reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy po nowotworze można mieć dzieci?

Kwiatek005

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2020
Postów
15
Witam.
Nie wiem do jakiego wątku napisać mój post, ale przychodzę z zapytaniem.
Mój mąż był chory na nowotwór i został wyleczony, ale był naświetlany. Jaka jest szansa, że będziemy mogli mieć dzieci, czy któraś z was też tak miała? Chodzi o zapłodnienie z nim np. drogą invitro
 
reklama
A nie mieliście zamrożonego nasienia przed leczeniem męża? Mam znajomych, którzy po chorobie starali się o dziecko dzięki invitro. Niestety nie udało się i odpuścili temat.
 
Radioterapia, której poddawany był mąż, może wpływać na płodność, jednak nie zawsze wyklucza możliwość posiadania dzieci. Istotne jest, jaką dawkę promieniowania otrzymał i jakie obszary ciała były naświetlane. U niektórych osób płodność może wracać po zakończeniu leczenia, ale może się zdarzyć, że niezbędne będzie wsparcie w postaci metod wspomaganego rozrodu, takich jak in vitro.

Twoje pytanie jest do specjalisty ds. płodności, który oceni dokładnie sytuację, przeprowadzi niezbędne badania (np. analizę nasienia) i doradzi najlepszą drogę dalszego postępowania.
 
Witam.
Nie wiem do jakiego wątku napisać mój post, ale przychodzę z zapytaniem.
Mój mąż był chory na nowotwór i został wyleczony, ale był naświetlany. Jaka jest szansa, że będziemy mogli mieć dzieci, czy któraś z was też tak miała? Chodzi o zapłodnienie z nim np. drogą invitro
Znam przypadki naturalnych ciąż po nowotworach i po naświetlaniach. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
 
Mam znajomych, gdzie mężczyzna miał białaczkę. Para korzysta teraz z IVF i wyłącznie zamrożonego nasienia.
 
Ostatnia edycja:
Nie miał zamrożonego. Dlaczego nie udało się invitro?
Najpierw musieli czekać chyba 5 lat od zakończenia leczenia. A później okazało się, że w nasieniu nie ma nic co nadawałoby się do zapłodnienia. Nie pomagały żadne suplementy, nic. W końcu jakieś plemniki się pojawiły, ale ciąży z tego nie było.
 
reklama
Najpierw musieli czekać chyba 5 lat od zakończenia leczenia. A później okazało się, że w nasieniu nie ma nic co nadawałoby się do zapłodnienia. Nie pomagały żadne suplementy, nic. W końcu jakieś plemniki się pojawiły, ale ciąży z tego nie było.
Ale próbowali z tym pełniłem zapłodnić tylko się nie udało, czy w ogóle?
 
Do góry