reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

a ja polecam szampon wella, kupowany w zakladach fryzjerskich. nie jest moze najtanszy - okolo 30 zl, ale bardzo wydajny. starcza naprawde na dlugo, a jest niesamowicie skuteczny. stopniowo wydluza sie czas pomiedzy jednym myciem wlosow a drugim, przetluszczaja sie duzo wolniej.

no, przynajmniej mi pomogl.. :)
 
reklama
A u mnie jest akurat odwrotnie. Odkąd pamiętam włosy musiałam myć codziennie (no chyba, że zrbiłam sobie "twałą"). Kiedyś dermatolog (mężczyzna) mi powiedział, że skórę głowy tak jak i całe ciało trzeba myć codziennie! I nic mi nie dał :( Mądraliński, sam miał włosy ścięte na jeżyka!!! Więc po prostu codziennie przy porannym prysznicu je myłam, bo co miałam zrobić? I musiałam robić to rano, nawet zimą, bo inaczej po południu już były przetłuszczone :(

Natomiast teraz spokojnie mogę myć co 2-3 dni, duuuuż mniej mi się przetłuszczają ...  ;D ;D ;D Dziwne prawda? Jednak każda ciąża jest inna  ;)
 
ech.. w ciazy tez mylam wlosy raz w tygodniu - czesciej nie bylo potrzeby! ale niestety - jakis czas po urodzeniu malucha wrocily do 'normy' i znow trzeba je prac nieco czesciej..
 
:(co robić gdy włosy wypadaja ale dopiero rok po porodzie wczesniej były przepiekne ,niekarmie piersią ,ale zato dostałam nadciśnienia którego wcześniej niemiałam .
 
Ja też polecam witaminy i dobry szampon oraz odżywkę do włosów. Polecam również maseczkę na włosy z żółtka jaja z dodatkiem oliwy z oliwek i odrobiną soku z cytryny. :)
 
Też mam problem z przetłuszczającymi się włosami. Długo używałam szamponów specjalnie do tego rodzaju włosów, jednak nie przynosiło to żadnego efektu. Potem gdzieś wyczytałam, że nie należy używać szamponów do włosów przetłuszczających się, bo nadmiernie wysuszają skórę głowy, co powoduje jeszcze większe przetłuszczanie. Przerzuciłam się więc na szampony do włosów normalnych i teraz myję głowę co drugi- trzeci dzień. No i oczywiście odpadają wszelkie odżywki bez spłukiwania bo też przyspieszają przetłuszczanie.
 
tez mam ten problem - od kjakiegos czasu musze my wlosy codziennie - i niestety nie moge tego kojarzyc z zadnym faktem (wiosna, okres itp) nie mycie wlosow odpada z powodu kiepskiego samopoczucia :( wlosy mam slabe i cienkie a na dodatek musze uzywac balsamow (do splukiwania oczywiscie) bo inaczej nie rozczesze ich po myciu; moze sprobuje ten szampon welli ?
 
reklama
Ja zauważyłam, że jak zaraz po umyciu nakręcę włoski na wałki :) to nie tylko mam śliczne skręty ale czas pomiędzy myciami wydłuża mi się o 1-2 dni :)
Jak przetrzymuję włosy bez mycia to zaraz mi na skórze głowy wyłażą ropne wypryski i do tego dochodzi swędzenie. Więc dla mnie jest to niehigieniczne nieco. Ale mojej mamie i siostrze takie przetrzymywanie pomogło :)
Jak ten szampon welli się nazywa?
 
Do góry