reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

anadir - po pierwsze Witaj!
Mi ginka powiedziała, że endometriozę da się tylko stwierdzić pobierając wycinek do badania, bo tak na oko to można się pomylić...
Dziwne mi się u ciebie wydaje to krawawienie i to jeszcze tak obfite... Nie myślałaś o tym, żeby pójść jeszcze do innego lekarza??? Przecież za pomocą cytologii nie stwierdzisz czy to endomerioza....

A ta w ogóle dziewczynki jestem już po laparo, oczywiście miałam mega zrosty, ale jakby tego było mało, to mam jakieś zapalenie jajowodów, najprawdopodobniej spowodowane chlamydią - biorę na to antybiotyk. teraz trzy tygodnie mam się leczyć, a potem do dzieła:))
 
reklama
wikulaa cytologie mam miec robiona bo mam nadzerkę na szyjce macicy.
jeśli chodzi o innego lekarza to jest ciezko. ja mieszkam w UK. tu nie ma tak dostepu do ginekologa, jedynie w skrajnych przypadkach. wiec jak byłam z tymi krwotokami u lekarza tzw. GP (lekarz rodzinny) to on mi powiedział, ze nic mi nie jest i mam przyjsc po nastepnej miesiaczce to on mi wypisze recepte na tabletki antykoncepcyjne. szkoda tylko, że ja mu tłumaczyłam, że nie mam okresu, a coedziennie kilkuminutowe krwotoki, a potem w ciagu dnia krwawienia dosc obfite, a on nie rozumiał, albo nei chcial rozumiec. pojechałam wiec do polskiego ginekologa w coventry - prywatnie - zabuliłam 100 funtów ! za wizyte, ale ten mnei przynajmniej zbada, zrobił USG no i stwierdził, ze mam ta nadzerke i endometrioze i ze na razie to on mi musi wyrownac okres a dopiero potem zacznie robic szczególowe badania.
takze musze uzbroic sie w cierpliwosc i modlic sie zeby pierwsza diagnoza okazała sie jednak błedna diagnoza ...
 
Witajcie Dziewczyny!

Po przeczytaniu Waszego tematu postanowilam dolaczyc do tego zaszczytnego grona :)

W skrocie o mnie :)3,5 roku razem i zadnych efektow.Od Pazdziernika Gameta-badania w spr.nieplodnosci.Stwierdzono u mnie endo i torbiele na lewym jajniku i mezula mego slabe nasienie.Jestem 3 tygodnie po laparotomii torbieli endo 6x4,usunieciu licznych zrostow i po badaniu droznosci.Cala szczesliwa wychodzilam z kliniki po tej meczarni by sie dowiedziec,ze wesolo nie jest bo kontrast w niewielkiej ilosci przeplyna przez oba jajowody.Nasienie kochanego coraz slabsze-nie wiedziec czemu?
Teraz 1 opakowanie Visanne i w marcu prawdpodobnie podejscie do IUI...ale coraz bardziej zastanawiam sie czy warto przy uposledzonej droznosci.
Do konca roku mam byc w ciazy(stwierdzenie mego Dr)Mowil,ze z IUI moze byc slabo wiec zaleca IVF...a ja juz wariuje,zamartwiam sie i bzikuje na przemian z pozytywna energia i radoscia-nadzieja,ze bedzie dobrze...ehhhhh ;)

Milo Was czytac tutaj i nabierac sily do dzialania :)

Moje pytanko na koniec(bylo wczesniej zadane ale nie padla odpowiedz)
Czy sa jakies przeciwskazania do probowania zajscia podczas stosowania Visanne ?
Mi wlasnie konczy sie @ i niedlugo moze OWU-wiec zastanawiamy sie z mezulem czy probowac naturalnie?

Pozdrawiam:happy:z zimnej Szwecji.
 
anadri ja wlasnie uciekam z UK. Leczylam sie u polskiego lekarza ale torbiel nie chciala sie wchlonac wiec powiedzial mi, ze mam zrobic laparo. Z tym udalam sie do GP a tam najpierw czekalam m-c na USG potem 3 m-ce na lekarza (w miedzyczasie wyladowalam na pogotowiu i nikt nie zrobil nawet USG) a gin w ogole nie byl zainteresowany moja historia choroby (podobnie jak GP). Powiedzieli mi, ze z tym nic nie beda robic tylko obserwowac (znowu nie zrobiono USG tylko powiedziano mi, ze bede miala za 2 m-ce) i da sie z tym zyc a jesli chodzi o zajscie w ciaze, to po 2 latach skieruja mnie na badania!!! Tak wiec wyjezdzam. Mam juz wizyty poumawiane i nadzieje, ze tam chociaz racza zerkac na moja historie. Odradzam leczenie prywatne tutaj, bo lekarze angielscy i tak tego nie biora pod uwage i postepuja wg swoich regol.
 
wikulaa cytologie mam miec robiona bo mam nadzerkę na szyjce macicy.
jeśli chodzi o innego lekarza to jest ciezko. ja mieszkam w UK. tu nie ma tak dostepu do ginekologa, jedynie w skrajnych przypadkach. wiec jak byłam z tymi krwotokami u lekarza tzw. GP (lekarz rodzinny) to on mi powiedział, ze nic mi nie jest i mam przyjsc po nastepnej miesiaczce to on mi wypisze recepte na tabletki antykoncepcyjne. szkoda tylko, że ja mu tłumaczyłam, że nie mam okresu, a coedziennie kilkuminutowe krwotoki, a potem w ciagu dnia krwawienia dosc obfite, a on nie rozumiał, albo nei chcial rozumiec. pojechałam wiec do polskiego ginekologa w coventry - prywatnie - zabuliłam 100 funtów ! za wizyte, ale ten mnei przynajmniej zbada, zrobił USG no i stwierdził, ze mam ta nadzerke i endometrioze i ze na razie to on mi musi wyrownac okres a dopiero potem zacznie robic szczególowe badania.
takze musze uzbroic sie w cierpliwosc i modlic sie zeby pierwsza diagnoza okazała sie jednak błedna diagnoza ...
Oby ta diagnoza była mylna, ale najwazniejsze, że lekarz się się tobą zają i ma jakiś plan działania. Coś w tym jest, że najpierw musi ci wyregulować cykle, żeby potem robić inne rzeczy... Bedzie dobrze1!

Witajcie Dziewczyny!


Czy sa jakies przeciwskazania do probowania zajscia podczas stosowania Visanne ?


Pozdrawiam:happy:z zimnej Szwecji.

Ja nie wiem jak jest z tym lekiem, bonie bralam go, ale z tego co kojarzę, to on zatrzymuję menstruację?????????????
Nie wiem niech się wypowiedzą dziewczyny mądrzejsze ode mnie, na pewno któś tutaj to brał....
Jezeli jajowody masz chociaż trochę drożne, to jest szansa na zajście w ciąże, tylko myśle, że problemem może być słabe nasienie męża...kurcze...ale skoro lekarz myśli o IUI to chyba wie co robi... ja bym do tego podeszła, a dopiero potem ewentualnie IVF... A IVF w Szecji miałabyś refundowane???? Bo u nas to się niestety wiąże z duuuużymi kosztami...

Aż tak zimno w tej Szwecji?????

anadri ja wlasnie uciekam z UK. Leczylam sie u polskiego lekarza ale torbiel nie chciala sie wchlonac wiec powiedzial mi, ze mam zrobic laparo. Z tym udalam sie do GP a tam najpierw czekalam m-c na USG potem 3 m-ce na lekarza (w miedzyczasie wyladowalam na pogotowiu i nikt nie zrobil nawet USG) a gin w ogole nie byl zainteresowany moja historia choroby (podobnie jak GP). Powiedzieli mi, ze z tym nic nie beda robic tylko obserwowac (znowu nie zrobiono USG tylko powiedziano mi, ze bede miala za 2 m-ce) i da sie z tym zyc a jesli chodzi o zajscie w ciaze, to po 2 latach skieruja mnie na badania!!! Tak wiec wyjezdzam. Mam juz wizyty poumawiane i nadzieje, ze tam chociaz racza zerkac na moja historie. Odradzam leczenie prywatne tutaj, bo lekarze angielscy i tak tego nie biora pod uwage i postepuja wg swoich regol.

Mam nadzieję, że w naszym "pięknym" kraju będą się tobą bardziej zajmować!! Ale u nas na państwową służbę zdrowia też nie bardoz mozna liczyć... Chociaż mi się udało rafić to świetnej ginki, która leczy mnie całkiem za darmo, ale myślę, że takich ludzi jest mało...
 
A ta w ogóle dziewczynki jestem już po laparo, oczywiście miałam mega zrosty, ale jakby tego było mało, to mam jakieś zapalenie jajowodów, najprawdopodobniej spowodowane chlamydią - biorę na to antybiotyk. teraz trzy tygodnie mam się leczyć, a potem do dzieła:))
dobrze że tą chlamydie wykryli teraz zanim zaszłaś, nie wiem czy już o tym pisałam ale gin opowiadał mi o dziewczynie która 3 ciąże poroniła w ok 11 tygodnia i jak do niego trafiła to ją dokładnie przebadał i właśnie wyszła chlamydia i jak ją wyleczyli to donosiła :tak::-)
trzymam kciuki :-):tak:
wikulaa cytologie mam miec robiona bo mam nadzerkę na szyjce macicy.
jeśli chodzi o innego lekarza to jest ciezko. ja mieszkam w UK. tu nie ma tak dostepu do ginekologa, jedynie w skrajnych przypadkach. wiec jak byłam z tymi krwotokami u lekarza tzw. GP (lekarz rodzinny) to on mi powiedział, ze nic mi nie jest i mam przyjsc po nastepnej miesiaczce to on mi wypisze recepte na tabletki antykoncepcyjne. szkoda tylko, że ja mu tłumaczyłam, że nie mam okresu, a coedziennie kilkuminutowe krwotoki, a potem w ciagu dnia krwawienia dosc obfite, a on nie rozumiał, albo nei chcial rozumiec. pojechałam wiec do polskiego ginekologa w coventry - prywatnie - zabuliłam 100 funtów ! za wizyte, ale ten mnei przynajmniej zbada, zrobił USG no i stwierdził, ze mam ta nadzerke i endometrioze i ze na razie to on mi musi wyrownac okres a dopiero potem zacznie robic szczególowe badania.
takze musze uzbroic sie w cierpliwosc i modlic sie zeby pierwsza diagnoza okazała sie jednak błedna diagnoza ...
oby błędna była :tak: , ja na regulację cykli dostałam ziołowe tabletki ;-)
Witajcie Dziewczyny!

Po przeczytaniu Waszego tematu postanowilam dolaczyc do tego zaszczytnego grona :)

W skrocie o mnie :)3,5 roku razem i zadnych efektow.Od Pazdziernika Gameta-badania w spr.nieplodnosci.Stwierdzono u mnie endo i torbiele na lewym jajniku i mezula mego slabe nasienie.Jestem 3 tygodnie po laparotomii torbieli endo 6x4,usunieciu licznych zrostow i po badaniu droznosci.Cala szczesliwa wychodzilam z kliniki po tej meczarni by sie dowiedziec,ze wesolo nie jest bo kontrast w niewielkiej ilosci przeplyna przez oba jajowody.Nasienie kochanego coraz slabsze-nie wiedziec czemu?
Teraz 1 opakowanie Visanne i w marcu prawdpodobnie podejscie do IUI...ale coraz bardziej zastanawiam sie czy warto przy uposledzonej droznosci.
Do konca roku mam byc w ciazy(stwierdzenie mego Dr)Mowil,ze z IUI moze byc slabo wiec zaleca IVF...a ja juz wariuje,zamartwiam sie i bzikuje na przemian z pozytywna energia i radoscia-nadzieja,ze bedzie dobrze...ehhhhh ;)

Milo Was czytac tutaj i nabierac sily do dzialania :)

Moje pytanko na koniec(bylo wczesniej zadane ale nie padla odpowiedz)
Czy sa jakies przeciwskazania do probowania zajscia podczas stosowania Visanne ?
Mi wlasnie konczy sie @ i niedlugo moze OWU-wiec zastanawiamy sie z mezulem czy probowac naturalnie?

Pozdrawiam:happy:z zimnej Szwecji.
witam po sąsiedzku :-) , ja mieszkam w Norwegii ;-)
jeśli Twój luby ma kiepskie nasienie to niech zacznie łykać witaminy z minerałami , niech nie przegrzewa się w samochodzie i jeśli nie to niech zacznie uprawiać jakiś sport , u nas pomogło
o tych tabletkach to nie pomogę bo nie znam
anadri ja wlasnie uciekam z UK. Leczylam sie u polskiego lekarza ale torbiel nie chciala sie wchlonac wiec powiedzial mi, ze mam zrobic laparo. Z tym udalam sie do GP a tam najpierw czekalam m-c na USG potem 3 m-ce na lekarza (w miedzyczasie wyladowalam na pogotowiu i nikt nie zrobil nawet USG) a gin w ogole nie byl zainteresowany moja historia choroby (podobnie jak GP). Powiedzieli mi, ze z tym nic nie beda robic tylko obserwowac (znowu nie zrobiono USG tylko powiedziano mi, ze bede miala za 2 m-ce) i da sie z tym zyc a jesli chodzi o zajscie w ciaze, to po 2 latach skieruja mnie na badania!!! Tak wiec wyjezdzam. Mam juz wizyty poumawiane i nadzieje, ze tam chociaz racza zerkac na moja historie. Odradzam leczenie prywatne tutaj, bo lekarze angielscy i tak tego nie biora pod uwage i postepuja wg swoich regol.
jak czytam takie historie to aż mi się włos jeży na głowie :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi!

Witam Norwegie po sasiedzku :)

wikulaa u mnie wSzwecji zimno,zamiecie sniezne i prawie -10 takze zima,ze hoho :)
-------------------------------------------------------------------------------------

Z wojownikami mezusia to tak,ze raz bylo ponad 10mln a za drugim razem polowe mniej...wiec chyba mial jakis spadek formy.Przy normach WHO 15mln-to nie jest tak zle...ale te normy to sie zmieniaja drastycznie...wiec nie biore ich az tak bardzo pod uwage.Od poniedzialku mezulo rusza na silownie trochesie powyginac-choc ciezko mu bedzie bo chyde moje chucherko kochane ;) W koncu narty i lyzwy to troszke malo ;)

U mnie Visane nei wstrzymaly miesiaczki,bo dostalam normalnie-planowo-tylko jeszcze jakies plamki wystepuje.Mam w planie zakupic jutro testy OWU-zeby sprawdzic co pokaza,czytalam,ze Visane rozlegulowywuja cykl-ale kto wie.

Poki co uciekam w kolderke - usciski sle dla Was:blink:
 
lady sena ja to już nie pamiętam jakie są normy z tymi "wojownikami" ale wiem że ważny jest ruch , mój ciągle jeździł samochodem bo taka praca itd ale gdy zmienił pracę w której więcej się rusza a mało przebywa w aucie to od razu się wyniki poprawiły
no i do dzieła ;) trzymam kciuki :D
 
Na pewno jest wiele czynnikow wplywajacych na jakosc nasienia...Ale czasami nie da sie niektorych spraw zmienic :/ Moj mezulo tez pracuje w pozycji siedzacej-glownie przy biurku lub spotkania i codzienne jezdzenie po miescie...masakra..ale co zrobic..Zmienil tryb zycia pod wzgledem odzywiania,rzucil palenie...no i zobaczymy co dalej.

Pozdrowienia :)
 
reklama
Cześć dziewczyny! Wikulaa cieszę się, że ju,ż po laparoskopii. mam nadzieję, że wszystko przebiegło bzproblemowo. Mogę wiedzieć, jaki masz stopień endo? dostałaś jakieś leki czy od razu kazali się starać?
Lady Sena witaj. Visanne to o ile się nie mylę antykoncepcja na bazie progesteronu, nowy lek w walce z endo, ale oczywiście zajść nie można, bo to hamuje cykl. miałam ten lek brać po laparoskopii, ale ostatecznie dostałam na 3 miesiące zoladex.
A ja dziewczyny doszłam do siebie po poronieniu. miesiąc na to potrzebowałam. dzisiaj byłam na badaniach genetycznych i na bardzo miłej rozmowie. Wyniki mam mieć za miesiąc. Na razie łykam pigułki anty. serdeczności dla wszystkich walczących w kraju i zagranicą:)
 
Do góry