reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to hipotrofia, strasznie się boje

Super 😊 Najważniejsze że maluszek rośnie i nie odbiega coraz bardziej od normy. Ja mam wizytę w czwartek ale trochę się martwię bo mimo brania leków moje ciśnienie od tygodnia jest na granicy 135/90. Boję się że przez podwyższone ciśnienie dzidzia znowu nie urosła 😟
Trzymam kciuki żeby urósł ✊✊ pisz od razu. Wiem co czujesz. Ten stres jest okropny 😭 Ale wczoraj ginekolog mi powiedział, że stres bardzo złe wpływa na dziecko, więc staram się nie stresować. A ciśnienie nie jest bardzo wysokie. Dopiero powyżej 140 jest do kontroli.
 
reklama
Trzymam kciuki żeby urósł ✊✊ pisz od razu. Wiem co czujesz. Ten stres jest okropny 😭 Ale wczoraj ginekolog mi powiedział, że stres bardzo złe wpływa na dziecko, więc staram się nie stresować. A ciśnienie nie jest bardzo wysokie. Dopiero powyżej 140 jest do kontroli.

U mnie zawsze jest podwyższone to drugie ciśnienie (rozkurczowe). Powinno być maksymalnie do 89 a ja często mam 90 - 94. To już jest nadciśnienie 😓 Biorę 4 tabletki Dopegytu a ciśnienie i tak nie jest idealne. Najgorsze jest to że nadciśnienie zniszczyło mi przepływy i lekarz mówi że już się nie poprawią. Mam trudną ciąże, będę walczyć o każdy tydzień. Trzymajcie kciuki dziewczyny
 
Dziewczyny! Czy wiecie czy te przepływy są prawidłowe w 25 tyg ciąży? Jaka jest gorna granica?
MCA PI= 1,55
UA PI= 0,95
 
@Iksa umówiłas się na inne USG do lekarza, który się w tym specjalizuje? Widzę, że wertujesz całe forum, szukasz podobnych historii, szukasz norm dla przepływów, piszesz, że się strasznie boisz. Tylko umawiając się na USG rozszerzone możesz sprawdzić jak rośnie i jak dotlenione jest Twoje dziecko.
 
@Iksa umówiłas się na inne USG do lekarza, który się w tym specjalizuje? Widzę, że wertujesz całe forum, szukasz podobnych historii, szukasz norm dla przepływów, piszesz, że się strasznie boisz. Tylko umawiając się na USG rozszerzone możesz sprawdzić jak rośnie i jak dotlenione jest Twoje dziecko.
Tak, 26 lipca. A tydzień temu miałam robione USG dopplerowskie w szpitalu, Pani doktor powiedziała że takie przepływy są dobre, ale ja już jestem przewrazliwiona i staram się sprawdzać czy na pewno ktoś czegoś nie bagatelizuje :p
 
@Iksa i @Sherlook co u Was słychać? Czy Wasze maleństwa urosły? Ja byłam dzisiaj na USG i w 31+1 waga wynosi 1549 g (16 percentyl), obwód brzuszka wynosi 25,47 cm (10 percentyl). Czyli cały czas dziecko jest mniejsze (brzuszek o około 2 tygodnie) ale z wizyty na wizytę rośnie. Chyba taka jego uroda, przestałam się aż tak bardzo stresować. Mam nadzieję że u Was też się wszystko unormowało. Pozdrawiam
 
Ja właśnie po USG. 33 tydzień początek. Nasz mały waży ok 1550g. Lekarz mówi że mieści się w dolnych normach się mimo wszystko stres jest. Przepływy w porządku, łożysko też, wszystkie dotychczasowe badania wzorowo. Lekarz twierdzi że to genetyka bo z partnerem też byliśmy mniejsi (ok. 3 kg przy porodzie). Co myślicie? W internecie te normy wskazują że jednak bardzo malutki jest :( wg lekarza tydzień do tyłu.
 
Ja właśnie po USG. 33 tydzień początek. Nasz mały waży ok 1550g. Lekarz mówi że mieści się w dolnych normach się mimo wszystko stres jest. Przepływy w porządku, łożysko też, wszystkie dotychczasowe badania wzorowo. Lekarz twierdzi że to genetyka bo z partnerem też byliśmy mniejsi (ok. 3 kg przy porodzie). Co myślicie? W internecie te normy wskazują że jednak bardzo malutki jest :( wg lekarza tydzień do tyłu.
Moje dzieci wszystkie były małe ❤️po 2300mialy synek 2600, wszyscy hipotrofiki nie odbiegają od normy od innych dzieci
 
Ja właśnie po USG. 33 tydzień początek. Nasz mały waży ok 1550g. Lekarz mówi że mieści się w dolnych normach się mimo wszystko stres jest. Przepływy w porządku, łożysko też, wszystkie dotychczasowe badania wzorowo. Lekarz twierdzi że to genetyka bo z partnerem też byliśmy mniejsi (ok. 3 kg przy porodzie). Co myślicie? W internecie te normy wskazują że jednak bardzo malutki jest :( wg lekarza tydzień do tyłu.
Moj syn w 34 tc mial 1900g, tez podejrzewano hipotrofie bo u mnie bylo nadcisnienie od poczatku i niskie bialko pappa, jezdzilam czesciej na sprawdzanie przeplywow a ze bylo wszystko ok to dotrwalismy do 41tc, urodzil sie 2950g, malutki jak na przenoszone dziecko ale zdrowy:)
 
reklama
Ja właśnie po USG. 33 tydzień początek. Nasz mały waży ok 1550g. Lekarz mówi że mieści się w dolnych normach się mimo wszystko stres jest. Przepływy w porządku, łożysko też, wszystkie dotychczasowe badania wzorowo. Lekarz twierdzi że to genetyka bo z partnerem też byliśmy mniejsi (ok. 3 kg przy porodzie). Co myślicie? W internecie te normy wskazują że jednak bardzo malutki jest :( wg lekarza tydzień do tyłu.
Mój synek był bardzo do tyłu, tak jak pisałam wyżej 3-4 tygodnie nawet. Nie pamietam dokładnie ile wtedy ważył, ale również przepływy były w porządku, łożysko również. Urodził się w 38+4 z wagą 2860, główka malutka. Teraz 3 latek, waga prawidłowa. Głowa do góry. :)
 
Do góry