reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

Ola dalej na cycusiu mamusi i chyba nie szybko z tego zrezygnujemy.
Ja malej dodaję biszkopy to deserków i danonków. Własnie od niedawna zaczełam jej dawac je uwilebia.
 
reklama
ja daje biszkopty np z jablkiem i troche herbatki
dzisiaj mala zjadla kopytka ;-) ciut smietany i cukru i cynamonu; bardzo smakowalo
lubi paluszki junior lajkonik-bez soli; i herbatniki; dzisiaj dalam czastke jablka bez skory-wgryzla sie i nie chciala oddac; wczoraj to samo bylo z bulką hehe nie ma problemu z jej jedzeniem :)
a pytanie do mam co same gotuja; co gotujecie :):):)
a dajecie kisiel? dzisiaj niania mnie zalamala- zrobila dla oskara budyn-namowil ja i dala tez werci; a jaka zadowolona jedna i druga; niania-ze jej smakowalo- i duzo zjadla; Wera ze dostala jedzenie i to cos nowego na dodatek; ....tylko ze mala ma alergie na bialko......niania zapomniala i nie pomyslala;ale pzrezywala,ze jej sie cos stanie; ciekawe co to bedzie...
 
Ostatnia edycja:
Nie dziwie sie Wece ja uwielbiam kopytka:tak:
Fiskowi dalam dzis jabluszko siedzialam przy nim caly czas aby sie nie zakrztusil i powim Wam ze sporo zjadl ,fajnie zabkami skrobal:tak::-)

Mis tez je biszkopty i inne ciasteczka dla dzieci:tak:
 
z tej racji, że u nas pierwsszy zębol dopiero co się przebił, to my same papki jemy i niestety nie mamowe:-( dziewczyna nadal uważa, że kupne są lepsze:crazy: co do ciasteczek i biszkopcików, to na razie nie daje (oprocz chrupek kukurydzianych) bo kiedyś tak się zakrztusila, że malo zawalu nie dostalam, więc poczekam aż zębuszki urosną:tak: mój M dał dzisiaj jej liznąć paróweczkę, wiecie jak się cieszyła:szok: kurcze od malego dzieci lubią, to co nie zdrowe:-p
a mleczka to ja za bardzo nie wiem ile je, ponieważ gdzieś 3x dziennie wcina cyca i do tego na noc 140ml kaszki mlecznej ale później jeszcze dopije to cycem;-)
 
Iza, ja w zasadzie cały czas gotuję to samo, czyli zupki, głównie barszcz albo pomidorówkę, bo te mała uwielbia. Owocki też dalej sama robię, ale mamy na okrętkę śliwki, jabłka i banany, wiec czekam aż przyjdzie lato i w końcu jakieś urozmaicenie będzie.
A wczoraj po raz pierwszy młoda pochłonęła kaszę z mlekiem....podstępnie zmieszałam mleko z sokiem i trochę ją przegłodziłam i kasza weszła bez przeszkód:-) Co prawda zaczaiła, że coś nei halo z tym jedzeniem, ale była tak głodna, że nie wybrzydzała, więc teraz będziemy próbować codziennie i może uda się do roku pozbyć karmienia piersią - ostatnio coraz częściej mała mnie gryzie a to średnia przyjemność:baffled:
 
Kurcze jak u was tak dobrze idzie z tymi owocami to ja też spróbuje małemu da do łapki, ciekawe czy zasmakuje księciowi bo słoiczki są the best:-)
Surv próbujcie:tak::tak:ja na początek mieszałam z moim jak jeszcze coś leciało:sorry:teraz nie ma problemu:tak:
Izabelka no to niania odwaliła z tym budyniem:eek:ale będzie ok raz się Werci nic nie stanie:tak:a kisiel owszem jak matce chce się zrobić:sorry:przeważnie pstryk i deserek otwarty:zawstydzona/y:
Tosika ja nawet nie próbowałam gotować małemu, jeszcze się nagotuje dla niego:zawstydzona/y:zasłaniam się zdaniem alergolog że narazie mały ma jeść słoiczki;-)i mi to pasuje i Kubie też:tak::happy:
 
Iza - ja gotuję głównie pomidorówkę, kalafiorową, krupniczek.....
z owoców to daję małej jabłko ale starte, banana ja trzymam w ręku a ona sobie odgryza dziąsłami kawałki, winogrona, śliwki ze słoiczka....
my bez zębow więc twardego młoda by nie zjadła.
do łapki jak dałam banana to zaraz go rozmaśliła w ręku.
młoda uwielbia jeszcze wafelki od lodów:-)
 
Mamusiasynusia, a Ola je tylko Twoje mleczko? Nie dajesz jej "stałych" pokarmów?
Olga raczej nie je ciastek, biszkoptów. Jakoś nie ma kiedy:-p
Izabelka i jak Wercia po budyniu?
 
Misia tak jak Lenka Pably wipija ok 400ml mleka dziennie:tak:Do tego obiad(buraczkowa warzywna z ryzem lub makaronem,kalafiorowa,buraczkowa) jak robicie ta pomidorowke z koncentratem? Musze wymyslec cos innego, dzis bedzie miala buraczki, ziemiaki i zoltko.Mla je tez biszkopty,banany rozgniecione,jabka potarte, teraz mamy jagody w sloiku (zrobione przez tesciowa) wiec bedzie kaszka manna z jagodami:tak:Harbatnikow jej nie daje duzo bo ugryzie za duzy kawalek i polyka, sama jej odlamuje i daje.
 
reklama
ja próbowałam dac Szymkowi biszkopta ale sie nim dlawi ciastek zadnych nie daje ani słodyczy mam na tym punkcie fisia... Natala do tej pory nie je cukierków lizaków itd.
my 2 dni temu dalismy na próbe truskawke z bananem(bo w słoiczkach ten owoc juz jest dla takich maluszków) i nie pokazało sie zadne uczulenie wiec dzis na deserek truskawki z jogurcikiem i makaronik na oboadek byl szpinak z jajkiem.
 
Do góry