reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta maluszka-watki połaczone.Kolejne etapy rozszerzania diety

to co jest napisane na opakowaniu jest orientacyjne. Ja karmie na zadanie i zjada tyle ile ma ochoty i z tego co licze to zjada wiecej mleka ale w mniejszych porcjach
 
reklama
Witam
Mój maluszek zaczął właśnie 5-ty miesiąc. Pediatra polecił mi już stopniowo przechodzić na mleko następne, czyli "2". I tu pojawił się problem. Liczba karmień przy tym mleku wynosi 4 a przy jedynce bylo 6. 2 karmienia dziennie mniej to dużo. Czy mojemu maluszkowi to wystarczy? Zwłaszcza ze soki i przecierki mam podac dopiero po calkowitym przejsciu na mleko "2". Troszkę mnie to przeraża :(
nie mozna sie scisle trzymac tego co jest tam napisane pamietaj ze jest to dla dzieci butelkowych a one w tym wieku dostaja juz i inne pokarmy ;-) kar tyle razy ile dzidzia chce :laugh2:
 
Czesc, moj synek niestety tez zalicza sie do tych, ktorzy nie jedza zupek :-( . Straszne to jest i nie daje spac ale co mozna zrobic. Przygotowuje jedna zupke-nie smakuje, jakas inna-tez nie odpowiada i wtedy podchodze z deserkami ze sloiczkow lub sama przygotowuje jakies owoce albo budyn na mleku sojowym bo jest alergikiem. Kazdy dzien wyglada bardzo podobnie ale ja jeszcze sie nie poddalam, gotuje i wylewam ale chyba sprobujemy duza lyzka od tatusia moze sie uda :-) .

Pozdrawiamy.
 
Witam Moj 1,5 roczny synuś do 5 razy dziennie je mleko (nestle dla juniora):baffled: , czasami zje serek czasami jedną parówkę i pół miseczki zupy. W ogóle nie chce jajka, zje moze 1/4 kanapki z szynką czy pomidorem. Stąd ta duża ilość zjadanego mleka bo przecież musi jeść a mleko zje zawsze. Zastanawiam się czy to nie wpływa negatywnie na jego rozwój bo przecież potrzebuje dużo sił do codziennego funkcjonowania.A znowu mleko nie jest takie wartościowe. Czy należy zaprzestać dawania mleka i czekać aż skusi się na zjedzenie czegokolwiek innego byle nie mleka? Tyle tylko że jak nie poje sobie w dzień to budzi się w nocy i muszę dać synkowi mleko, więc nadrabia sobie w nocy. No i jakie jest wyjście?
 
Witam.
Mam co prawda córkę w wieku 14 miesięcy ale mogę chyba coś poradzić a mianowicie spróbuj dawać synkowi kaszkę, owoce(nawet starte), jajko zrób na parze w formie jajecznicy z masłem-żeby było wilgotne. Moja córka kiedys nie jadła jajek i nie wiedzialam dlaczego zrobilam jajecznice i dodalam maslo-strzal w dziesiatke, nie zje natomiast gotowanego bo za suche. Zrob lane kluski z dodatkiem dżemu. Generalnie spróbuj na słodko. Moja Sandra zjada w zasadzie wszystko choc nie zawsze wtedy do obiadu dodaje dzem lub jogurt-działa wszystko jest wtedy zjedzone. jeśli chodzi o chlebek to też u mnie kiepska sprawa-zjada śladowe ilości. Rzeczywiście powinnaś ograniczyć mleczko w ciągu dnia, jeśli nie bedzie juz wyjscia to podaj ale poczekaj az troche zglodnieje pozdrawiam
Napisz jak ci poszło.
 
Dziękuje za rade Już dzisiaj zrobie synkowi jajko na parze i zobaczymy efekty Pozostałe rady też spróbuję wdrożyć i dam znać Dziękuje
 
Dziękuje za rade Już dzisiaj zrobie synkowi jajko na parze i zobaczymy efekty Pozostałe rady też spróbuję wdrożyć i dam znać Dziękuje
Mysle ze na 1,5 roku to jajko na parze nie jest juz konieczne:no::no::no: Zrob normalna jajecznice na maselku i najlepiej na teflonowej patelni.nalesniki z drzemem a co z obiadem:confused::confused::confused::confused::confused:Jakis rosolek,wystarczy wrzucic do garnka udko ,marchewke jakies warzywa jakie masz i gotowac jak rosol:tak:Dac dziecku do miseczki kawalki tego kurczaka ,kawalki marchewki z rosolu makaron niech dziecko samo je:tak::tak::tak:To moze je zacheci do jedzenia rosolkiem mozesz sama karmic albo pulpety zrobic czy zupki inne......To juz jest duze dziecko i raczej powinno jesc juz wszystko w miare rozsadku bo jedzenie prawie samego mleka przez caly dzien napewno nie jest wystarczajace:no::no::no::no:A tak jak pisala Magdalena przed snem dawaj np kaszke na mleku taka na gesto,wtedy lepiej sie na je na noc:tak:Przedewszystkim pozwolic dziecku zeby samo jadlo to moze byc tez rozwiazaniem taka samodzielnosc.A i mozna dac platki kukurydziane same bez mleka do chrupania chyba ze z mlekiem bedzie jadl bo moja corka nie chce:no:Pozdrawiam
 
pomóżcie szukam pomysłu na sniadanko, bo u nas ostatnio parówki i jajecznica, dodam że kaszki odpadaja i chlebek z czymkolwiek też
Pycha to tak jak i u nas,te samo sniadanie tyle ze moja corka wcina pieczywo az jej sie uszy trzesa:tak::-D Ja czasem robie jeszcze nalesnika z serkiem lub drzemem.tez nie wiem co by tu mozna za serwowac innego:confused::no::baffled::dry:Ale w sumie ja jem to samo:tak:
 
reklama
Do góry