reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta dla 4-miesiecznego bobasa

Witam,

Mam mały mętlik w glowie, ponieważ otrzymuje sprzeczne sygnaly czy podawaćcoś dziecku które skonczylo 4 miesiace, czy nie??dlatego zwracam się do Was dośwaidczone mamy :)
Dodam że mała jest tylko na piersi,ladnie przybiera na wadzę ( waży 7 klio) w ciągu dnia je co 3 godziny.
Jeśli jej podać to co i w jakich ilościach.
Pozdrawiam:-)
 
reklama
Niesmialo sie przywitam :), moja corka jest z poczatku listopada. Tez niejadek :), Zapiski "zywieniowe" prowadze od 2 tygodnia jej zycia. Teraz zjada okolo 750 ml na dobe (chociaz wczoraj 450 :( ) Wazy okolo 6200 (25centyl) a mierzy 70 cm (powyzej 97 centyl). U nas takie dobre jedzenie (po 750 na dobe) zaczelo sie po wyleczeniu infecji drog moczowych. Niestety w wyniku leczenia furaginem dostala aft w buzi (to byl prawdziwy koszmar) i przez tydzien byla pojona lyzeczka bo nie mogla z bolu ssac. Od dwoch tygodni jest juz wszystko dobrze, jednak nie moge wprowadzac zadnych stalych pokarmow bo od razu ma kolki. Musze jeszcze odczekac. Mala jest radosna,ruchliwa, spryciara, bystra bradzo.
 
Witamy w gronie niejadków. Rzeczywiście jeżeli pokarmy stałe powodują bóle brzuszka to jeszcze odczekaj. Ale możesz spróbować po troszeczkę soczków. No i wszystkei tu mamy niejadków pocieszam że Maks jest poniżej siatki centylowej wagowej:) A wzrostu nam nikt nie mierzy. Sama ostatnio spróbowałam i wyszlo mi 67 cm czyli troszkę powyżej średniej na siatkach. A skąd Ci przyszła do głowy infekcja drog moczowych?
 
Witam!
Ja z moja córka byłam ostatnio u lekarza i lekarz stwierdzil ze bardzo malo przybiera na wadze (waga urodzeniowa to 3400 a teraz 5400) kazalam nam roszerzyc diete o zupki kaszki i soczki. Od kiedy skonczyla 3 miesiace roszezam jej diete. Nasz plan na dzien to:
7.00 - mleko
11.00 - mleko
14:30- zupka
sok
deserek
18.00 - mleko
20.00- kaszka na mleku
22:30- mleko
w miedzy czasie podaje herbatki, ulatwiajaca trawienie,malinowa,jabłko z melisa. Dodam ze karmie mlekiem modyfikowanym.

 
Ostatnia edycja:
U nas z równiez z powodu marnego przybierania na wadze wygląda to prawie identycznie jak u AgataLena. nawet godziny są podobne z tą różnicą że nie wypada nam posiłek o 20 i nie podaję kaszek bo powodują zaparcia u mojego maluszka
 
U nas o 20 jest kaszka ze wzgledu na to ze po kapaniu (a kąpiemy o 20) domaga sie butelki, tek sie juz przyzwyczaiła....Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Wówczas jeżeli chodzi o dania,zupki ,deserki etc. podajecie cały słoiczek??
Czytałam o okresie ekspozycji na glutaen -2 m-cznym, czy stosowałyście go?
Mamy karmiące naturalnie proszę o jeszcze was o radę :)
 
a my nie jemy słoiczków bo nam nie smakują.:) Ale sama gotuję i już wcina ze 150 ml czyli więcej niz sloiczek. Ale na początku to otwierałam słoiczek dawałam łyżeczkę i wyrzucałam słoiczek:) bezsensu. na cycku jest tak samo tylko o miesiąc później. Zaczynasz po 5 miesiącu. A ekspozycję na gluten wcześniej o miesiąc zaczynasz czyli już. Ja dodaję zwykłą kaszkę manne do zupki. W ilości na oko:))
 
reklama
Bosh :) mała od jakiegoś czasu pije troche mleka a potem jakby gryzla butelke. Od poczatku wygladalo mi to ma chec "innej" formy podawania posilku i dzis podjelam wyzwanie :) otoz jak zwykle wypila czesc mleka (80 ze 150 ml po 4,5 h bez jedzenia bo spala na spacerze), a potem zaczela gryzc smoczek. Postawilam wszystko na jednej szali i zagescilam jej pozostale mleko kaszka ryzowa - bananowa (ona juz wczesniej ja pila ale baaaaaaardzo "cienutka"). Mala otwieraa buziaka z usmiechem i wsunela 70 ml kaszki! wow. Czyli mamy 150 ml plus kaszka - czuje ze dzis juz wyrobila norme zywieniowa :)

A zapalenie drog moczowych - otoz tak dla swietego spokoju zrobilam badanie ogolne moczu i wyszlo :)
 
Do góry