reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Cześć dziewczyny.
W środę byłam u ginekologa ponieważ od 9 kilku miesięcy bezskutecznie staramy się o dziecko. Dowiedziałam się że mam endometriozę pod lewym jajowodem, wczoraj wykonałam badania na antygen ce 125 i czekam na wyniki. Lekarz powiedział mi również, że mogę być w ciąży ponieważ endometrium macicy ma 24mm, jak myślicie czy to może być spowodowane endometriozą?? zrobiłam test to jest mój 9 dpo (o ile wystapiła) test nie był wykonany z porannego moczu wynik negatywny. Mam jeszcze jedno pytanie jak zajść w ciąże z endo.? Czy przyjmuję się jakieś leki czy jest szansa na zapłodnienie naturalne.
 
Sony :( zdecydowaliście się na zabieg czy na razie sama zamierzasz chodzić do tej kliniki?
malgosia089 poczekaj do dnia spodziewanej @ i dopiero zrób test, albo idź na betę. co znaczy że masz endometriozę po jajowodem? to torbiel czy ogniska. generalnie endo jest stwierdzana w czasie laparoskopi lub pobraniu próbek (moja mama tak miała). z ciążą bywa różnie. raz dziweczyny zachodzą od razu nie wiedząc że mają to świństwo, inne starają się latami. u mnie to jest 13 cykl i nic. ale inne dziewczyny zaskoczyły naturalnie. poczytaj sobie ten wątek. historia każdej z nas jest inna. zależy od stopnia endo, predyspozycji organizmu i miliona innych rzeczy. Ce125 nie powie tobie że na pewno masz endo, po prostu często bywa podwyższone u chorych. trzymam kciuki, aby jednak już teraz tobie się udało :-)
 
ogólnie nie wiem czy to są torbiele czy ognisko, lekarz mówił mi że jak najszybciej trzeba zrobić dobrą laparoskopie, ogólnie mówił mi, że te zmiany wygladają tak jakby powstały ok pół roku temu i to by się zgadzało bo 5 miesięcy temu przechodziłam rzekome zapalenie przydatków (najprawdopodobniej to był początek endo) czekam teraz na wyniki badań i w środę mam wizytę. Aha i jeszcze jedno od tego niby zapalenia przydatków strasznie rozregulował mi się cykl, czy endometrioza może byc tego przyczyną? a jeśli chodzi o ciąże to szczerze wątpię bo czuję już nadchodzącą @
 
małgosia ciężko jest zdiagnozować endo, tak jak powiedziała liju. Można podejrzewać, ale potwierdzenie jest przy laparo. Czasem po laparo dziewczyny próbują od razu, a czasami bierze się leki hormonalne, blokujące miesiączkę, wprowadzają one w stan sztucznej menopauzy. Dla lekarzy jest to nadal nie do końca wyjaśniona choroba i każdy inaczej ją leczy. Po swojemu. Mnie ginka wytłumaczyła, że ona ma lepsze wyniki zajścia w ciąże u swoich pacjentek, gdy podaje leki, ale powiedziała, że inny lekarz może mieć inne zdanie i ono wtedy wcale nie jest gorsze, bo jak napisałam, jest kilka metod leczenia i lekarze decydują według swoich przekonań.

Ja miałam laparo w zeszłym roku w sierpniu (endo II stopnia), potem miałam zastrzyki diphereline prze 5 miesięcy. Ostatni zastrzyk dostałam 30 grudnia. @ dostałam dopiero w maju, bo ten lek to ciężkie dziadostwo i długo siedzi w organizmie. W pierwszym cyklu mi się nie udało,w drugim poprze IUI ze stymulacją clostilbegytem i pregnylem zaskoczyłam i jestem w 19 tyg ciąży.
 
malgosia089 tak jak napisała liju, żeby mieć pewność, że to endometrioza trzeba zrobić laparoskopię bardzo dziwne jest to, że twój lekarz potrafi określić czas powstania jej powstania może idź jeszcze do innego lekarza żeby cię zbadał. A czy twój partner zrobił badanie nasienia?
 
Słuszna uwaga kachna, dziwne że lekarz potrafi określić czas powstania endo. :baffled: Jedna rozrasta się w trymiga, druga rozwija się latami. Nikt nie jest w stanie stwierdzić nawet dokładnego położenia endo, bo jest to rozsiana sieć ognisk, maleńkich jak oczko od pierścionka. No i rzeczywiście małgosia, niech Twój partner zrobi badanie nasienia. Niskie koszty, wyniki szybko i jeśli jest spoko to od razu można brać się za Ciebie wykluczając partnera.
 
reklama
hej babolki,
SonySony jak to na szczescie! do doopy, ze przyszla, mogla se siedziec w lesie czy gdzie tam chce i dac ci spokoj na troche!!

Tez sadze, ze endo moze byc podejrzewana w sensie cos tam widac na usg, sa markery czy jak to sie tam zwie, ale wlasciwie tylko badanie histo-pato daje calkowita pewnosc. Choc u mnie podejrzewano torbiel endo i to wlasnie sie cholera okazalo!
 
Do góry