reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do kiedy wózek?

reklama
Oooo, mój ulubiony temat. 😁
Młody ze względu na wiotkość ma słabieńki zasięg mimo zawrotnych 3,5 lat. Zrobi kilkaset metrów i chce na rączki.
Kupiłam wózek maksymalnie lekki (6,5 kg), rozkładany do spania niemal na płasko, z dużym, szerokim daszkiem i pokrowcem. Nie bez znaczenia było dłuższe oparcie (młody ledwo mieścił się w siatkach centylowych), a w naszym dużym wózku 3:1 w wersji spacerowej, główka wystawała już ponad oparcie na 1,5 roku. 😳
Jestem zadowolona z zakupu. Mamy używany baby design mini, ale w idealnym stanie. Dałam ... 100 zł na olx. Jeździmy głównie po mieście, wózek zwrotny, mały, lekki i wygodny. Pojemny kosz na zakupy. Młody uwielbia i myślę że jeszcze niemal rok pojeździmy. Zobaczymy.
Screenshot_20220815-163500.png
Screenshot_20220815-163534.png

Mam naszego malutka na 17 miesięcy w tym dużym wózku (tylko takie foto mam).
Główka była zdecydowanie wyżej niż krawędź oparcia, nawet jak leżał, to wystawała. 😐
Screenshot_20220815-165826~2.png
 
Ostatnia edycja:
Moje dzieci długo jeździły, to bardzo wygodne zwłaszcza jeśli trzeba sprawnie i szybko gdzieś dojść. Czasem wozilam nawet pięciolatka 😊miałam spacerówkę peg perego była super, z baby designe nie byłam zadowolona, szybko się zjechała.
 
Ja mam kilkoro dzieci, więc wózek jest że względu na najmłodsze, ale skoro jest, to czasem i 6-letnie dzieci podwożę właśnie do lekarza, albo z drzemki w samochodzie. Na wyjsciach do parku też.wole mieć niż nosić graty w rękach albo walczyć ze śpiącym 4-latkiem, że nie może zasnąć tylko ma wracać na nogach (ja nie poniosę, nie mam warunków fizycznych).

Ja bym radziła kupić tani używany wozek-parasolkę a jak się okaze, że nie spełnia oczekiwań, to wtedy rozejrzeć się za czyms lepszym. Ja bym kupiła z opcją rozkładania do spania.
Nie, moj syn nie śpi w wózku.
 
Mój synek miał fazę, że chciał chodzić tylkp na nogach, unikał wózka. Mial wtedy ok 1.5roku. Teraz ma prawie 2 lata i sadzam go w wózku, kiedy np.musimy iść do sklepu albo kiedy marudzi, że chce na ręce do mnie. Na jego roczek dostaliśmy wózek Kidwell za niecałe 300zł. Stary wózek (3w1) został u dziadków, a my użyawamy tej lekkiej spacerówko Kidwell.
 
Wydaje mi się, że chociażby jakaś parasolka powinna być. Wiadomo, że na spacer po osiedlu nie będziesz brać wózka ale na wyjazdy że zwiedzaniem czy większe spacery jednak musisz mieć wózek, bo nawet 3 latek nie przejdzie piechotą 5 km.
 
Wydaje mi się, że chociażby jakaś parasolka powinna być. Wiadomo, że na spacer po osiedlu nie będziesz brać wózka ale na wyjazdy że zwiedzaniem czy większe spacery jednak musisz mieć wózek, bo nawet 3 latek nie przejdzie piechotą 5 km.
nie do końca się z tobą zgodzę. Dziś byliśmy w zoo. Bez wozka. 3 latka i 4 latek. Od 10 do 14.30. Od początku uczyłam dzieci chodzić na długie dystanse bez wozka i noszenia na rękach. Tylko to był mój wybór. No i trochę mus ze względu na rehabilitację. To im służy na wzmocnienie mięśni. Dlatego trudno mi się wypowiadać.
 
nie do końca się z tobą zgodzę. Dziś byliśmy w zoo. Bez wozka. 3 latka i 4 latek. Od 10 do 14.30. Od początku uczyłam dzieci chodzić na długie dystanse bez wozka i noszenia na rękach. Tylko to był mój wybór. No i trochę mus ze względu na rehabilitację. To im służy na wzmocnienie mięśni. Dlatego trudno mi się wypowiadać.
No ja nie wiem, nie wyobrażam sobie np. wycieczki na cypr jak w tym roku z dzieckiem bez wózka 😅 My robimy bardzo długie spacery, nawet nam ciężko już pod koniec, ale wiadomo ludzie mają różne potrzeby :) Jak ktoś nie jest takim łazikiem to może jemu nie potrzebny 🤷‍♀️
 
Ze starszą córką używałam ponad 3 lata, najpierw 3w1, potem właśnie babydesign mini i bardzo polecam, dla mnie to byl super wózek,ale teraz już chyba nie produkują, ukradli go nam jak mała miała jakoś 1.5 roku czy nawet 2 latka i dokupiłam babydesign travel, typowa parasolka, ale zdecydowanie gorsza niż mini, obecnie służy synowi jako wózek u babci.
Syn do roku jeździł w 3w1, na roczek kupiliśmy spacerówkę też babydesign tym razem wave, używamy już pół roku i jestem zadowolona. Planujemy wozić do około 3 lat, ale z synem wózka używamy dużo, dużo mniej niż z córką bo z nią było jeżdżenie autobusami, pociągami, długie łażenie po parku, na zakupy itp. Z synem na plac zabaw chodzimy na nóżkach, większe odległości i zakupy autem, a na typowe spacery, odkąd wróciłam do pracy chodzimy bardzo mało.
Ja bym kupiła cokolwiek używanego, moim zdaniem do mniej więcej 2 lat wózek to trochę must have.
 
reklama
Moje 2,5 latki też dalej jeżdżą w wózku. Bo ja idziemy na chodźmy godzinny spacer to potrafią nagle się zatrzymać robić awanturę że nie idą dalej,albo jedna idzie w jedną stronę a druga w drugą albo po prostu jest klasyczna histeria bunt a nie jestem w stanie he dotransportowac do domu ręcznie. Ze względów bezpieczeństwa też to jest super przydatne jak idziesz przy ulicy na parkingu etc. Roczek to baaardzo jeszcze małe dziecko za wcześnie!😊😊
 
Do góry