych samych potraw w ciągu dnia.
Planując dania obiadowe pamiętaj aby:


  • 2 razy w tygodniu w menu pojawiła się dobrej jakości ryba,
  • 1-2 razy danie z mięsem,
  • 2 razy warto skorzystać z nasion roślin strączkowych.
W ciągu dnia
Należy spożywać produkty z różnych grup: przynajmniej 3 razy warzywa, 3 razy produkty zbożowe, 1-2 razy owoce. Przynajmniej 3 razy nabiał i 1 raz produkty będące źródłami białka: ryby, mięso, jaja lub nasiona roślin strączkowych. W ramach 1 posiłku staraj się pamiętać, aby każdemu daniu towarzyszyło jakieś warzywo.
 
reklama
Dziewczynki szalejecie :) nie ma co się stresować bo każda idzie w swoim tempie :) wy się wkurzacie że za dużo na plusie a ja mam nerwa że dalej na minusie....w pierwszej ciąży na tym etapie już miałam wyrównane...acteraz - 1,kg jeszcze. Trochę mnie to martwi...no ale ja sporo zrzuciłam przez toaletowe modlitwy....:( właśnie zajadam bobik och będzie się działo ;)
 
Do góry