reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobra ksiazka dla nastolatka

reklama
Z bibliotekami w sumie różnie bywa. Czasem wcale nie są Panie takie chętne do zaproponowania czegoś, bądź pewnych gatunków w ogóle nie znają. Zaliczyłabym do nich fantastykę własnie ;)

Od siebie mogę polecić Świat Dysku Terry Terrego Pratchetta, Hobbita Tolkiena, Opowieści z Narnii Lewisa - jeśli chodzi o klasykę.
Z nowszych nie jestem bardzo na bieżąco, ale np. Gdzie niebo mieni się czerwienią - miła książka w zimowym klimacie co przy obecnych mrozach pasuje jak ulał :)
 
Z bibliotekami w sumie różnie bywa. Czasem wcale nie są Panie takie chętne do zaproponowania czegoś, bądź pewnych gatunków w ogóle nie znają. Zaliczyłabym do nich fantastykę własnie ;)
Grunt żeby trafić na chętną do pomocy. Ja miałam przyjemność poznawać książki, kiedy w bibliotece pracowały dwie kobiety, które nawet jeśli nie znały dogłębnie katalogu, to wiedziały chociaż, które książki są w miarę nowe i które czytelnicy sobie chwalą. Ważne też żeby biblioteka była dobrze zaopatrzona.

Cytrysia, a ja poleciłabym stronę Link do: Lubimy Czytać - książki, recenzje, rekomendacje oraz wirtualna biblioteczka. tam syn może poszperać sobie w gatunkach literackich jakie go interesują, wyszukać książki, spisać co go interesuje. Sama korzystam, kiedy szukam czegoś nowego :)
 
No w naszej bibliotece Panie sa mile, niestety nie za bardzo zanaja sie na tym gatunku:) a my szkamy troche po omacku, stad moje pytanie.
Klesyda , a Ty czytalas te ksiazke "Gdzie niebo mieni sie czerwienia"? Mlody cos mi chyba ostatnio wspominal o niej, ze gdzies w ksiegarni wpadla mu w oko.
 
Grunt żeby trafić na chętną do pomocy. Ja miałam przyjemność poznawać książki, kiedy w bibliotece pracowały dwie kobiety, które nawet jeśli nie znały dogłębnie katalogu, to wiedziały chociaż, które książki są w miarę nowe i które czytelnicy sobie chwalą. Ważne też żeby biblioteka była dobrze zaopatrzona.

Myślałam przede wszystkim o sytuacji kiedy oczekujemy jakiegoś konkretnego polecenia. Niemal zawsze jednak Panie w bibliotece są pomocne i miłe.

No w naszej bibliotece Panie sa mile, niestety nie za bardzo zanaja sie na tym gatunku:) a my szkamy troche po omacku, stad moje pytanie.
Klesyda , a Ty czytalas te ksiazke "Gdzie niebo mieni sie czerwienia"? Mlody cos mi chyba ostatnio wspominal o niej, ze gdzies w ksiegarni wpadla mu w oko.

W zasadzie sama ją czytałam, bo to taka książka i dla młodych i starszych. Jednotomowa powieść - historia dziewczyny, która rozgrywa się w świecie, który można porównać do skandynawii, tj. śnieg i zimno. Powinna się spodobać, ponieważ fabuła jest wciągająca i bardzo ładne opisy natury co ja akurat lubię :)
 
Klesyda, my wlasnie dzis wrocilismy z ta ksiazka z ksiegarni:) w tej chwili Mlody przechwycil , ale poczatek Mu sie podoba. Stwierdzil, ze w koncu ksiazka z jakas konkretna akcja:) a mi podoba sie jezyk , jakim jest pisana, udalo mi sie ksiazke tylko przekartkowac, ale wyglada zachecajaco.
 
"Gdzie niebo mieni się czerwienią" - głośno o niej, a to nawet nie jest poziom Zmierzchu, tylko o wiele lepiej napisane. :)
 
Ja nie wiem ile dokladnie ma syn lat ale jak taki juz starszy to polecam Sapkowskiego 'Wiedzmina' oraz 'Gra o tron' ale to juz dla straszej młodzieży [emoji4]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
"Gdzie niebo mieni się czerwienią" - głośno o niej, a to nawet nie jest poziom Zmierzchu, tylko o wiele lepiej napisane. :)
Czytałam. Całkiem dobra jak na debiut. Fajnie zbudowany klimat chłodnych realiów świata. No i są też mroczniejsze elementy w całej historia co z pewnością dodaje jej charakteru a jak lubię tego typu styl. Dla nastolatka jak najbardziej
 
reklama
MB2- niestety jeszcze za mlody na takie klimaty. Ramoneska- zgadzam sie, ksiazka naprawde dobrze napisana, ale mysle, ze nie tylko dla nastolatka, ja tez sie wkrecilam. Teraz szukamy czegos podobnego:)
 
Do góry