reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta maluszka-watki połaczone.Kolejne etapy rozszerzania diety

reklama
Mały jada prawie wszystko.Teraz juz sporadycznie gotuje specjalnie dla niego.Bo woli to dorosłe jedzonko:-) Z mlekiem kombinowałam róznie:od modyfikańców po gotowce w kartonach.Finał zawsze był ten sam :po 2-3 próbach podania Bartoszkowi resztki musiałam wyrzucać.Nie chciał tego pić :no: Faktycznie smak tego Juniorkowego mleka z kartonu jest dość dziwny:szok: Teraz juz nie testuję daję Małemu mleko nasze czyli to które my pijemy.Na nim robie tez kaszki,itp.
 
Ostatnio zorientowalam sie ze moja Oliwia je tylko cztery mleczne posilki dziennie, do tego jeden obiadkowy, czy to nie za malo? Mam lekka schize bo wczesniej slabo przybiarala na wadze, teraz nie mam pojecia jak przybiera ale na oko jest ok. Niestety jest na tyle spokojna dziewczynka ze nawet jak byla glodna to byla spokojna i zadowolona wiec na to patrzec nie moge...
 
Czteromiesięczne dziecko powinno zjadać 6 posiłków mlecznych po 150ml, z tym że jeśli podajesz obiadek to zastępujesz nim jeden posiłek mleczny. Ale to tylko teoria, każde dziecko je według własnych potrzeb. Oliwka teraz ładnie przybiera, więc chyba nie masz się o co martwić. A jak dużo mleczka zjada jednorazowo?
 
witam, jestem tutaj pierwszy raz :-)
bardzo dziękuje za przepisy dla maleństwa
przeszukuje neta ale naprawdę ciężko coś znaleźć, a nie chce podawać już słoiczków mojej niuni ponieważ jest to trochę kosztowne a sama przecież też potrafię ugotować równie smaczne
czy macie może więcej przepisów na deserki?
pozdrawiam młode mamy
 
Mój 5 miesięczny synek jest wcześniakiem urodzonym w 32 tyg.ciąży i zjada mleczko,kaszki na 120 ml.Objatków i soczków jeszcze mu nie podajem.
 
Witam!!!
Chciałam się was poradzic na temat diety dziecka o jakieś przepisy bo juz nie mam pomysłów co jej dawac do jedzienia .Julia jest strasznie niejadkiem nie chce jesc kromek ani bułki z czymś posmarowanym a o wędlini nie wspomne.Je tylko suche kromki i bułki ale jej dieta jest monotonna mleko to nawet nie wezmie do ust tylko je zupy mleczne jajecznice kiełbaski serki z owoców to tylko banany i jabłka jakies chrupki ( w małych ilościach) staram sie jej nie dawac słodyczy bo juz by mi naprawde nic nie jadła Proszę o jakies rady albo przepisy jak urozmaicic jej diete i jak nauczyłyście jedzienia co do kromek.Dodam jezcze ze je obiady to samo co my.Pozdrawiam pa
.png
 
o matko...a moje jeszcze nie ma skończonych 4M (10lipca skończy) a już je rano 180ml, pózniej pol deserku i 150ml, pozneij pol zupki i 150, i 180 z kaszka....i niech ktoś spróbuje mu dać mniej...na szczęście jeszcze nie jest grubasem.:-):tak:
 
reklama
Mój synuś skończył niedawno 5 m-cy. Jest więc już w 6-tym. Od tygodnia daję mu nowe jedzonko (cały czas karmiąc na rządanie piersią). Zaczęłam od marchewki, potem zupka marchew+ziemniaczek. Wszystko było OK ale po podaniu jabłuszka, wyskoczyły Małemu krosteczki na szyi i za uszkami. Czy to możliwe, że po jabłku dziecko ma uczulenie. Na początku myślałam, że to potówki i podałam to samo następnego dnia. Ma tych krosteczek jeszcze więcej. Czy dziecko którejś z Was miało to samo?
 
Do góry