reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest możliwe ?

Oktavia71

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Grudzień 2017
Postów
18
Witam. Jestem nowa na forum i to jest mój drugi post. Więc proszę o pomocne odpowiedzi a nie śmieszkowate co uzyskałam wcześniej, jeśli masz zamiar się nabijać ze mnie i z innych to proszę nie odpisuj na to :) . Chciałabym się może czegoś więcej dowiedzieć bo szukałam na innych forum i niczego podobnego nic nie znalazłam. ( 09.12. ) kochałam się z chłopakiem i doszedł do środka, od razu poszłam się umyć i w ogóle. ( 10.12. ) Dostałam okres tak jak powinnam dostać ale dostałam go o 2:30 zdziwiłam się bo zazwyczaj mój cykl trwa 24 dni jak zawsze i normalnie dostaje okres rano jak wstanę lub wieczorem. Jak robię siku to mam mocny intensywny kolor żółty, nie wiem może to normalne ale nigdy również takiego czegoś nie miałam przez cały dzień. Nigdzie nie mogłam się doczytać również o moczu. Tak wiem mam zrobić test ale na pewno nie teraz dopiero za 2 tygodnie bym chciała. Chłopak nalega na tabletkę dzień po ale ja nie jestem przekonana do tej tabletki. Proszę również nie odpisywać typu zabezpieczajcie się i w ogóle to nic nie da :) Po prostu już tego nie robimy z zabezpieczeniem po naszych innych wpadkach i tyle :) Proszę odpowiedzieć czy któraś z was miała tak samo lub podobnie do mojej sytuacji i zaszła w ciąże ? Proszę o normalne odpowiedzi na prawdę bo to nie ma sensu się przekrzykiwać przez internet. Z góry dziękuje o odpowiedzi :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dobrze jest z 12 cykli miec na naukę.
W tym sęk, że stosując m.n. masz świadomość, że masz okres plodny i nie plodny. Tym samym jak nie planujesz dziecka to nie wspołzyjesz "regularnie" ( to zalezy co masz na myśli pisząc regularnie np. codziennie? Co dwa dni? Co 5?) a w dni nieplodne.
Nie rozumiemy się. Okres płodny i niepłodny ma się tak czy inaczej, problem polega na tym, że przy cyklu nieregularnym (nie wiem skąd wzięło się w Twoim poście regularne współżycie, nie pisałam o tym, a o nieregularnym cyklu) wyznaczenie tych dni płodnych jest obarczone wysokim ryzykiem błędu. Sorry, wolę wkładkę domaciczną, nie mylić z hormonalną.
Nawet krwawienie to nie miesiaczka a krwawienie z odstawienia...
Heh, przecież zadaniem np...
Niech pani lepiej coś zrobi ze sobą NIGDY nie miałam dziecka i nie wiem jak to jest a są różne przypadki :D Proszę iść na operacje plastyczną przy okazjii :D
I to mnie utwierdziło w przekonaniu, że jesteś nie tylko trollem, ale i bezczelną gówniarą.

DZIEWCZNY - Proszę NIE odpisujmy już. Szkoda czasu. Niestety powiedzenie "głupich nie sieją, sami się rodzą" się potwierdza trzeba by tylko dodać "i jeszcze się rozmnażają".
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Oktavia71 daj juz sobie spokój...
1. Seks bez zabezpieczenia jest równy ciąży.
100 razy będzie po Twojej mysli a za 101 razem zajdziesz w ciążę.
Jeśli nie znasz innych środków antykoncepcyjnych poza prezerwatywa to proszę bardzo:
1. Tabletki antykoncepcyjne jednoskladnikowe i dwuskladnikowe
2. Ringi
3. Plastry
4. Spirale hormonalne i miedziane
5. Implant antykoncepcyjny
6. Zastrzyk antykoncepcyjny

I żelach i środkach plemnikobojczych szkoda pisać bo mają niską skuteczność.

Masz nieograniczony dostęp do internetu a mimo to nie chciało Ci się poszukać cokolwiek o możliwościach antykoncepcji?
Głupota jest mieć możliwość zdobywania wiedzy a z tego nie skorzystac.

2. Cykl, cyklowi nie równy.
Jest wiele czynnikow zaburzajacych cykl miesięczny, przez to i zbyt wczesna czy pozna owulacje. Np. wachania hormonalne, stres, choroba, alkohol czy nawet środki przeciwbólowe. Nigdy do końca nie wiesz kiedy może dojść do zapłodnienia.

Na prawdę myslisz ze ktoś z zewnątrz jest w stanie określić prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ( w Twoim przypadku) ?

3. Seks jest dla ludzi dojrzałych (nie dorosłych).
Według polskiego prawa dorosłość zaczyna się w wielu 18 lat. Co to zmiania?
To ze możesz kupić sobie używki, podpisać umowę bądź trafić za kratki. I na tym się kończy.
Dojrzałość to zdolnosc do podejmowania ODPOWIEDZIALNYCH i przemyslanych decyzji, których konsekwencje są nam znane i w razie czego jesteśmy gotowi je ponieść.

Seks to nie zabawa! To mozliwosc powołania na świat nowego życia.
Dlatego bardzo mnie dziwi Twoje "luźne" i bardzo infantylne podejście do tego tematu.
Jedyne co mogę Ci poradzić to weź sobie z tej sytuacji nauczkę. Przemysł swoje zachowanie. Zastanow się czy jesteś w tym momencie gotowa na dziecko. Czy jestes gotowa na seks...
Facet na pewno nie pomyśli nad antykoncepcja a jak coś się stanie to zwali odpowiedzialność ma Ciebie (zresztą już to robi wysyłając Cię po tabletkę "po").
Chcesz zniszczyć życie sobie i swojemu dziecku, tylko dlatego ze nie chciało Ci się pomyśleć?
 
@Blackberry masz rację. Bezczelna gówniara, arogancka i nieodpowiedzialna.

Octavia skoro nie chcesz mieć dzieci to co tu robisz? To jest forum dla mam i dla rodziców starających się o dziecko, takich świadomych i odpowiedzialnych, czyli całkowite przeciwieństwo ciebie. Skoro nie chcesz rad to po co piszesz? Przecież i tak mamy cię nie uświadamiać, bo wszystko wiesz lepiej.
Hmmm sex 4:20, okres następnego dnia 2:30. Wow! Szkoda że z antykoncepcją nie jesteś taka skrupulatna.
 
reklama
Do góry