reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
witaj lusia7 tez nie mogę tego zrozumieć ze tak długo czekasz na wizytę u ginekologa u mnie to było jakoś szybciej , może musisz sprawdzić czy GB wysłał skierowanie ja wcześniej tez miałam takiego beznadziejnego GB ale dałam mu trochę w kość to szybciej to wszystko załatwił teraz mam nowego GB i jestem zadowolona , no czeka mnie ostatnie badanie krwi a pózniej chyba laparoskopia ale narazie z mezem próbujemy moze sie uda , a co do twoich boloących @ radziłabym ci zakupic tabletki AGNUSCASTUS one pomagaja na ból i regulują cykl ,takze tez pomagaja zajsc w ciąże moim kolezanka sie udalo, mi jescze nie ale ja mam caly czas nadzieje i pozytywnie się nastawiam, te tabletki agnacastus biorę już 5 miesiąc pomogły mi niesamowicie już nie wiem co to ból @ i mam wyregulowany cykl ale dopiero zaczęło u mnie to działać po 2 , 3 miesiącach a miałam podobne bóle jak ty, u moich koleżanek szybciej , teraz biorę je ostatni miesiąc bo bierze je się do 6 miesięcy i trzeba przerwać. jestem zadowolona może teraz na nam się uda , a tobie życzę tego samego pozdrawiam Cię i wszystkie dziewczyny:-)
 
AniaSm - ja mam teraz ostatni, wyluzowany (oczywiście w miarę możliwości) cykl przed laparo, a potem..??? Zobaczymy...mam nadzieję, że będzie dobrze!!
 
Zobacze te tabletki. Moze akurat mi tez pomoga. Cykle mam regularne tylko takie dziwne (brazowa zamiast czerwona krew). Podejrzewam, ze z tymi bolami, to moze byc jakies zapalenie :-(. Narazie kolejny dzien bez slodkosci i bialego pieczywka. Za to kasza gryczana na potege (a kiedys jej nie lubilam) owocki i warzywka. Mam nadzieje, ze to zdziala cuda. Tego oczekuje. Musze przyznac, ze moje jelitka juz lepiej pracuja.
 
Witam dziewczyny
Mam takie pytanko co do objawów endometriozy. Zawsze miałam nieregularne cykle tak od 30-50 dni, a @ bardzo bolesne. 3 cykle wstecz i w obecnym cyklu właściwie w samy środku zaczynam krwawić, tak jak przy okresie. Boli mnie brzuch. Gin mi mówił że to krwawienie około-owulacyjne ale ono jest bardzo obfite i ostatnio trwało 4 dni. Zaznaczę że od roku staramy się o dzidziusia i nic. Czy mógł gin nie zauważyć tej choroby jak przez 6 miesięcy byłam monitorowana? A teraz mam dopiero drugi miesiąc przerwy o monitoringu
 
Witam dziewczyny
Mam takie pytanko co do objawów endometriozy. Zawsze miałam nieregularne cykle tak od 30-50 dni, a @ bardzo bolesne. 3 cykle wstecz i w obecnym cyklu właściwie w samy środku zaczynam krwawić, tak jak przy okresie. Boli mnie brzuch. Gin mi mówił że to krwawienie około-owulacyjne ale ono jest bardzo obfite i ostatnio trwało 4 dni. Zaznaczę że od roku staramy się o dzidziusia i nic. Czy mógł gin nie zauważyć tej choroby jak przez 6 miesięcy byłam monitorowana? A teraz mam dopiero drugi miesiąc przerwy o monitoringu

Witaj Clodi:-)
Kurcze kochana cięzko powiedzieć:/ ja przy endo też miałam cykle długie i rozbiegały się co cykl prawie, no i okropne boleści w czasie @
A co do lekarzy to jezeli chodzi o mnie to może być tak ze nie zauwazyli, mnie tak 2 lekarzy doprowadziło że może jak by nie oni to dawno spełniło by się moje marzenie:-( Ważne jest czy ufasz swojemu lekarzowi i czy jest dobry w tym co robi?
bo z mojego doświadczenia trafić dobrze graniczy z cudem....
Pozdrawiam
 
hej:)
teoretycznie wiele jest przyczyn bolesnych miesiączek i nieregularności, więc niekoniecznie to musi być to, ale jak pisze Asieńka najważniejsze to mieć dobrego i dociekliwego lekarza. mój kilka miesięcy mnie obserwował kiedy zaczęłam mieć nagle bolesne@ ale dopiero kiedy pojawiła się torbiel zdiagnozował endo. paradoksalnie jest to nawet lepsze, jak sie pojawi taka torbiel, bo wtedy trzeba albo zastosowac leczenie hormonalne albo zrobic laparoskopie, w każdym razie zacząć działać. najgorzej, kiedy człowiek nie wie co mu jest a w ciąże nie może zajść.a co mówi Twój lekarz?
Asienka-miło Cię znowu widzieć:)
 
hejka dziewczyny:-)
Co tam u was słychać?
U mnie nie za ciekawie:baffled: Od czasu inseminacji wszystko mi sie wali, przed inseminacją byłam 3tyg na l4 dwa tygodnie w pracy i znowu jestem na chorobowym prawie miesiac bo walcze z pęcherzem mam złe wyniki jakieś bakterie mnie dopadły i do tego cały czas wydalam z moczem za dużo białych krwinek no i w ubikacji jestem średnio cztery razy na godzine a w nocy to juz jest masakra z tym wstawaniem:/ miałam dzisiaj zrobic badania moczu to rano dostałam okres(cztery dni za wczesnie) a w piatek miałąm isc do kontroli do lekarza heh i co teraz jak dostałam okres? nie moge zrobić badań i nie wiem czy mi się mocz poprawił ehhh cały czas pod górke
Pozdrawiam kochane
 
tuszka mi lekarz w październiku powiedział że to krwawienie około-owulacyjne, wtedy byłam monitorowana bo miałam pierwszy cykl z clo. No i po tych tabletkach urósł mi tylko jeden pęcherzyk z krwiakiem w środku i jak nadeszła owulka pęcherzyk pękł i stąd ta krew. Potem w listopadzie miałam śliczne pęcherzyki, no ale dzidzi nie mam niestety. Po listopadzie zrobiłam sobie przerwę bo mój mąż miał nie za ciekawe wyniki i teraz je witaminki a ja od tego czasu u lekarza nie byłam. Teraz to krwawienie zdarzyło mi się drugi raz, trwa już 3 dni bolało i było obficie jak podczas okresu, nie mam pojęcie czy to normalne jest. Ale podczas pół rocznego monitoringu w jajniku 3 razy miałam krwiaka, raz w pęcherzyku a 2 razy już po pęknięciu pęcherzyka mi się robił

asienka
ja raz jak miałam okres robiłam badanie moczu, tylko jak dostałam wyniki to było że mam krew w moczu, powiedziałam lekarzowi że wtedy okres miałam. To że jest okres nie wpływa na inne parametry
 
Ostatnia edycja:
reklama
czesc Wam! Nareszcie dzisaij bylam na wizycie i nie uwierzycie nawet usg mi nie zrobili!!! wyznaczyli termin na USG na marzec i za kolejne pare m-cy znowu do lekarza. W ogole nie wzieli pod uwage tego, ze mam torbiel juz 2 lata, ze tablety nie dzialaja i ze nie moge zajsc w ciaze.:wściekła/y: Stwierdzili, ze to wcale nie ma wplywu na plodnosc, bo staram sie krotko (pol roku). Ryczalam jak bobr. Do tego przypaletala sie znowu nadzerka a mialam juz 2 lata temu traktowana ja laserem :wściekła/y:

Pojechalam do swojej lekarki i kazala mi jechac do Polski i tak zrobie nie czekam na tych konowalow. Zbywaja mnie poprostu:szok:
Lekarz NHS dodal, ze jak bede miala bole i wysoka temp, to mam isc na pogotowie a poza tym do zobaczenia za 4 -5 m-cy!!!
Za 3 tyg wracam do Polski, bo wykancze sie tu nerwowo z tym chorym systemem. Oni z kazdym postepuja tak samo. Maja swoj scenariusz i tak postepuja. Nikt nie wzial pod uwage moich prob leczenia. Chcieli tez od nowa zaaplikowac tablety mimo tego, ze i tak nie dzialaja!!! Jestem zalamana.
 
Do góry