reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to juz ?

Skoro to początek 40 tygodnia to masz jeszcze czas, ale ta krótka szyjka no to chyba zwiastuje że niedługo się zacznie ;) Przynajmniej z tego co mi wiadomo :p
Spędź miło ten czas, intymność wskazana, to przyspiesza :)
Pewnie wszystko masz gotowe, spakowane do torby i czeka już przy drzwiach - ostatnie pytanie kontrolne - pomadka do ust jest? Przydaje się podczas porodu bo intensywne oddychanie przez usta wysusza.

A widzisz :D myslalam ze wszystko zabrane hihi na wieczornym spacerze wstąpię do sklepu, dziekuje;)
 
reklama
Biedna :( ja cala ciąże praktycznie na pełnych obrotach. Praca studia praktyki dom pies :D
Teraz pod koniec zdechlak jestem, ciezko mi z brzuszkiem. Wg usg Mala wazy 4,1 kg. Ja sama przed porodem ważyłam 57 a teraz 69 wiec duzo nie przybyło ale za to kręgosłup daje sie we znaki :(
Olcia! Najwazniejsze ze maleństwo zdrowe!
 
Biedna :( ja cala ciąże praktycznie na pełnych obrotach. Praca studia praktyki dom pies :D
Teraz pod koniec zdechlak jestem, ciezko mi z brzuszkiem. Wg usg Mala wazy 4,1 kg. Ja sama przed porodem ważyłam 57 a teraz 69 wiec duzo nie przybyło ale za to kręgosłup daje sie we znaki :(
Olcia! Najwazniejsze ze maleństwo zdrowe!
No tak gdyby nie ten bol to ja moge rodzic:p
A pol ciazy nie czulam sie jak w ciąży do 20 tyg na rowerze jezdzilam haha
Brzuszek maly waga mala zero rozstepa hehe tylko ten ból ale chwilowy jak to mowia:)Pod koniec tak ok 28 tyg miałam zgage plecy bolaly brzuch jak na okres i wymiotowac w ogole nie wymiotowalam ale tylko weszlam do auta odrazu ale dziwnie bo dopiero od połowy ciąży tak mnie na ten zapach wyczulilo
I tak najważniejsze synek zdrow jak ryba;)
A Twojemu maluszkowi dobrze u mamusi:)
 
Ostatnia edycja:
Macie racje każdy poród inny. Ja mam 3 dzieci i jakoś z bólem to nie kojarzę.
Z pierwszym gdybym mogła cofnąć czas nie pchałabym się tak szybko do szpitala. O wiele milej leżeć w domu wtulonym w męża niż na porodowym łóżku ciągle pod ktg w czyjejś obecności. Bólu nie czułam praktycznie do końca.
Z drugim cc ale jakoś tak dobrze zniosłam.
Z trzecim sn, ale ze znieczuleniem, więc ból czułam tyle co w domu i później zanim zaczęło działaś.

Pati58 a jak ruchy maleństwa? Tak jak zawsze?
Nic nie pisałaś jaka szyjka i td a to też ma wpływ na poród.
A można wiedzieć dlaczego z 3 mialas znieczulenie jak nie bolalo z pierwszym?
Moja kol wlasnie rodziła tak i tak to bez mowi ze tragedia z moze rodzic co roku hehe
 
A wage masz standardowa .:)
Mi cala spadla odrazu po po porodzie.
A synek 3870 i 58 to tez duza Twoja corcia ale malutki mi sie wydawal.:)
 
Widzisz kochana ja modlilam sie zeby synek sie nie urodzil wczesnie od 24 tyg do 35 lezalam przez szyjke ,tylko do gina i do lazienki czasem po domu leki i dwa razy szpital.
Jak gin pozwolil chodzic od 35 tyg bo juz synek ladna wage miał i bezpiecznie to latalam i nic dopiero w dniu samego terminu nad ranem mnie zlapalo :p

Ja te 3 ciąże leżące.i tylko w tej ostatniej wytrwałam do końca, szyjka nawet mi się długo trzymała na 3 cm, a później to od 32 córka była w kanale rodnym i rozwarcie było, ale uparcie leżałam ze względu na małą wagę. Skurcze od sierpnia do grudnia nawet co 15 min czasami. Ja mam chyba przegrodę w macicy, Chyba bo tylko jeden lekarz i tylko raz ją widział. Z tego powodu dzieci małe bo mają za mało miejsca. Ta ostatnia najmniejsza 2610 g i 46 cm.
A znieczulenie we Francji po cc jest obowiązkowe. Mogłabym jedynie nie wciskać guziczka w pompie, żeby np czuć ból, ale po co skoro i tak byłam podłączona?

Pati trzymaj się. Mi w momencie kiedy pomyślałam ,że to jednak nie poród odeszły wody i się zaczęło. Masz zabezpieczone łóżko?
 
U mnie od skurczy wody 50 min przed porodem juz na fotelu..
Pati a waga to tez plus minus czasem.
To nie wiedzialam ze po cc u Was obowiązkowe fajnie hehe
No ja tyle strachu sie najadlam w tej ciazy ze masakra ile sie naplakalam ale dużo moze leki daly to ze lezalam to tez .moja zasługa lekarz powiedział:)
I wspanialego lekarza mialam który dmuchal na zimne..bo koleżanki tak bagatelizowal ze urodziła i cale szczescie w 36
Ja w sumie nie wiem od czego u mnie ta szyjka sie skracala rozne przyczyny ..w 28 tyg mialam rozwarcie wewnętrzne ale sie zamknelo po lekach i lezeniu ..Oby druga ciaza bez skracania..
 
Mi odeszły w łóżku, gdy stwierdziłam, że idę spać bo to jednak jeszcze nie czas. Odwróciłam się do męża i usłyszałam "pyk", na szczęście miałam obok ręcznik a wody powoli płynęły przez ok godzinę czasu. Nie mogłam się ubrać bo co się ruszyłam to ciekło. Do szpitala jechałam z wielkim ręcznikiem w majtkach. Dobrze że to rano i długi płaszcz miałam. Od wód to 5 godzin minęło do urodzin.
 
Byłaś badana dopochwowe? Ręcznie?
Ja po takim badaniu wiłam się z bólu. Przeszło i urodzilam po terminie.

Ale ze każdy poród jest inny to najlepiej umyj się (dłuższy prysznic) przygotuj i jedź sprawdzić.
Jako ze to pierwszy poród prawdopodobnie będzie trwał długo.
Ja gdybym mogła cofnąć czas pojechalabym najpóźniej jak się da.

Czasem wody płodowe odchodzą wcześniej niż zaczynają się skurcze ja tak miałam w dwóch ciążach i oba porody bardzo szybko :). Jakbym czekała tyle czasu co piszą w książkach to bym urodziła w samochodzie . Każda ciąża i poród jest inny, ale prawdziwych skurczy porodowych nie da się przegapić zwłaszcza te na końcu (choć słyszałam, że jakaś dziewczyna ze zmęczenia je przespała(te na początku) haha zazdroszczę ;) ).
 
reklama
Czasem wody płodowe odchodzą wcześniej niż zaczynają się skurcze ja tak miałam w dwóch ciążach i oba porody bardzo szybko :). Jakbym czekała tyle czasu co piszą w książkach to bym urodziła w samochodzie . Każda ciąża i poród jest inny, ale prawdziwych skurczy porodowych nie da się przegapić zwłaszcza te na końcu (choć słyszałam, że jakaś dziewczyna ze zmęczenia je przespała(te na początku) haha zazdroszczę ;) ).

Mnie przy trzecim skurcze zaczęły sie godzinę po pęknięciu pęcherza, od razu co 2min a rozwarcie ledwo 3 cm.
A przy pierwszym to właśnie niewielkie bóle miałam. Jak wody odeszły to chwila moment było po wszystkim, tylko że mi lekarz pomógł.
 
Do góry