reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

no właśnie kupki ok,więc to chyba od zębów,no chyba,że mały sobie wziął do serca ostatnie ważenie i postanowił przejść na dietę,coby się latem dobrze w szortach prezentować;-)
 
reklama
no własnie ja tez juz nie mam pojęcia u nas to tak

9-rano 150kaszki(nie zawsze zjedzone wszystko) no a ostatnio zwracamy)
14- ok 130-160 obiadek zupka mamy lub słoiczek.
18 -jabłuszko(lub inny owoc)
20 na noc ok 150 kaszki jak sie uda.....
 
No to Florka przy Was pakuje jak górnik po szychcie, bo je:
o 8 rano: 150 ml kaszki
11 - 150 ml owocków + jogurt
14 - 200-250 ml zupki
17 - owocki i/lub jogurt ok 150 ml
20 - 150 ml kaszki
do tego 2 ciasteczka + ok. 100 ml soku oraz raz dziennie pierś, pierś o 20 na noc i w nocy czasem.
Tak jak patrzę, to trochę dużo tego....:szok:
 
Moja też chyba je w normie:
około 05:00 rano - 130 ml mleka
około 09:30 - 150 ml kaszki na bardzo gęsto
około 13:30 - zupka około 130-150 ml, czasem z 200 ml
około 17:30 - jabłko plus gruszka/lub pół banana z 60 ml kleiku kukurydzinego albo wczoraj na przykład zjadła jabłko i 4 biszkopty
około 20:00 - 210 ml kaszki
w między czasie podjada chrupki i biszkopty, wypiła około 200 ml wody.
 
U nas jest tak:

okolice 6/6.30 - od kilku dni około 15o ml mleka)
okolice 9/9.30 - 150 ml mleka z kleikiem kukurydzianym (gęstawe) + słoiczek owoców
koło 12 - jakaś przekąska typu: kawałek banana, mus owocowy, biszkopcik lub chrupek. Dzisiaj był mus bananowy Gerbera i 2 biszkopty.
koło 14 - zupka (mały słoiczek lub miseczka rosołku z lanymi kluseczkami i kawałkami mięsa)
koło 16.30/17 - deser typu kisiel lub jabłko z bananem. Czasami jogurcik Misiowy lub jogurty Hipp
koło 19 - 150 ml kaszki na mleku
koło 22 - flacha na śpiocha, bo w cycusiu już prawie nic, a przez tydzień zaczęła się młoda wybudzać koło 3 w nocy na jedzenie:eek:
 
no to całkiem ładnie jedza Wasze dzieciaczki...
u nas niestety coraz słabiej, co raz mniej... a jesli chodzi o picie to mój Szymek nie pije jak mi sie uda 10ml w ciągu doby wtrysnąc mu do gardła to pełen sukces....
 
Moj Szymon bardzo ladnie je sniadanie (130 ml jablka + kasza ) i kolacje (100-150ml mojego mleka +kasza ryzowa) no i jogurciki a obiady to musze wciskac bo slabo przechodza no i dalej jedziemy na sloiczkach:-( w ciagu dnia je jesczez jakies owocki i chrupki ryzowe, a jesli chodzi o picie to albo wode albo sok sliwkowo-jablkowy rozcienczony woda. jak jestesmy poza domem to potrafi i 200ml wypic. w domu raczej nie.
 
reklama
U nas wyglada to tak:
10.00 - sloiczek 200 ml deserku (jablko, banan lub jogurt)
12-14.00 200 ml zupki z kleikiem kukurydzianym
16-18.00 2 jogurty 60 gramowe
20.00 160 ml kaszki
w nocy 240 ml mleka z kleikiem ryzowym lub kukurydzianym
 
Do góry