reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to hipotrofia, strasznie się boje

Iksa kiedy masz kolejną wizytę? Słyszałam że jeden słabszy wynik o niczym nie świadczy. Hipotrofie stwierdza się gdy wynik odbiega od normy podczas kilku badań.
No tak, tylko że synek wyszedł mniejszy już na dwóch USG. Na połówkowym ważył 220 to było 18+3 - wszystkie pomiary w normie chociaż już wtedy był drobny. Ostatnio 23+4 ważył 440 g, lekarz mówił że chudzinka ale niby nie ma się co przejmować. Teraz 24+3 ważył 540g no i pomiary takie jak zalaczylam. Niby lekarze nie mówią że to hipotrofia bo byłam u kilku, ale nie mówią też że na pewno nie. A ja strasznie się tym stresuje, zwłaszcza że na początku ciąży trochę imprezowalam zanim się dowiedziałam a dowiedziałam się dopiero w 8 tygodniu. Boje się że to przez ten alkohol na początku ciąży a nie daj Boże jeszcze wyjdzie z tego FAS 😔
Wiem, że niby FAS zdarza się głównie u kobiet które piją całą ciążę ale podobno też nawet jednorazowe spożycie alkoholu może mieć wpływ...
 
reklama
A straszą moim zdaniem. Jeżeli byłoby coś nie tak, dałby skierowanie do szpitala. Ja w dniu porodu byłam 39+5 a dziecko miało wymiary i wagge jak na 35 TC. Jest mniejsze niż rówieśnicy, ale zdrowe.
 
Podobno to się często zdarza, że kolejne dziecko też ma hipotrofię. U mnie już na prenatalnych wyszło skrajnie niskie białko pappa, a ono odpowiada za pracę łożyska.
 
@Sherlook jak po wizycie? Podgonil maluszek?
Urósł do 380 gr czyli 135 gr w 2 tygodnie. Nadal jest poniżej siatki. Ale rośnie to najważniejsze. Przepływy już były dobre sprawdził też te w mózgu, mózg, serce, żołądek łożysko i nie jest źle. Ciągle mam 1tydz i 2 dni do tyłu. Ale nóżki już 2 tygodnie. Mam nie panikować bo rośnie 😁 wizyta za miesiąc.
 
Urósł do 380 gr czyli 135 gr w 2 tygodnie. Nadal jest poniżej siatki. Ale rośnie to najważniejsze. Przepływy już były dobre sprawdził też te w mózgu, mózg, serce, żołądek łożysko i nie jest źle. Ciągle mam 1tydz i 2 dni do tyłu. Ale nóżki już 2 tygodnie. Mam nie panikować bo rośnie 😁 wizyta za miesiąc.
No całkiem ładnie przybrał :) najważniejsze, że przepływy dobre, na pewno się rozkręci i potem będziesz narzekać, że ciągle z ciuchów wyrasta ;)
 
reklama
Urósł do 380 gr czyli 135 gr w 2 tygodnie. Nadal jest poniżej siatki. Ale rośnie to najważniejsze. Przepływy już były dobre sprawdził też te w mózgu, mózg, serce, żołądek łożysko i nie jest źle. Ciągle mam 1tydz i 2 dni do tyłu. Ale nóżki już 2 tygodnie. Mam nie panikować bo rośnie 😁 wizyta za miesiąc.

Super 😊 Najważniejsze że maluszek rośnie i nie odbiega coraz bardziej od normy. Ja mam wizytę w czwartek ale trochę się martwię bo mimo brania leków moje ciśnienie od tygodnia jest na granicy 135/90. Boję się że przez podwyższone ciśnienie dzidzia znowu nie urosła 😟
 
Do góry