reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Od mojego ostatniego wpisu minęły prawie 2 miesiące. Nie zapeszając moje włosy przestały wypadać- no mam kilka na grzebieniu czy w brodziku, ale to już nie garście. A oto, co stosuje-może komus pomoże:
1. Szampon vichy dercos z aminexilem - na allegro mozna kupic dużo korzystniej. Ja za 400 ml zapłaciłam tam 37,00 w aptece za 200 ml jak pytałam o cenę uslyszałam 48 zł.
2. Ampułki Seboradin-koszt ok 25 zł za 14 szt. Na początku stosowałam codziennie wieczorem, po 1,5 mca co 2 dzień. I stosuje je nadal.
3. Maseczke Henne Wax w bialo-czarnym opakowaniu najpierw przy każdym myciu, teraz raz w tygodniu.
4. Na pewno podniosłam poziom żelaza sobie 2 razy w tygodniu pije sok z buraków czerwonych marvita, ze 2 razy marvita z marchwii, jem więcej mięsa gotowanego, papryki, od czasu do czasu zalewam mlekiem łyżeczkę drożdzy
5. Raz na 2 tygodnie maseczkę z żółtek +oliwa+cytryna. Podgrzac w rondelku, na włosy na 25 minut i spłukać.
6. Witaminy jakie biore: Feminatal Metafolin 800 -ok 50 zł 30 tabletek, na zmianę z Feminatal N-ok 40 zł za 60 tabletek, cynk 1 tabletka na 2-3 dni, kwas foliowy folik po 2 dziennie. Raz na 2 dni Magnez. Zestaw ten stosuje tez ze względu,że staram się o 2 dzidziusia
7. Stosuje jedwab do włosów farouk-tez polecam. Włosy są miekkie i łatwiej rozczesać.

Dodatkowo przy zmiejszonym wypadaniu bardzo poprawiła sie kondycja moich włosów, a mam bardzo kręcone, a co z atym idzie bardzo trudne w pielęgnacji.
Może komus pomoże ten zestawik.
 
reklama
Niestety, ja także potrzebuję codziennego mycia włosów.... one wyglądają po prostu strasznie jak ich nie wymyje..Sama szukałam rozwiązania problemów, trochę pomagają odzywki..
 
Próbowałam czarnej rzepy i pomogła.. Dodatkowo koleżanka próbowała szamponów pokrzywowych, podobno efekt niesamowity..
 
Ja używałam szamp[onu z pokrzywy taki zielony w aptece + odzywke z czarnej rzepy z Joanny o ile dobrze pamiętam. Pomogły mi w walce z łupieżem ;) co prawda nie na długo, ale miałam spokój dopóki nie przestałam ich stosować..
 
Farbuje włosy, i to dość często. Minusem jest to, że farba strasznie osłabia włosy i trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.. ;)
 
W moim wypadku domowe odżywki/maseczki itp. w ogóle nie działały..
Pani z apteki przepisała mi taką jedną odżywke, kurczę nie pamiętam nazwy, ale taka zielona, dość droga ok 40 zł.
 
reklama
Do góry