reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to hipotrofia, strasznie się boje

Ja biorę tą l-argininę. U mnie już na połówkowych wyszła hipotrofia. To się nazywa medargin. Nie jest na receptę. Dziennie biorę 3 saszetki plus acard 150. W poniedziałek idę do prowadzącego i pewnie dostanę jest heparynę.
 
reklama
Wcześniejsze wyniki i badania prenatalne w normie ale nigdy nie były to górne granice normy, dziecko od początku raczej drobne ale nie aż tak jak teraz. Przepływy miałam sprawdzane i wszystko ok. Nadciśnienia również nie mam, jedynie lekka anemię :( Lekarz mówił Ci co dalej jeśli okaże się że to hipo?

Mówił że dopóki dziecko rusza się i rośnie (chociaż wolniej) i ciśnienie mam w normie to nic nie będzie robić. Co 2 tygodnie mam usg i badanie przepływów. Niestety moja ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka i w każdej chwili mogę trafić do szpitala i czeka mnie rozwiązanie ciąży. Wszystko zależy od wyników badań. Jeśli tylko brzuszek przestanie rosnąć jest to hipotrofia asymetryczna (czytałam że mniej groźna). Może być też tak że dziecko będzie mniejsze ponieważ ja i mój narzeczony jesteśmy szczupli. Najważniejsze żeby maluszek chociaż trochę rósł. Jeśli będzie różnica 2 tygodni to nic złego się nie dzieje
 
Mi też dali l -arganine+codzienne ważenie przez 2 tygodnie
Również nie wiesz w jakiej dawce? To był lek na receptę czy suplement
Ja biorę tą l-argininę. U mnie już na połówkowych wyszła hipotrofia. To się nazywa medargin. Nie jest na receptę. Dziennie biorę 3 saszetki plus acard 150. W poniedziałek idę do prowadzącego i pewnie dostanę jest heparynę.
Link do: Medargin, proszek w saszetkach, 30 szt. chodzi o ten suplement tak? Chyba można zacząć go suplementowac na własną rękę?.:)
 
Ja biorę tą l-argininę. U mnie już na połówkowych wyszła hipotrofia. To się nazywa medargin. Nie jest na receptę. Dziennie biorę 3 saszetki plus acard 150. W poniedziałek idę do prowadzącego i pewnie dostanę jest heparynę.
O Sherlook! Myślałam ostatnio o Was. Mam nadzieję, że w poniedziałek dostaniesz dobre wieści. Miałaś źle przepływy w naczyniach macicy? Ile waży Twój dzieciaczek?
 
Ja szczerze mówiąc nie pamiętam pomiarów w poszczególnych tygodniach ciąży. Córeczka zawsze była nieco mniejsza niż wskazywał na to wiek ciąży. Ostatecznie urodziła się w 39t + 5d mniejsza niż lekarz przewidywał, bo z wagą 2370gr (waga spadkowa w szpitalu 2210). W teorii to chyba lekka hipotrofia, a w praktyce miała 10/10 Apgar. Od poczatku wszystko było z nią dobrze, jest po prostu dość drobna, jeśli chodzi o rozwój fizyczny to wręcz była ze wszystkim bardzo do przodu i zaczęła chodzić mając 8 miesięcy. Jedyne o co mogę się przyczepić to jest strasznym cyckoholikiem, ale raczej nie ma to związku z hipotrofią tylko po prostu niektóre dzieci tak mają.
 
O Sherlook! Myślałam ostatnio o Was. Mam nadzieję, że w poniedziałek dostaniesz dobre wieści. Miałaś źle przepływy w naczyniach macicy? Ile waży Twój dzieciaczek?
Tylko w prawej. I nie wiem czy były bardzo źle 🙈 Byłam na połówkowych w 20+0 i ważył 246 gr.
 
reklama
Iksa kiedy masz kolejną wizytę? Słyszałam że jeden słabszy wynik o niczym nie świadczy. Hipotrofie stwierdza się gdy wynik odbiega od normy podczas kilku badań.
 
Do góry